Potomci Antonín Mihule a Emilie Krause, 20. stol.

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Potomci Antonín Mihule a Emilie Krause, 20. stol.

Příspěvekod artepa » stř bře 26, 2014 20:07

Dobrý večer,
hledám případné potomky Antonína Mihuly (v matrice byl psán Mihule, později změněno na -a), *1895 Straškov, okr. Roudnice n/L a Emilie Krause, * 1901 Horní Vrchlabí (otec Němec, matka Češka). Svatba 1922 v Německu.
Pohybovali se na těchto místech 1936 Velká Chuchle, 1946 Praha 1, 1948 Bezejovice, okr. Benešov, 1952 Struhařov. Je to pouze orientační, potvrzené to zatím nijak nemám. Vypadá to, že po roce 1948 pracovali na různých statcích.
Ani netuším, zda měli potomky.
Možná jste někdo setkal s příjmením, anebo pátráte někde v okolí ...
Budu ráda za jakoukoli informaci.
Děkuji
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: Potomci Antonín Mihule a Emilie Krause, 20. stol.

Příspěvekod Kašpar » stř bře 26, 2014 21:17

Jistě, příjmení ,,Kraus(e), Krausse, Krauß(e)" je v okolí Vrchlabí, Hostinného, Trutnova a dalších míst poměrně rozšířené. Viz třeba adresář pro okres Vrchlabí, jen v něm je pro Vrchlabí uvedeno 6x Kraus ( z toho minimálně 3 živnostníci), a v okolí jsou další nositelé tohoto jména.
Ještě můžete zkusit zalistovat ve sčítacích operátech, pokud znáte číslo popisné. Dostupné jsou z r. 1921 na FSC ( ,,mormoni")
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Potomci Antonín Mihule a Emilie Krause, 20. stol.

Příspěvekod artepa » čtv bře 27, 2014 12:10

Děkuji za náměty.
Ve sčítacích operátech už několik dní zkouším hledat, zatím bez úspěchu.
Krausů bylo ve Vrchlabí určitě hodně, nijak to nepopírám.
Mě jde hlavně o případné potomky Emilie Krausové s Ant. Mihulou. KDyž měli svatbu v roce 1922, předpokládám, že by se jmenovali po otci.
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: Potomci Antonín Mihule a Emilie Krause, 20. stol.

Příspěvekod Kašpar » čtv bře 27, 2014 15:10

artepa píše:Děkuji za náměty.
Ve sčítacích operátech už několik dní zkouším hledat, zatím bez úspěchu.
Krausů bylo ve Vrchlabí určitě hodně, nijak to nepopírám.
Mě jde hlavně o případné potomky Emilie Krausové s Ant. Mihulou. KDyž měli svatbu v roce 1922, předpokládám, že by se jmenovali po otci.


Pokud neuspějete u mormonů ( sčítací operáty), tak to můžete zkusit v příslušném archivu, zda tam nemají starší sčít. operáty.
Případně odhadnout příslušné období jejich svatby, a zkusit hledat ve snubních protokolech.
Taky si myslím, že by se, manželé, jmenovali společným příjmením ,,Mihula".
Já Vám mohu nabídnout pouze výpis Krausů z Vrchlabí a okolí, nikoli však, žel, Mihuly. Po těch jsem nepátral, narozdíl od Krausů.
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Potomci Antonín Mihule a Emilie Krause, 20. stol.

Příspěvekod Karolina Vernerova » čtv bře 27, 2014 15:16

mně jen není jasné (a přiznám se, že jsem zvědavá), proč měli svatbu v Německu a co dělali mezi 1922 a 1936 (kdy je máte ve Velké Chuchli).
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Potomci Antonín Mihule a Emilie Krause, 20. stol.

Příspěvekod artepa » čtv bře 27, 2014 18:06

Jo, tak to taky netuším, kde byli apod. :)
Ona je to taková velká neznámá. Jestli je pravda, co se povídalo a je to ten správný, tak měl být v armádě. Říkalo se, že byl u jezdectva v Německu, v Berlíně. Ale v jakém čas. období netuším.
Teprve nedávno jsem se dozvěděla o něm víc, např. manželku.
Podle svatby, je to jen poznámka na jednom dokumentu, předpokládám tedy, že byli v tom Německu. Možná po 1. sv až do 30. let. Teoreticky se potomci mohli narodit tam.
Sbírám malé střípky. Tady to byl pokus, možná někdo pátrá na Benešovsku, Říčansku. Jestli si tam někdo nevšiml tohoto příjmení.
Uděláme si asi výlety na hřbitovy, třeba budeme mít štěstí ...
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: Potomci Antonín Mihule a Emilie Krause, 20. stol.

Příspěvekod Karolina Vernerova » čtv bře 27, 2014 19:11

A co dělali ve Velké Chuchli? U někoho na statku?
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Potomci Antonín Mihule a Emilie Krause, 20. stol.

Příspěvekod artepa » čtv bře 27, 2014 19:44

Netuším.
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: Potomci Antonín Mihule a Emilie Krause, 20. stol.

Příspěvekod artepa » čtv bře 27, 2014 19:50

Kašpar píše:
artepa píše:Děkuji za náměty.
Ve sčítacích operátech už několik dní zkouším hledat, zatím bez úspěchu.
Krausů bylo ve Vrchlabí určitě hodně, nijak to nepopírám.
Mě jde hlavně o případné potomky Emilie Krausové s Ant. Mihulou. KDyž měli svatbu v roce 1922, předpokládám, že by se jmenovali po otci.


Pokud neuspějete u mormonů ( sčítací operáty), tak to můžete zkusit v příslušném archivu, zda tam nemají starší sčít. operáty.
Případně odhadnout příslušné období jejich svatby, a zkusit hledat ve snubních protokolech.
Taky si myslím, že by se, manželé, jmenovali společným příjmením ,,Mihula".
Já Vám mohu nabídnout pouze výpis Krausů z Vrchlabí a okolí, nikoli však, žel, Mihuly. Po těch jsem nepátral, narozdíl od Krausů.


Děkuji za nabídku
Ke Krausům z Vrchlabí mám toto, díky Gabi
25. September 1901, Nr. 197
Emilie Josefa Maria
katholisch – weiblich – ehelich
Kraus Johann – katholisch - Zimmermann in Oberhohenelbe Nr. 197 – ehelicher Sohn das Franz Kraus, ?Fabrikshegers? in Oberhohenelbe Nr. 32 und der Josefa, geboren Johann Möhwald Maurers aus Hackeldsdorf Nr. 43. Bezirkshauptmannschaft Hohenelbe.
Geb(oren) am 1. Febr(uar) 1875 in Hohenelbe Nr. 268

L(au)t Mitt(ei)l(un)g d(es) Standesbeamten
v(on) Prag v(om) 12.8.1942 am 9.6.1942
aus d(er) kath(olischen) Kirche ausgetreten u(nd)
gottgläubig geworden.
Svatbu jsem nehledala ve Vrchlabí, doufám, že ta poznámka o jejich svatbě v Německu je pravdivá, když to bylo na úřední žádosti.
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: Potomci Antonín Mihule a Emilie Krause, 20. stol.

Příspěvekod Kašpar » pát bře 28, 2014 17:38

tak to ,,mám" jiné Krausy v Hořením Vrchlabí:
Kraus Anna N.2 Hostinec
Kraus Ignaz N. 96 Obchod koloniálním zbožím
Kraus Josef N.112
Kraus Franz N. 127
Kraus Franz N. 206/207
Kraus Josef N. 251
------------------------
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků