Schreitter von Schwarzenfeld - částečně vyřešeno

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Schreitter von Schwarzenfeld - částečně vyřešeno

Příspěvekod Vladan89 » pon dub 21, 2014 9:05

Již jsem získala nějaké info z rodiny, byť ne 100% ověřené. V rámci turistiky jsem navštívila i pěkný zámek Artstetten v Rakousku, kde je muzeum Ferdinanda a nic:-( Určitě měl těch pobočníků mnoho.kdybych měla podobizni Christiana tak bych tam možná něco našla:-) Jen pro zajímavost na jedné fotografii je s mladým Winstonem Churchillem. Zaujala mne expozice školních pomůcek a sešitů jeho dětí, kde se učili česky... no prostě bylo to fajn.

Vetev rodu Schreitter von Shwarzenfeld je zpracovana na netu dokonale, ale nyni pátrám po informacich. Konkrétně po prapra dědovi Christian Leo Schreitter von Schwarzenfeld nar 1855 v Kadani. Dle mych archivu z rodiny byl pobočníkem Františka Ferdinanda D' Este.nemate tip na nějakého českého historika, ktery se na něj specializuje? Existuje i stránka o něm na netu, ale tam nikdo nekomunikuje. Děkuji.
Naposledy upravil Vladan89 dne pon čer 23, 2014 19:48, celkově upraveno 1
Vladan89
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned dub 06, 2014 5:53

Re: Schreitter von Schwarzenfeld

Příspěvekod pipsi » ned kvě 18, 2014 15:07

have a look at this page - there is contact of Kriegsarchiv / Österreiches Staatsarchiv:

http://www.oesta.gv.at/site/5003/default.aspx

it needs some time - but they answer ;)

best regards from Vídeň!
Liebe Grüße aus Wien!
Ingrid

http://www.schuster-pippersteiner.at/ge ... /index.php
Přihlášení hosta
Uživatelské jméno: gast
Heslo: gast
Uživatelský avatar
pipsi
 
Příspěvky: 482
Registrován: pon dub 07, 2014 20:31
Bydliště: Vídeň
Oblast pátrání: okres Šumperk, Ústí nad Orlicí, Svitavy, Jindřichův Hradec, Chrudim, Žďár nad Sázavou, Třebíč, Hodoín, Brno-venkov, Břeclav

Re: Schreitter von Schwarzenfeld

Příspěvekod Vladan89 » ned kvě 18, 2014 17:56

Thanks!Regards from Prague:)
Vladan89
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned dub 06, 2014 5:53


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků