František Lachout

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

František Lachout

Příspěvekod iwanhoe » pon kvě 26, 2014 0:42

Hledám dědu, žijícího po 2. světové válce v Praze, asi Modřany
iwanhoe
 
Příspěvky: 611
Registrován: stř dub 23, 2014 22:20
Oblast pátrání: Chudenice, Protivín, Chlumec n/C, Borotín, Sedlčany, Písek, České Budějovice

Re: František Lachout

Příspěvekod Pichnat4 » pon kvě 26, 2014 5:54

To je hezké, že hledáte, ale co my s tím? Pokud chcete pomoct, musíte uvést více informací. Hlavní je, jestli žije či nežije. Alespoň datum narození. Jestli hledáte jeho hrob, zápis v matrice.

Podle správy pražských hřbitovů jsou v Praze 3 hroby s tímto jménem.

Lachout František O L Š A N Y 010 5 4 Hřbitovní správa Olšany
Lachout František B R A N Í K 4st 53 Hřbitovní správa Vinohrady
Lachout František O L Š A N Y 2ob 22 466 Hřbitovní správa Olšany

Ani jeden však nebyl uložen do hrobu po válce, ale jen před nebo během války. Jestli je ještě živý, tak je to spíše pro Poštu pro tebe.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: František Lachout

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon kvě 26, 2014 6:08

Zkuste dodat detaily, jak píše Pichnat4.
Pak se uvidí- jsem z Modřan.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: František Lachout

Příspěvekod iwanhoe » pon kvě 26, 2014 23:15

Je to náš rodinný tajný děda, takže se mnoho neví. Narodil se mezi 1900 a 1925, po válce žil mezi lety 1950 a 1955 v Modřanech, ulice pod Vinicí. Žádný z těch hrobů jeho není, protože všichni zemřeli před koncem 2. sv. války. Historicky jsem Lachouty dosti zmapoval, ale obvykle končím tam, kde končí digitalizované matriky. Dnes jsem byl v Borotíně, což je základna Lachoutů, ale v novějších matrikách František nebyl, takže se už asi narodil jinde. Vzhledem k celkem neobvyklému jménu jsem oslovil i většinu googlovatelných facebookovatelných Lachoutů a řadu z nich jsem propojil s historickými rody, ale vhodný Franta nikde. Chtěl bych zkusit nějaké evidence obyvatel, např. protektorátní, ale s tím nemám zatím mnoho zkušeností.
iwanhoe
 
Příspěvky: 611
Registrován: stř dub 23, 2014 22:20
Oblast pátrání: Chudenice, Protivín, Chlumec n/C, Borotín, Sedlčany, Písek, České Budějovice

Re: František Lachout

Příspěvekod Pichnat4 » úte kvě 27, 2014 5:55

Jestli je to Váš děda, tak jděte po zápisech v živých matrikách, tak by údaje být měly přece.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: František Lachout

Příspěvekod Zora » úte kvě 27, 2014 6:05

Zkuste pátrat oficielní cestou - za poplatek
http://www.mvcr.cz/clanek/zprostredkova ... 11838.aspx
Ministerstvo vnitra, na základě žádosti o zprostředkování kontaktu, písemně vyrozumí kontaktující osobu (žadatele) o výsledku hledání pouze v následujících případech:
pokud se kontaktovanou osobu nepodaří v informačním systému evidence obyvatel jednoznačně identifikovat.
pokud kontaktovaná osoba nemá trvalý pobyt na území České republiky.
pokud kontaktovaná osoba zemřela a zároveň byla ve vztahu ke kontaktující osobě osobou blízkou.
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29168
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: František Lachout

Příspěvekod Pichnat4 » úte kvě 27, 2014 10:06

Je to Váš děda, tak pokud Vaši rodiče nejsou nemanželské, tak v rodném listě a následně v matrikách o něm údaje být musí. Ale to jistě víte. Co se skrývá pod tím, že je tajemný? Nějak jste se o něm dozvěděl přeci.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: František Lachout

Příspěvekod Zora » úte kvě 27, 2014 10:20

Ona existuje ještě varianta, že rodina ví, kdo byl otcem (tedy tím tajemným dědečkem), ale ten se k otcovství nepřihlásil. Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29168
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: František Lachout

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte kvě 27, 2014 10:45

Modřanské hroby podle mne nepatří pod Správu pražských hřbitovů.
Ulici Pod vinicí znám, můžu tam mrknout na dům, jestli víte číslo. I když šance, že by ho tam někdo znal, je malá, ale můžu tam zkusit hodit do schránky nějaký Váš vzkaz.

Jinak: Kdybyste paní ze hřbitovní správy zavolal (nemám ji ráda- je v osobním kontaktu dost nepříjemná) a zeptal se na hrob Lachoutů, mohla bych Vám pak na hřbitov zajít vyfotit hrob.
http://www.praha12.cz/sprava-bytovych-o ... 9/archiv=0
(dneska tam nevolejte- berou telefony jen v pondělí a ve středu :-))
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: František Lachout

Příspěvekod Tylda » úte kvě 27, 2014 14:04

Dobrý den.

Nehodí se tato rodina?
http://amp.bach.cz/pragapublica/permali ... B5A&scan=1

Zde je František Lachout - *1901 ve Střešovicích.

Zdraví Tylda :)
Tylda
 
Příspěvky: 2465
Registrován: sob bře 17, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: František Lachout

Příspěvekod iwanhoe » úte kvě 27, 2014 21:19

Díky Karolíno, na hřbitově jsem byl, i v Braníku, kde ale nad Lachoutem už je někdo jiný, protože neplatili. Na hřbitovní správě jsem byl též a paní je fakt ostrá. Měl by to být dům Pod Vinicí 2, rovněž jsem tam byl, ale 30 let tam bydlí někdo jiný a nic neví. Mluvil jsem i se dvěma nestaršími starousedlíky, ale také nic. Trochu sázím na ty policejní přihlášky obyvatel, ale občas musím chodit do práce.... tak chvíli potrvá, než se k tomu dostanu. Ještě jednou moc děkuji za pomoc.
iwanhoe
 
Příspěvky: 611
Registrován: stř dub 23, 2014 22:20
Oblast pátrání: Chudenice, Protivín, Chlumec n/C, Borotín, Sedlčany, Písek, České Budějovice

Re: František Lachout

Příspěvekod iwanhoe » úte kvě 27, 2014 21:21

ad Pichnat4 - díky, ale v rodném listě je otec neznámý, nikdy o něm nikdo nehovořil, jen existuje složenka s alimenty z uvedeného jména a adresy. Jinak babička dosti zatloukala a nikdy jsme to z ní nedostali.
iwanhoe
 
Příspěvky: 611
Registrován: stř dub 23, 2014 22:20
Oblast pátrání: Chudenice, Protivín, Chlumec n/C, Borotín, Sedlčany, Písek, České Budějovice

Re: František Lachout

Příspěvekod iwanhoe » úte kvě 27, 2014 21:30

Tylda - díky to vypadá dosti zajímavě
iwanhoe
 
Příspěvky: 611
Registrován: stř dub 23, 2014 22:20
Oblast pátrání: Chudenice, Protivín, Chlumec n/C, Borotín, Sedlčany, Písek, České Budějovice


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků