Josef Chytka, Dohnalovi - okolí Náměště n. Osl.

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Josef Chytka, Dohnalovi - okolí Náměště n. Osl.

Příspěvekod sterbik » čtv kvě 01, 2014 22:55

Zdravím,
snažím se najít informace o předcích své prababičky Ludmily Chytkové a bohužel se mi to moc nedaří.
Z rodinných informací vím, že její rodiče jsou Josef Chytka a Františka rozená Dohnalová a že pochází z Náměště nad Oslavou nebo z okolí.
V matrikách se mi podařilo vypátrat narození její sestry Kristýny roku 1883 http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=90
V indexu jsou ještě další narození Chytkové, bohužel už v další matrice, která je živá, takže nemůžu vyloučit, že v údajích u narození Kristýny není třeba chyba (nahlédnutí do živé matriky asi nemá šanci na úspěch, osobně se tam určitě nedostanu a navíc nemám žádný doklad potvrzující příbuznost)
Našel jsem i Ludmilinu svatbu s Adolfem Černým http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=108 - odtud vím, že Ludmila se narodila r. 1894

Bohužel vůbec nemůžu najít informace o jejích rodičích, i když u Kristýny jsou vcelku jasné informace, odkud pochází
Narození Josefa Chytky je v matrikách několikrát, ale jen jednou je otec Josef Chytka a to zde http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=108
Jde o rok 1840, což by znamenalo, že by měl první dítě v 43 letech a další v 54 letech. Možná jde o druhé manželství, ale ani nějakou svatbu ani úmrtí manželky jsem nenašel. Každopádně bez záznamu svatby s věkem to asi potvrdit nepůjde.
Dále v indexu úmrtí Josefa Chytky v roce 1884 - to by mohl být Josefův otec http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=154 - bohužel opět živá matrika, takže netuším věk
Dohnalovy jsem v okolí Náměště prakticky nenašel, pouze několik záznamů přímo z Náměště o Janu Dohnalovi, který snad pochází z Prčic (u Příbrami), a Antonovi a dále jedno úmrtí svobodného žebráka Františka Dohnala v Šemíkovicích.

To je vše, co jsem zjistil. Budu moc rád za jakékoli informace, které by mě mohly nasměrovat, kde pátrat dál, hlavně o tom, kde žijí, nebo žili Dohnalovi

Předem děkuji
sterbik
 
Příspěvky: 114
Registrován: ned úno 02, 2014 23:26
Bydliště: Kolín
Oblast pátrání: Městecko (Střihov, Žehuň, Dlouhopolsko, Sloveč, Choťovice, Vinice), Ohaře, Vinec u MB, Katusice, Náměšť nad Oslavou a okolí (Jedov, Častotice, Ocmanice, Zahrádka), Heřmanice, Rouchovany, Horní Heřmanice, Budišov, Vémyslice, okolí Semil a Jilemnice

Re: Josef Chytka, Dohnalovi - okolí Náměště n. Osl.

Příspěvekod galulois » pát kvě 02, 2014 9:17

Chytka je v okolí Náměště poměrně rozšířené příjmení - jedna rodina je v Jinošově - zkuste matriku tam a Dohnal je v Náměšti určitě minimálně jedna rodina - jestli ale pocházejí z Náměště nebo ne, to nevím. Pokud byste chtěl, mohu se zeptat, znám ho. Klidně napište, bydlím 7 km od Náměště.
galulois
 
Příspěvky: 513
Registrován: úte čer 05, 2012 17:55
Oblast pátrání: Ivanovice na Hané, Pucov (Třebíč) a Domoradice (vys. mýto)

Re: Josef Chytka, Dohnalovi - okolí Náměště n. Osl.

Příspěvekod Zora » pát kvě 02, 2014 9:56

svatba rodičů Josefa a Františky by mohla být v Heřmanicích. Zkusil jste hledat tam?
Pokud dobře čtu, u narození Kristýny je info, že Františka, rozená Josef Dohnal z Heřmanic.
Jsou dvoje, jedny u Třebíče, druhé u Roucovan, dnes zaniklé (jaderka).
POkud se pletu, omlouvám se, fakt špatně na matriky vidím. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29168
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Josef Chytka, Dohnalovi - okolí Náměště n. Osl.

Příspěvekod sterbik » pát kvě 02, 2014 21:42

Zora píše:svatba rodičů Josefa a Františky by mohla být v Heřmanicích. Zkusil jste hledat tam?
Pokud dobře čtu, u narození Kristýny je info, že Františka, rozená Josef Dohnal z Heřmanic.
Jsou dvoje, jedny u Třebíče, druhé u Roucovan, dnes zaniklé (jaderka).
POkud se pletu, omlouvám se, fakt špatně na matriky vidím. Zora


Děkuji za zprávu. Heřmanice jsem prošel dokonce 4 - kromě Vámi zmíněných ještě Horní a Dolní Heřmanice - tam sice Dohnalovi jsou, ale bohužel nic nesedí.
Asi to nechám chvíli uležet a pak to celé projdu znova, už asi potřetí.

Michal
sterbik
 
Příspěvky: 114
Registrován: ned úno 02, 2014 23:26
Bydliště: Kolín
Oblast pátrání: Městecko (Střihov, Žehuň, Dlouhopolsko, Sloveč, Choťovice, Vinice), Ohaře, Vinec u MB, Katusice, Náměšť nad Oslavou a okolí (Jedov, Častotice, Ocmanice, Zahrádka), Heřmanice, Rouchovany, Horní Heřmanice, Budišov, Vémyslice, okolí Semil a Jilemnice

Re: Josef Chytka, Dohnalovi - okolí Náměště n. Osl.

Příspěvekod Zora » sob kvě 03, 2014 7:47

Dívala jsem se do ivančických matrik, protože příjmení Chytka se u nás vyskytuje.

Jeden z našich Chytků pocházel z Jabloňova - kousek od Dolních Heřmanic, možná fara Ruda, možná V. Meziříčí.
zde odkaz:
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=223 poslední vpravo

Netuším, jestli Vám to může pomoci ... (v indexu je ještě jeden Chytka, ale bohužel právě tato strana matriky ve skenech chybí)
Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29168
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Josef Chytka, Dohnalovi - okolí Náměště n. Osl.

Příspěvekod luko » sob kvě 03, 2014 9:42

Na příjmení Chytka jsem narazil v matrice Mohelno.Je to od Náměště coby šutrem dohodil a spadají tam obce ještě bližší,např. Kralice,Březník...
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 546
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: Josef Chytka, Dohnalovi - okolí Náměště n. Osl.

Příspěvekod sterbik » úte kvě 06, 2014 21:11

Děkuji za tipy, na první pohled vypadá hlavně Jabloňov nadějně, jsou tam jak Chytkovi, tak Dohnalovi, navíc ty v matrice zmíněné Heřmanice by klidně mohly být Dolní. Ale stejně jsem na první rychlopokus nic nenašel, snad najdu brzo chvilku na podrobnější hledání.
sterbik
 
Příspěvky: 114
Registrován: ned úno 02, 2014 23:26
Bydliště: Kolín
Oblast pátrání: Městecko (Střihov, Žehuň, Dlouhopolsko, Sloveč, Choťovice, Vinice), Ohaře, Vinec u MB, Katusice, Náměšť nad Oslavou a okolí (Jedov, Častotice, Ocmanice, Zahrádka), Heřmanice, Rouchovany, Horní Heřmanice, Budišov, Vémyslice, okolí Semil a Jilemnice


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků