Lička - ValMez a okolí

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Lička - ValMez a okolí

Příspěvekod eMKa » ned čer 22, 2014 14:42

Mám svatbu Simona Ličky s Annou Výrostkovou 30.1.1816 v Krásně (dnes součást ValMezu). Simon byl soukeník v Krásně, narozený cca 1787 - v Krásně ani Valmezu to nebylo. Nenarazil jste někdo na toto jméno? Díky
Uživatelský avatar
eMKa
 
Příspěvky: 594
Registrován: ned dub 06, 2014 5:15

Re: Lička - ValMez a okolí

Příspěvekod kokosovakulicka » ned črc 13, 2014 9:33

Zkuste vesnice z ostravského okolí. Příjmení se zde objevuje ve formách Lyčka-Lička-Lyczka-Liczka. Jde o Stará Bělá, Nová Bělá, Krmelín, Polanka, Hrabůvka atd.
Uživatelský avatar
kokosovakulicka
 
Příspěvky: 136
Registrován: úte bře 26, 2013 19:08
Bydliště: Brno

Re: Lička - ValMez a okolí

Příspěvekod eMKa » ned črc 13, 2014 9:36

kokosovakulicka píše:Zkuste vesnice z ostravského okolí. Příjmení se zde objevuje ve formách Lyčka-Lička-Lyczka-Liczka. Jde o Stará Bělá, Nová Bělá, Krmelín, Polanka, Hrabůvka atd.

díky za info, o Ostravě vím, žijí tam Simonovi potomci dnes :-) Ale já se nemám čeho chytit, nevím, čí byl syn, proto se jeho narození snažím najít někde v okolí Valmezu nejprve
Uživatelský avatar
eMKa
 
Příspěvky: 594
Registrován: ned dub 06, 2014 5:15


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků