Josef Mareš nar. 1897, Jedlí

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Josef Mareš nar. 1897, Jedlí

Příspěvekod rybnik » čtv srp 28, 2014 11:53

Josef Mareš nar. 23.5.1897 v Jedlí, (Zábřeh) se v 26.2.1922 oženil v Bratislavě s asi? Sofie Fülöpp.

Hledám další info o Josefovi, Sofii a jejich rodině. Poradíte?

Díky,

Vojtěch
rybnik
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon led 14, 2013 23:35

Re: Josef Mareš nar. 1897, Jedlí

Příspěvekod Zora » čtv srp 28, 2014 15:03

viewtopic.php?f=9&t=6468&p=29912&hilit=F%C3%BCl%C3%B6pp#p29912

Už jste to tu měl v jiné podobě, jsou tam nějaké odpovědi.

Možná by pomohlo zkusit požádat o pomoc slovenské kolegy.:
http://www.geni.sk/
Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29272
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Josef Mareš nar. 1897, Jedlí

Příspěvekod rybnik » čtv srp 28, 2014 19:44

Pravda, to jsem si vůbec neuvědomil. omlouvám se.
rybnik
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon led 14, 2013 23:35

Re: Josef Mareš nar. 1897, Jedlí

Příspěvekod rybnik » pon zář 01, 2014 15:36

Zora píše:http://genealogie.taby.cz/viewtopic.php?f=9&t=6468&p=29912&hilit=F%C3%BCl%C3%B6pp#p29912

Už jste to tu měl v jiné podobě, jsou tam nějaké odpovědi.

Možná by pomohlo zkusit požádat o pomoc slovenské kolegy.:
http://www.geni.sk/
Z.


Požádal jsem slovenské kolegy a odkázali mne ať se obrátím na genealogie.taby.cz , že prý mi tu určitě poradíte :D :D :D

NIcméně, poradili mi kam napsat o sobášny list.

Díky
rybnik
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon led 14, 2013 23:35

Re: Josef Mareš nar. 1897, Jedlí

Příspěvekod Zora » pon zář 01, 2014 16:09

Inu, jde o genealogii, takže uvažujeme do minulosti, celkem jasná odpověď ze Slovenska , měl jste to asi formulovat tak, aby bylo jasné, že hledáte potomky ne předky této dvojice.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29272
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Josef Mareš nar. 1897, Jedlí

Příspěvekod rybnik » pon zář 01, 2014 18:12

Safra... safra, musím si pro příště pořádně rozmyslet co a jak. Většinou píšu v návalu jakési euforie a pak to takhle dopada... :-(
rybnik
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon led 14, 2013 23:35

Re: Josef Mareš nar. 1897, Jedlí

Příspěvekod Zora » pon zář 01, 2014 18:32

Pokud se snažíte najít potomky páru, sezdaného 1922, bylo možné využít nějaké vyhledavače ve slovenském tisku - neznám, staré telefonní seznamy a podobně. Víte alespoň, zda pár dále bydlel na Slovensku nebo se novomanželé vrátili někam na Moravu?
Snažila jsem se dopátrat, zda v původním příspěvku není odkaz nebo další podrobnost na uváděný sňatek, nikde jsem na něj nenarazila - snad by se také dalo hledat podle profese ženicha. V roce 1922 není zas tak moc pravděpodobné, že by se nevěsta vdávala mimo své bydliště (mohlo, samozřejmě, také by padaly do úvahy civilní matriky, po r. 1918 již častější možnost, pak by Bratislava prozrazovala pouze oblast, odkud nevěsta pocházela) Totéž by pravděpodobn+ě nastalo, pokud by nevěsta byla evangelička a ženich katolík a nechtěli své vyznání změnit. )
Při úvaze, jak se manželé seznámili, bych v tomto případě vycházela z profese manžela, co třeba železničář? Pokud třeba 1. sv. válce ( vzhledem k narození to nedokážu odhadnout) byl v legiích, zkoušel jste hledat mezi legionáři? Pak by se dalo uvažovat nad získanou legionářskou výhodou ve formě zaměstnání.
Po r. 1918 odcházeli Češi na Slovensko do různých profesí, zkoušejte googlit ve slovenštině, (nebo na slov. webech), jeho jméno se může objevit. (učitelé, policie a další).
Držím palce :-)) a rozhodně jsem své příspěvky nemyslela nijak špatně, spíš se neuměle snažím pomoci. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29272
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Josef Mareš nar. 1897, Jedlí

Příspěvekod rybnik » pon zář 01, 2014 18:58

Moc Vám děkuji, myslím, že přesně takové rady potřebuji. Mezi legionáři jsem hledal. bez výsledku.

Bohužel vůbec nevím kde, kdy a jak se ti dva seznámili. Ani kam směřovali jejich kroky po sňatku.

Momentálně prohledávám záznamy ze sčítání lidu. Vím, že v roce 1921 už Josef bydlel, cestoval, pracoval mimo rodinu.
Rodina tzn. otec, matka a sourozenci v roce 1921 bydleli v Drozdově. Josef již podle sčítání lidu ne.

Co bylo s jeho sourozenci více-méně vím. Ovšem Josef je záhada... :-)
Ještě jednou díky za rady.
rybnik
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon led 14, 2013 23:35


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků