Turneber

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Turneber

Příspěvekod Zuz1996 » pon dub 21, 2014 12:39

Dobrý den, setkal se už někdo z vás při svém pátrání příjmením Turneber? V současné době se v ČR vyskytuje jen 6 nositelů tohoto příjmení. Já jsem se ve své rodové linii dostala k Františku Turneberovi, kterému se děti rodí v Jaroměřicích nad Rokytnou. Nemůžu, ale za nic na světě přijít odkud pochází, v Jaroměřicích se nenarodil a svatbu zde také nemohu najít. Podle věku při úmrtí by se měl narodit cca r. 1779.

Děkuji za jakékoliv reakce
H
Zuz1996
 
Příspěvky: 752
Registrován: sob úno 15, 2014 18:00

Re: Turneber

Příspěvekod eMKa » pon dub 21, 2014 15:31

V gruntovní knize třeba nějaká zmínka?
Uživatelský avatar
eMKa
 
Příspěvky: 594
Registrován: ned dub 06, 2014 5:15

Re: Turneber

Příspěvekod Zuz1996 » pon dub 21, 2014 17:27

V dohledné době nemám možnost se ke gruntovní knize dostat, tak prozatím zkouším touto cestou :).
Zuz1996
 
Příspěvky: 752
Registrován: sob úno 15, 2014 18:00

Re: Turneber

Příspěvekod schlomo » čtv dub 24, 2014 11:29

Ahoj,
Svatba František Turneber a Františka roz. Resek,3.zápis vlevo:

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... /?strana=6

a narození Josef a Františka (dvojčata),otec Pavel Rezek bednář a jeho žena Kateřina,poslední zápis vpravo:

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=122

Tady je pod Františkem číslo 126. to patří k porodní bábě,nebo k Františkovi? Nic jsem podle toho čísla nenašel.První zápis vpravo:

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=86

Narození Františka Turnebera se taky nemůžu dopátrat.Možná jsem ještě přehlédl nějakou důležitou informaci.
Turneberovi se podepisovali Turneber i Turnebr a říkalo se jim Tunébr. V ČR je i jeden Turnebr a sice v Hostimě. Turneberovi jsou:Miloš v Třebíči, David a Kamil v Ostravě a Jaroslav v Prokopově.O těch dvou v Praze nic nevím.
Uživatelský avatar
schlomo
 
Příspěvky: 86
Registrován: stř led 22, 2014 0:01

Re: Turneber

Příspěvekod schlomo » ned kvě 04, 2014 10:54

František Turneber je i můj důležitý předek. Místo narození je stále neznámé. V blízkém okolí jsem nic nenašel. Jak postupovat dál? Pořád rozšiřovat okruh pátrání kolem Jaroměřic? S gruntovními knihami nemám žádné zkušenosti. Ani nevím kde tu knihu hledat. Měl by někdo tipy,jak postupovat dál?
Uživatelský avatar
schlomo
 
Příspěvky: 86
Registrován: stř led 22, 2014 0:01

Re: Turneber

Příspěvekod Zuz1996 » stř čer 22, 2016 19:30

Tak obnovuji. Napadlo mě, mohlo by to příjmení být složenina? Pozdější nositelé mají i variantu zápisu Turnerber. V Krhovicích nedaleko Jaroměřic jsem našla Františka Turnera *1778, ten ve vsi nezemřel, neoženil se a neměl děti. No a mě stále napadá něco jako zkomolenina Turner der, je to totiž velmi podobné :D.

Možná už to vymýšlím jen ze zoufalství, ale nic už mě nenapadá, příjmení, jak se zdá, se totiž dnes vyskytuje pouze v Česku s pár jmenovci. Pak nějací přistěhovalci v Americe. Příjmení mi zní ryze německy, ale tam kde nic tu nic. Sice jsem našla nějaké Turnebery ve Vídni, ale až po roce 1870 a ti jsou také mí příbuzní.
Jakoby to příjmení před rokem 1800 ani neexistovalo.

Nenapadá vás jak to potvrdit nebo vyvrátit?
Zuz1996
 
Příspěvky: 752
Registrován: sob úno 15, 2014 18:00

Re: Turneber

Příspěvekod toja » úte úno 20, 2024 17:48

Taky jsme došli k Františku T. z Jaroměřic. Jsem v kontaktu i s Turnebery z Prahy, jen nemám zatím zprávy o nikom. Já jsem v Třebíči a rodinu mám u Ostravy. Potřeboval bych ještě nějaké údaje doplnit. Nemá někdo chuť a čas mi v tom pomoci?
toja
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte úno 20, 2024 17:25

Re: Turneber

Příspěvekod Zora » úte úno 20, 2024 17:57

viewtopic.php?f=44&t=58039&p=269208&hilit=index%2A+babice#p269208

Kolega přepsal indexy pro oblast kolem Jaroměřic nad. Rokytnou, poměrně široký záběr. Můžete se podívat, zda se příjmení nevyskytuje.

pak ještě z různých oblastí jsou indexy zde:
https://www.pmgenealogie.cz/

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29155
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Turneber

Příspěvekod toja » úte úno 20, 2024 20:07

Děkuji za nasměrování. Prošel jsem indexy, ale bohužel jsem na nic nenarazil. Pokusím se někde jinde.
toja
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte úno 20, 2024 17:25

Re: Turneber

Příspěvekod Zora » úte úno 20, 2024 21:16

Nevím, kdy poslední dohledaný Turneber zemřel, odkazy už jsou staré a nechce se mně to přeměňovat.

Možná, že se dožil nějakého sčítání, pak by tam mohlo být místo narození, to už je na Vás. Z

edit - Jaroměřice byly proslulé zámkem, jeho staviteli a především hudbou, jak skladateli, tak i hudebníky, majitelé okolních panství si je hledali i v cizině a navzájem si je přetahovali.- mzkuste hledat třeba v pracech, týkajících se historie Jaroměřic .
Já bych ještě prohledala matriky Brtnice, tam se zase objevují hudebníci - světemjdoucí, kteří chvíli působili na zámku a pak se vydali zase jinam. někdy po našich zemích, jindy na území dnešního Rakouska. nebo šlo o místní, kteří měli skoro všichni hudební vzdělání a byli žádaní v širokém okolí. Chodily i ženy, především harfenistky...
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29155
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Turneber

Příspěvekod Polexina » stř úno 21, 2024 19:19

Vaše odkazy nefungují.

Příjmení se vyskytuje i v obci Grešlové Mýto, okr. Znojmo – prozkoumejte starší matriky.

Matěj Turneber * 23.2.1872 Grešlové Mýto
https://www.mza.cz/actapublica/matrika/ ... -00280.jp2
oo 1901 Prokopov 21 + Klinerová Marie
https://www.mza.cz/actapublica/matrika/ ... -02050.jp2
Polexina
Polexina
 
Příspěvky: 281
Registrován: stř dub 20, 2016 20:51


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků