Hledám - příbuzné hrob Olsany- Vyřešeno

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Hledám - příbuzné hrob Olsany- Vyřešeno

Příspěvekod Vladan89 » sob dub 19, 2014 16:03

Ozval se mi potomek Vysokomenských přes FB. Díky,M

Spolu s mymi předky jsou na Olšanech hrob 004/9/380 pohřbeni: Antonín Hejduk (1875), František Šroubek (1880) , Jan Saidl (1887), Vysokomensky Karel (1925), Vysokomensky Anna (1937), Jaroslav Jirec (1949) a Václav Smotlacha( 1990). V závorce je rok uložení. Hledám příbuzné.
Naposledy upravil Vladan89 dne pon čer 23, 2014 19:40, celkově upraveno 1
Vladan89
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned dub 06, 2014 5:53

Re: Hledám - příbuzné hrob Olsany

Příspěvekod Věra Mátlová » sob dub 19, 2014 17:44

Marie,
máte nějakou představu jak se v tom hrobě ocitli? Jsou s vámi nějak spříznění? Něco málo z těch starších by se dalo vystopovat z policejních přihlášek. Je možné, že hrob byl několikrát prodán a nový majitel neodstranil původní jména? To je pořád ta lepší varianta, než když já marně hledám kde je moje babička a otec, protože zřejmě jejich hrob byl taky prodán ale deska přebroušena.
kozulena
Uživatelský avatar
Věra Mátlová
 
Příspěvky: 1913
Registrován: úte kvě 12, 2009 8:04
Bydliště: Říčany

Re: Hledám - příbuzné hrob Olsany

Příspěvekod Vladan89 » sob dub 19, 2014 18:27

Zdravim Vas pani Matlova, vubec nemam tuseni proc je tam tolik ruznych prijmeni, navic ne prilis obvyklych!jak vite nasla jsem hrob teprve v patek a byla jsem moc stastna ze je v dobrem stavu. V mezicase jsem vznesla dotaz na matrikarku zda ma hrob majitele ci najemce, tak jsem zvedava! Hrobnik tvrdil ze si muzu byt jista ze tam ti moji opravdu jsou ale vzhledem k roku nar 1829 si nemohu byt jista nicim. Jak jsem zde cetla nektere diskuze tak ani nevim zda mi mohou na Olsanech sdelit jmeno a dat kontakt na pripadneho majitele. Jak jsem jiz psala tam na celkem nove nahrobni desce je jen rodina Vysokomenska umrti 1925 atd ale napriklad jak se tam dostal Smotlacha umrti 1990 to je zahada. No, snad pani matrikarka pomuze.jinak na Olsanech mam vice hrobu:, tak az se domluvime na setkani tak opet vyuziji a objednam pana hrobnika:)mejte se
Vladan89
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned dub 06, 2014 5:53

Re: Hledám - příbuzné hrob Olsany

Příspěvekod Semik » ned dub 20, 2014 20:39

Jméno nájemce hrobu vám neřeknou. Jsou ale schopni mu poslat váš vzkaz. Na nájemci potom bude, zda se vám ne ten vzkaz potom ozve.
Více na hřbitovní správě Olšany.
Semik
 
Příspěvky: 413
Registrován: ned říj 23, 2011 22:20
Oblast pátrání: Smrdov
Sázavka
Ovesná Lhota
Bačkov
Leština u Světlé

Re: Hledám - příbuzné hrob Olsany

Příspěvekod Vladan89 » pon dub 21, 2014 8:38

Alespon že tak. Na náhr. Kameni je jsméno Vysokomensky, je jich pár. Všichni dostupní na internetu dostali ode mne velikonoční zprávu ohledně hrobu. Nikdo zatím neodpovidá, asi se domnívají že jsem magor:)
Vladan89
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned dub 06, 2014 5:53

Re: Hledám - příbuzné hrob Olsany

Příspěvekod Rooka » ned čer 15, 2014 17:56

Semik píše:Jméno nájemce hrobu vám neřeknou. Jsou ale schopni mu poslat váš vzkaz. Na nájemci potom bude, zda se vám ne ten vzkaz potom ozve.
Více na hřbitovní správě Olšany.


Zdravím, také jsem našel na Hřbitově Hrob, kde byl pohřben muj praděda, a bylo tam jiné přijmení nechal jsem napsat dopis nájemci ale bhž odpověd žádná. I když by mě to info zajimalo taky zda zminovany je nějak snima "byl" ve stavu příbuzný Michal
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků