Kdo mi dohledá zápis o narození (Bohdalov)? Zaplatím…

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Kdo mi dohledá zápis o narození (Bohdalov)? Zaplatím…

Příspěvekod AjaH » pon srp 09, 2010 18:25

Chtěla bych poprosit o vyhledání zápisu o narození mého předka. Nevím si s tím rady – jedná se zřejmě o Bohdalov – v ZA Opava je pod farou Studená Loučka. Potřebuji rok 1774, na internetu je jen od 1786. Vypadá to, že před tím patřil Bohdalo jinam – nevím kam…

Jedná se o Jana Havlíčka (Johann Hawliczek), nar. cca 1774. Více o něm nevím – v zápisu sňatku je jen jeho jméno a věk, nedohledala jsem ani jeho úmrtí – určitě Vojtěchov (taky ZA Opava, mělo by to být před 1856, není naskenováno). U jeho dětí taky nic není.

Tady je jediný zdroj:
http://matriky.archives.cz/matriky_lite ... 8786%29%29
(O • 1786 - 1836 • 5991 • Č IX 6 • Luká, Vojtěchov, Veselíčko, Javoříčko, Ješov, scan číslo 24)
26.5.1795, čp. 5, Johann Hawliczek a Mariana Kubalek

Prosím, pomůže někdo? Ráda za to zaplatím... Děkuju.
AjaH
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon kvě 03, 2010 21:10
Bydliště: Praha

Příspěvekod Zdenek » pon srp 09, 2010 20:11

Trochu jsem se na to koukal. Já tam čtu Badlsdorf. V rejstříku moravských obcí jsem takovou nenašel, ale je tam 5x Bartelsdorf. Jestli jsem si ty obce Luká, Vojtěchov... správně zařadil tak je to kousek od Litovle. Tak z těch 5-ti Bartelsdorfú je nejblíž Bartoňov okr Šumperk tak asi 30km vzdálený. A potom Partutovice okr. Přerov, ale ty jsou už trochu z ruky.
Bohužel Matriky Bartoňova nejsou zatím zveřejněny.
K Bohdalovu: myslím, že starší matriky nedohledáte, protože se nejspíš nedochovaly. :cry:

No ale nevěšte hlavu já nejsem zrovna odborník, třeba někdo zkušenější přijde s radostnější zprávou.

Zdeněk Olomouc
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod AjaH » pon srp 09, 2010 20:40

Moc děkuju, ano, máte pravdu, je tam Badlsdorf... Ten Bohdalov u Městečka Trnávka byl dřív Bodelsdorf-Bodlsdorf, což mi přišlo pravděpodobnější než Bartelsdorf, nad kterým jsem taky uvažovala. Od Hvozdu-Vojtěchova je blízko a v novějších matrikách, které jsou na internetu, se Havlíček vyskytuje několikrát...
AjaH
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon kvě 03, 2010 21:10
Bydliště: Praha

Příspěvekod Zdenek » pon srp 09, 2010 21:08

V tom případě pro Vás mám další stopu: Doslovný zápis k hledané obci ze soupisu opisů matrik

STUDENÁ LOUČKA:m.č.města Mohelnice, okr Šumperk
Studená Loučka, Bušín, Buková, Bohdalov: r. 1784 vyfařena z Maletína jako kuracie, r.1857 jako farnost.


dochované opisy:
ROU 1786-1845...................7675
ROU 1846-1870...................7676

No snad Vám to k něčemu bude. :wink:
Zdeněk Olomouc
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Zdenek » pon srp 09, 2010 21:13

Nedalo mi to, a koukl jsem na Opavu a nějaké matriky Maletína na netu jsou. Tak to zkuste. Co kdyby. :wink:

Zdeněk Olomouc
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod AjaH » úte srp 10, 2010 15:33

Moc děkuju, jste moc hodný, ale nebyla jsem úspěšná...
AjaH
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon kvě 03, 2010 21:10
Bydliště: Praha

Příspěvekod Zdenek » úte srp 10, 2010 19:24

Škoda. Tak teď už fakt nevím. Jedině snad Koncem prázdnin půjdu do Olomouckého archivu, tak kdyby jste měla nějakou stopu, tak bych mohl kouknout do nějaké nezveřejněné matriky. Ale opravdu jen kouknout na velký výzkum asi nebude čas. ( popřípadě mohu nafotit celou matriku to je rychlejší a pokud není moc tlustá zvládnu to za půl hodiny, ale kvalita se s originálem nedá srovnat).

Zdeněk Olomouc
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod AjaH » stř srp 11, 2010 18:35

Děkuju... Napadlo mě, kousek je Pěčíkov, který patřil pod faru Městečko Trnávka...
AjaH
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon kvě 03, 2010 21:10
Bydliště: Praha

Příspěvekod Zdenek » čtv srp 12, 2010 19:24

To jsou ale matriky ze Zámrsku. S tím Vám asi moc nepomůžu. Sám bych tam potřeboval spoustu věcí dohledat, ale to je celý den dovolené :cry:

Zdeněk Olomouc
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků