Wilfart, Landkamer, Bauer, Ubel, Reiter, Kiefman

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Wilfart, Landkamer, Bauer, Ubel, Reiter, Kiefman

Příspěvekod Krystian » pát dub 30, 2010 20:52

Hledám osoby zpřízněné s rodinami Wilfart /Wilfarth/, Landkamer, Bauer, Ubel, Reiter, Kiefman, jejichľ předkové vyjeli do Halíče, kde se usadili. Bylo to přibliľně v polovině XIX. století. Usadili se jako kolonisté v regionu Brody /Podkamieň, Malenisko/. Jakoukoliv informaci prosím zasílat na můj email.

Zdravím Krystian
Krystian
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát dub 30, 2010 19:03

Re: Wilfart, Landkamer, Bauer, Ubel, Reiter, Kiefman

Příspěvekod breuter » úte čer 18, 2013 14:54

Dobrý den,
Jmenuji se Bogdan Reuter, v 1818 můj pradědeček Martin Reiter
přijel do Haliče, do obce Lany Niemieckie vedle městského KameionkaStrumilowa-40 km od města Lvov v severozápadním směru (Dnes je tato vesnice Zabuza a město KamionkaBugska na Ukrajině). Martin Reiter a jeho manželka Anne Anderle, a synové Anton a Tomáš a jeho dcera Marie, přišel tam z obce Postřekov (nem. Possikau) ve farnosti Klenčí pod Čerchovem. VV roce 1823 obec Machliniec jižně od Lvova kolonisté přišli z území České republiky, z oberce Studenica Reit (Schönbrunn) na Tachovsku, rodina Reiter.
Jména Kiefmann, Landkammer nastanou kolem Kamionka Strumilowa a jsou kolonisté z České republiky. Jméno Ubel vyskytuje v koloniích v Haliči u Lvova: Brigidau, Gillersdorf, Oleszyce Dornbach, Konigsber ... .
Jsem udělal můj rodokmen (Reiter-Reuter) z 1734, (John Reiter a jeho manželka Maria Boršik)
S pozdravem
Bogdan Reuter

Můj e-mail: bogdan.reuter @ gmail.com
breuter
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte čer 18, 2013 14:07

Re: Wilfart, Landkamer, Bauer, Ubel, Reiter, Kiefman

Příspěvekod petrnekkarel » úte pro 30, 2014 21:29

Dobrý den, chtěl bych se také přidat k tomuto diskuznímu vláknu, jelikož moji předkové Peternek se prolínali s rody Reiter. Zrovna tak bych rád upozornil že přijeli z Rozvadova u Tachova.
Petrnek Karel
petrnekkarel
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob led 18, 2014 12:25


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků