Jakub Třešňák, Kostelec n. Černými lesy - vyřešeno

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Jakub Třešňák, Kostelec n. Černými lesy - vyřešeno

Příspěvekod betelgeuze » ned dub 13, 2014 13:03

Hledám původ Jakuba Třešňáka z Kostelce č.179. Měl manželku Kateřina, dceru Jakuba Jandy z Hradešína. Měli spolu 2 děti - Hynka (Ignáce) *27.3. 1814 a Marii *18.5. 1830. Nemám žádné další vodítko, v matrice je pouze "domkář z Kostelce". Děkuji za jakoukoli informaci.
Naposledy upravil betelgeuze dne čtv dub 17, 2014 18:09, celkově upraveno 1
betelgeuze
 
Příspěvky: 191
Registrován: pon bře 17, 2014 18:24
Oblast pátrání: Kostelec nad Černými lesy, Hradešín, Slaný, Krušovice, Ryšín, Řevničov, Řisuty, Pchery, Plzeň a okolí (Plzeň-jih) - Soběsuky, Dvorec, Vrčeň, Měrčín, Přešín, Sedliště, Ejpovice; Podbořany, Brno, Rosice, Bošáca (Slovensko), Uherské Hradiště, Chylice u Ostrožské Nové vsi, Seč u Chrudimi, Hlína (u Chrudimi) Trhová Kamenice, Všenory, Dobřichovice, Okrouhlo, Liběř, Černolice, Příbram, Vídeň

Re: Jakub Třešňák, Kostelec n. Černými lesy

Příspěvekod Pichnat4 » ned dub 13, 2014 16:44

Dobrý den,

umístěte sem odkazy na všechny zápisy, které již máte. Třeba se z toho ještě něco vyčte.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Jakub Třešňák, Kostelec n. Černými lesy

Příspěvekod Karolina Vernerova » ned dub 13, 2014 17:59

Koukala jsem do té matriky pro Kostelec- nějak se mi nezdá ta veliká mezera mezi dětmi, našla jsem ty Vámi zmiňované- fakt tam moc nic není- určitě lae vždy dávejte odkazy- dost tím pomůžete dalšímu pátrání :-)
v Kostelci v indexu narozených jsou Třešňákovi až později- neodpovídá to narození toho Vašeho Jakuba (např. je tam jeden Jakub, syn Jakuba a Barbory, ale narozený po roce 1800- takže to nemůže být on)
ale máte svatbu Kateřiny a Jakuba? v Hradešíně jsem ji na první pohled nenašla....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Jakub Třešňák, Kostelec n. Černými lesy

Příspěvekod betelgeuze » ned dub 13, 2014 20:26

Ano, to časové rozpětí mezi dětmi mi také přišlo divné. Co se týše matričních zápisů, našel jsem záznam pouze u Hynka (Ignáce) - http://actapublica.eu/matriky/praha/pro ... strana=346 Prolezl jsem i všechny okolní matriky, ale další potomky jsem už neobjevil. Další informace už nemám - ať jsem se vydal po jakékoli stopě, dostal jsem se do slepé uličky. Snad pomůže návštěva archvu v Praze.
Ohledně toho Jakuba po r. 1800, je to Jan :-).
betelgeuze
 
Příspěvky: 191
Registrován: pon bře 17, 2014 18:24
Oblast pátrání: Kostelec nad Černými lesy, Hradešín, Slaný, Krušovice, Ryšín, Řevničov, Řisuty, Pchery, Plzeň a okolí (Plzeň-jih) - Soběsuky, Dvorec, Vrčeň, Měrčín, Přešín, Sedliště, Ejpovice; Podbořany, Brno, Rosice, Bošáca (Slovensko), Uherské Hradiště, Chylice u Ostrožské Nové vsi, Seč u Chrudimi, Hlína (u Chrudimi) Trhová Kamenice, Všenory, Dobřichovice, Okrouhlo, Liběř, Černolice, Příbram, Vídeň

Re: Jakub Třešňák, Kostelec n. Černými lesy

Příspěvekod Zora » ned dub 13, 2014 20:34

http://www.nasejmena.cz/nj/cetnost.php?typ=obec&id=3656

netuším, zda to není Váš vlastní inzerát :-)))

Dobrý den, potřeboval bych informace o Jakubovi Třešňákovi a jeho ženě Kateřině Jandové,dceři Jakuba Jandy z Radošima.Žili na počátku 19. století v Kosteleci nad Černými lesy. Měli 3 děti - Hynka (*1814) a Ignáce (*1814) (dvojčata) a Marii (1830). O dalších potomcích mi není nic známo. Vítané jsou zejména údaje o předchozím bydlišti a jejich rodičích. Popř. by se mi hodily i informace o Jakubu Třešňákovi a jeho ženě Barboře Jandové, kteří měli v témže období 4 děti - Jakuba (*1799) Kateřinu (*1806), Marii (*1809) a Jana (*1811). Jejich 1. dítě, Jakub, se narodilo v Českém Brodě, viz matriční zápis dole:http://actapublica.eu/matriky/praha/prohlizec/4795/?strana=88 V nouzi nejvyšší by nebyly k zahození ani informace o Frankovi (manželka Barbora) z Přehvozdí u Kostelece n. Č. lesy (potomci Marie *1827 a Jan *1830) nebo Matějovi a jeho ženě Kateřině (syn Jan *1827). Pole působnosti máte široké, proto neváhejte s odpovědí na e-mail: jakub.tresnak@email.cz

na xtree se Vaše příjmení vyskytuje v obcích:
http://www.rodclan.cz/?module=query&op=char&a=T

Soutice u Vlašimi, Dubovka u Kácova
Mníšek pod Brdy
Krupá u Č.Brodu, Sineč, Chotejš, Svatbín
TŘEŠNÁK Kostelec nad Černými Lesy
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29168
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jakub Třešňák, Kostelec n. Černými lesy

Příspěvekod Karolina Vernerova » ned dub 13, 2014 20:43

To, co našla Zora, odpovídá tomu, co jsem viděla v matrikách.
Co zkusit najít rodiče toho Jakuba (manžela Barbory) a pak prarodiče, zda neměli další syny, kteří by měli také Jakuby.... Tedy bratrance.
Snad jsem se do toho nezamotala.
A zda Barbora nebyla náhodou druhá manželka (promiňte, pokud je to nemožné- roky jsem nekontrovala).
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Jakub Třešňák, Kostelec n. Černými lesy

Příspěvekod Zora » ned dub 13, 2014 21:00

Václav Třešňák se vyskytuje v Mělnickém Vtelnu, v r. 1731 si v Chorušicích bere Alžbětu Boreckou.
Alžběta se ale v r. 1765 vdává podruhé, je možné, že děti z prvního manželství z rodné vsi odešly.

http://masek_jan.sweb.cz/

Další odkaz
Z dějin obce Pečky - str. 10
Číslo 49 st. R. 178) postavil nový domek Frant.
Hotovec, který postoupil r. 1801 synovi
Václavovi a ten r. 1803 manželům
Třešňákovým, Anně sestře a Václavovi, kteří
držely hospodu černokosteleckou.
http://www.pecky.cz/images/history/dejiny_1.pdf
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29168
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jakub Třešňák, Kostelec n. Černými lesy

Příspěvekod betelgeuze » pon dub 14, 2014 21:02

Děkuji Karolině i Zoře za odpovědi - moc mi pomohly. Jakub se s Barborou skutečně rozvedl a vzal si Kateřinu. A Václava s Annou jsem už taky našel.
betelgeuze
 
Příspěvky: 191
Registrován: pon bře 17, 2014 18:24
Oblast pátrání: Kostelec nad Černými lesy, Hradešín, Slaný, Krušovice, Ryšín, Řevničov, Řisuty, Pchery, Plzeň a okolí (Plzeň-jih) - Soběsuky, Dvorec, Vrčeň, Měrčín, Přešín, Sedliště, Ejpovice; Podbořany, Brno, Rosice, Bošáca (Slovensko), Uherské Hradiště, Chylice u Ostrožské Nové vsi, Seč u Chrudimi, Hlína (u Chrudimi) Trhová Kamenice, Všenory, Dobřichovice, Okrouhlo, Liběř, Černolice, Příbram, Vídeň

Re: Jakub Třešňák, Kostelec n. Černými lesy

Příspěvekod Zora » pon dub 14, 2014 21:14

Je bezva, slyšet, že se někdo zase o kousínek posunul, Držím dál palce
Jen ten "rozvod" se mně nezdá možný, vzhledem k věku dětí. Víte, kdy si Jakub vzal Kateřinu, tedy rok?
Ale možná jsem jen nestačila sledovat generace.
PS - nezapomínejte na strejdu googla a tetu wiki, my, co blbě vidíme na matriky, využíváme opravdu hodně tyhle zdroje a občas to i vyjde.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29168
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jakub Třešňák, Kostelec n. Černými lesy

Příspěvekod betelgeuze » úte dub 15, 2014 15:21

Děkuji.
Ohledně svatby nic nevím, chybí příslušná matrika. Hádám ale, že to bylo mezi roky 1811-1814. Ten rozvod ani nemusel být rozvod, Babrora mohla "prostě" umřít.
Ještě jednou děkuji.
betelgeuze
 
Příspěvky: 191
Registrován: pon bře 17, 2014 18:24
Oblast pátrání: Kostelec nad Černými lesy, Hradešín, Slaný, Krušovice, Ryšín, Řevničov, Řisuty, Pchery, Plzeň a okolí (Plzeň-jih) - Soběsuky, Dvorec, Vrčeň, Měrčín, Přešín, Sedliště, Ejpovice; Podbořany, Brno, Rosice, Bošáca (Slovensko), Uherské Hradiště, Chylice u Ostrožské Nové vsi, Seč u Chrudimi, Hlína (u Chrudimi) Trhová Kamenice, Všenory, Dobřichovice, Okrouhlo, Liběř, Černolice, Příbram, Vídeň

Re: Jakub Třešňák, Kostelec n. Černými lesy

Příspěvekod Zora » úte dub 15, 2014 16:14

Rozvod , správněji rozluka, tehdy nebyla možná, jedině úmrtí první ženy.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29168
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků