Řeřichovi, kteří odešli na Volyň

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Řeřichovi, kteří odešli na Volyň

Příspěvekod makaronka » ned úno 22, 2015 16:06

Hledám rodinu Řeřichových, kteří odešli na Volyň do Sklině. Bohužel netuším odkud a kdy?
Nemáte někdo v rodokmenu Řeřichovi, kteří odešli do Sklině?
Díky
makaronka
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 01, 2015 17:46
Oblast pátrání: Severní Morava, Jičínsko, Skliň

Re: Řeřichovi, kterí odešli na Volyň

Příspěvekod Zora » ned úno 22, 2015 16:24

Abyste aspoň tušila :-))
http://files.bholbramovice269.webnode.c ... ovalci.doc.

Vladislav_Hybler--Vystěhovalci.doc - Webnode


Česká Sklíň byla založena roku 1881 a jejími zakladateli se uvádějí jména: František Holas, Josef Janko, Jan Matouš, Švejkar, Jan Veselý, Josef Strnad, Václav Fadrnos, Antonín Anděl, Josef Řeřicha, Jan Žáček, Josef Brixa, Josef Havelka, Jiří Vašuta, Votava a František Malý.
Pocházeli většinou ze severních Čech a zakoupili od německého hraběte Raua 220 morgů lesa asi 30 kilometrů na západ od města Luck.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Řeřichovi, kterí odešli na Volyň

Příspěvekod makaronka » pon dub 20, 2015 18:38

Děkuji, už jsme dohledala právě ty zakladatele v časopisu Věrná Stráž a něco málo více, ale stále netuším, z které části ČR odešli.
makaronka
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 01, 2015 17:46
Oblast pátrání: Severní Morava, Jičínsko, Skliň

Re: Řeřichovi, kterí odešli na Volyň

Příspěvekod Zora » pon dub 20, 2015 18:55

když si přečtete celý odkaz, je tam jmenováno poměrně hodně místních názvů, tedy obcí. Ale to už je na Vás. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Řeřichovi, kterí odešli na Volyň

Příspěvekod Zora » pon dub 20, 2015 19:20

http://www.vuapraha.cz/soldier/4740053
ještě poznámku velice pravděpodobně se rodina pana Hyblera - autora článku vrátila z Volyně do vlasti (možná jen část) pravděpodobně přišli do Olbramovic (za Moravským Krumlovem)
Byla to nějaká akce, kdy se příslušníci Svobodovy armády mohli ve vlasti usadit a pak za nimi přijely i rodiny.
V Olbramovicích je nějaký pomníček - vzpomínka se jménem Hybler.
Možná by stálo zato oslovit obec Olbramovice, je tam hodně původních Volyňáků, jestli by se mezi nimi nenašel někdo, kdo by měl další kontakty, nebo mu bylo jméno Řeřicha známé. V tom původním odkazu je i zmínka, že snad nějaký Řeřicha odešel do USA (z Volyně). Dokonce je v Olbramovicích silná pravoslavná církev.
Zde jsou uvedena místa, kde se usídlovali po r. 1945 navrátivší se Češi z Volyně.
http://www.scvp.eu/downloads/Dejiny_vol ... echu_3.pdf
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Řeřichovi, kteří odešli na Volyň

Příspěvekod makaronka » úte dub 21, 2015 15:36

Ano, první soubor jsem si již přečetla. Dokonce některé úryvky jsou použity ve Věrné Stráži. Ale samozřejmě vyprávění je velice poutavé. Navázala jsem již dříve kontakt s vnučkou (nebo pravnučkou) bratra pana Vladimíra Hyblera (autora článku) a mám celý rodokmen Hyblerů.
Je tam i větev má - Řeřichovi, Hakenovi a Veselých. Kde se úsídlili v ČR po návratu v podstatě vím. Já pátrám, kde bydleli Řeřichovi původně v r 1875.
Mohu se zeptat, jak jste se dostala k takovému to článku?
makaronka
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 01, 2015 17:46
Oblast pátrání: Severní Morava, Jičínsko, Skliň

Re: Řeřichovi, kteří odešli na Volyň

Příspěvekod Zora » úte dub 21, 2015 15:58

nechala jsem si to vyhledat googlem.
Přesnou kombinaci si nepamatuju, ale Řeřicha, VolyŇ, Skliň.... no a pak přelétnou očima, jestli v tom není něco pro Vás důležitého, to hlavní zkontrolovat výskyt pomocí CtrlF
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Řeřichovi, kteří odešli na Volyň

Příspěvekod Romcareri » sob říj 06, 2018 19:06

Dobrý den, moji předci jsou ze Sklíňi,SSSR.
Romcareri
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob říj 06, 2018 19:02

Re: Řeřichovi, kteří odešli na Volyň

Příspěvekod Zora » sob říj 06, 2018 19:21

Romcareri píše:Dobrý den, moji předci jsou ze Sklíňi,SSSR.


dobrý večer, bohužel tazatelka zde byla naposledy v roce 2015

Poslední návštěva: sob kvě 02, 2015 14:46
Celkem příspěvků: 5

Zkuste jí poslat mail nebo alespoň SZ.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Řeřichovi, kteří odešli na Volyň

Příspěvekod makaronka » ned říj 07, 2018 7:01

mail jsem si precetla a odpovedela jsem :-)
makaronka
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 01, 2015 17:46
Oblast pátrání: Severní Morava, Jičínsko, Skliň

Re: Řeřichovi, kteří odešli na Volyň

Příspěvekod Nayro » stř říj 17, 2018 17:56

Josef Řeřicha (*1850), syn Matěje přišel na Volyň z obce Dubí Hora v okrese Písek. Rodina pobývala ve Sklini a Hrušvicích
Nayro
 
Příspěvky: 51
Registrován: úte pro 24, 2013 14:52

Re: Řeřichovi, kteří odešli na Volyň

Příspěvekod josefstanek » úte říj 23, 2018 13:56

Dobrý den. Mám v rozpracované větvi také Řeřichovy /Dubí Hora a okolí/. Konkrétně zatím Anna Řeřicha si vzala Josefa Waishara z Pamětic a měli v roce 1859 syna Josefa - mého pra pra dědu :)
A pak ještě z matrik další Řeřichovy a Weisharovy atd, zatím nezatříděné do příbuznosti...
Rád se podělím o to, co dosud mám, třeba nalezneme nějaké shody a doplníme...
Díky
/ josef.stanek@centrum.cz/
josefstanek
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte led 23, 2018 14:22
Oblast pátrání: Praha, Vimperk, Prachatice, Pamětice, Bošice, Spůle, Záhoříčko, Hrazánky, Sobědraz, Bohumilice, okolí Vídně

Re: Řeřichovi, kteří odešli na Volyň

Příspěvekod makaronka » pát bře 22, 2019 8:54

Zdravím, ano dohledala jsem, že moji Řeřichové byli z Drhovle, okr Písek. A jak píšu nahoře odešli v 1881 na Volyň.
makaronka
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 01, 2015 17:46
Oblast pátrání: Severní Morava, Jičínsko, Skliň


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků