Josef Grohs, 1837, Dehlau, Dolany

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Josef Grohs, 1837, Dehlau, Dolany

Příspěvekod Pichnat4 » pon zář 01, 2014 16:01

Dobrý den,

marně se snažím najít narození Josefa Grohse z následujícího zápisu. Je tam zmíněno mnoho obcí, ale v žádné jsem ho nenašel. Je však možné, že jsem ho přehlédl.

Pracoval v Libočanech, příslušný do Nového Sedla a narozený v Dolanech. Pak je tam zmínka s příjmením Kraus, takže asi byl narozen nemanželský?

Za každou radu čeho se chytnout budu vděčný, díky. Zápis vlevo.

http://matriky.soalitomerice.cz/matriky ... 74&scan=94
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Josef Grohs, 1837, Dehlau, Dolany

Příspěvekod Branwen » pon zář 01, 2014 17:39

(Jen poznámka, není to Grohs, ale Gross či Groß.)

Josef se narodil jako nemanželský matce Terezii, která byla dříve provdaná za nějakého Krause, ale ovdověla. Dcera Františka Václava Große ze Sedčic (dle indexu narozená tam 14.10.1799, snad je to ona, nezkoumala jsem) a Alžběty Briegertové z Tušimic (či tak nějak).

Křestní list skutečně vydávala fara v Dolanech, ale ani já jsem ho tam nikde nenašla. Ale vzhledem k tomu, že informací o matce je dost, úplně nutně k dalšímu postupu jeho narození dohledávat nepotřebujete.
Uživatelský avatar
Branwen
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob črc 26, 2014 16:06
Oblast pátrání: Telč, Třešť, Brtnice, Bohdalov, Žďár n. S.

Re: Josef Grohs, 1837, Dehlau, Dolany

Příspěvekod Pichnat4 » pon zář 01, 2014 17:47

Díky, narození matky jsem našel dle vašeho udání. Jen je zapsáno jako Grosser, vše ostatní sedí.

Snad se mi podaří najít její sňatek a posléze i narození Josefa. Vše posléze dávám do kroniky, tak bych rád našel i tento zápis. Ale mockrát děkuji.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků