Schkroniak - Tovačovsko, cca 1700-1730

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Schkroniak - Tovačovsko, cca 1700-1730

Příspěvekod IvoD » pon kvě 26, 2014 14:26

Ahoj všichni,

hledám příjmení Schkroniak (Skroniak, Schkronjak, apod.) poblíž Tovačova. Roku 1733 se ve Věrovanech objevuje první zápis o narození dcery Matěje Schkroniaka+Roziny, nepodařilo se mi ale najít ani jejich svatbu, ani narození Matěje. Je možné, že se manželé do Věrovan nastěhovali z okolí. Na MyHeritage jsem našel dvě osoby (Marina Koldová roz. Skroniaková a Daniel Skroniak) bohužel jsem asi lama, s webmasterem těchto osob (Zdenka Koldová, web Koldovi z Čelechovic) se nedokážu spojit, pořád mi MyHeritage nabízí jen možnost zřízení placeného přístupu, žádná možnost napsat zprávu (byť nemám žádnou shodu, protože mám na MyHeritage prázdný rodokmen).

Kdybyste náhodou někdo o tohle příjmení v této lokalitě a podobné době zakopli, dejte mi, prosím, vědět.

Dík

IvoD
IvoD
 
Příspěvky: 127
Registrován: čtv lis 29, 2012 10:04

Re: Schkroniak - Tovačovsko, cca 1700-1730

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon kvě 26, 2014 15:35

Nechcete si ještě zkusit zadat žádost přes kolegy s placeným přístupem?
Tady:
viewtopic.php?f=3&t=10494
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Schkroniak - Tovačovsko, cca 1700-1730

Příspěvekod IvoD » úte kvě 27, 2014 6:10

Dík, ozana mi obratem už s přístupem na MH pomohl přes SZ (ještě jednou díky), cesta patrně vede směrem na Biskupice a Hrdibořice. Ale stejně by mne zajímalo, jestli na toto příjmení někdo nenarazil v matrikách a nemá ho v rodokmenu - to příjmení je celkem neobvyklé.
IvoD
 
Příspěvky: 127
Registrován: čtv lis 29, 2012 10:04


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků