Josef Häckl *1789, místo narození?

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Josef Häckl *1789, místo narození?

Příspěvekod KFQ » čtv bře 13, 2014 18:33

Hledám místo a přesné datum narození osoby Josef Häckl. Měl se narodit 1789 v "Schönhoffu" - může jít o některý Šenov - pátral jsem v matrice Šenova u Frýdku Místku a v matrice Šenova u Nového Jičína, obojí zatím bez výsledku. Zemřel 8.1.1863 ve "Starých Hutích" - také se mi zatím nepodařilo ověřit v matrice. Jeho syn byl Antonín Häckl (24.5.1822-23.11.1887). Podrobnosti v rodokmenu http://www.myheritage.cz/site-family-tr ... ackl%C5%AF.
Předem díky komukoliv, kdo pomůže.
Uživatelský avatar
KFQ
 
Příspěvky: 154
Registrován: čtv bře 13, 2014 17:16
Oblast pátrání: Praha, Rokycany, Písek, Nevid, Kasejovice, Krásný dvůr u Podbořan, Ansbach (D), Telč, Třešť, Hodice, Polička, Benešov

Re: Josef Häckl *1789, místo narození?

Příspěvekod Zora » čtv bře 13, 2014 18:39

Šenov Slezsko okres Ostrava-město Schönhof
Tenhle by se nehodil?
http://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_n%C ... ku:_%C5%A0
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29168
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Josef Häckl *1789, místo narození?

Příspěvekod KFQ » čtv bře 13, 2014 19:21

A není to ten u Frýdku Místku? Začínám v tom mít zmatek... A kde byste hledala v matrice pro tento "v Ostravě?"
Už jsem prohledal matriku Šenov u Frýdku Místku - začíná zde: http://vademecum.archives.cz/vademecum/ ... 3&scan=111 - bez úspěchu
Uživatelský avatar
KFQ
 
Příspěvky: 154
Registrován: čtv bře 13, 2014 17:16
Oblast pátrání: Praha, Rokycany, Písek, Nevid, Kasejovice, Krásný dvůr u Podbořan, Ansbach (D), Telč, Třešť, Hodice, Polička, Benešov

Re: Josef Häckl *1789, místo narození?

Příspěvekod Karolina Vernerova » čtv bře 13, 2014 19:41

Když kouknu na ten rodokmen na MyHer, tak skoro u každé osoby je otazník, místa jsou nejasná.... Máte nějaký konkrétní zápis z matriky, ze kterého by bylo vidět ten Schönhoff?
Zahlédla jsem tam Klatovy a Staré Hutě- ale to je oboji v JČ kraji- tak kde se vzala Ostrava a FM?
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Josef Häckl *1789, místo narození?

Příspěvekod Kašpar » čtv bře 13, 2014 19:56

Šenovů je spousta, např. na Broumovsku ( dříve Schönau), nebo Krásný Dvůr ( Schönhof), blízko Podbořan, a aby to nebylo jednoduché, rovněž i v Görlitz
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Josef Häckl *1789, místo narození?

Příspěvekod KFQ » čtv bře 13, 2014 20:00

Tuto větev (Häcklovi) jsem dělal jen z rodokmenu, který mi předal už zesnulý prastrýc v době, kdy jsem se tomu ještě tolik nevěnoval. Takže zápisy z matrik ani křestní nebo úmrtní listy nemám. Nějak mě to "táhlo k té Moravě - Šenovů je tam několik a Staré Hutě jsou http://www.starehute.cz/ u Uherského Hradiště - takže to je také v "jednom regionu". Ale máte pravdu, že nějaký zvláštní důvod pro to nemám. Dostal jsem se teď do fáze, že už to neudržím v hlavě, a to je asi chyba... Zaniklé Staré Hutě (http://cs.wikipedia.org/w/index.php?tit ... &redlink=1) v okrese Jindřichův Hradec se mi zase zdají od jakéhokoliv Šenova moc daleko (Kamenický, Velký)...
Uživatelský avatar
KFQ
 
Příspěvky: 154
Registrován: čtv bře 13, 2014 17:16
Oblast pátrání: Praha, Rokycany, Písek, Nevid, Kasejovice, Krásný dvůr u Podbořan, Ansbach (D), Telč, Třešť, Hodice, Polička, Benešov

Re: Josef Häckl *1789, místo narození?

Příspěvekod Kašpar » čtv bře 13, 2014 20:03

od toho jsou papírky, notesy a jiné pomůcky
protože co není v hlavě ... znáte to
jinak zajímavý rodokmen na MH
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Josef Häckl *1789, místo narození?

Příspěvekod Karolina Vernerova » čtv bře 13, 2014 20:06

a nebylo by tedy lepší jít na to vědecky? tedy najít zápisy nejmladší osoby a od ní postupovat do minulosti a ověřovat prastrýcův rodokmen.....
(mám kus rodokmenu společný s profi genealogem a neshodneme se v předcích- takže dohledávám znovu- chci tím říct, že omyly jsou lidskou "výsadou" :-))
mmch: závidím ty portréty i z dob minulých- horkotěžko sháním pradědy a prabáby :-)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Josef Häckl *1789, místo narození?

Příspěvekod ozana » čtv bře 13, 2014 20:11

Musíte začít od nějakého potvrzeného údaje, třeba od narození Vladimíra Häckla v Praze 1918 (přímo na matrice).
Nebo zkuste ohlášky snoubenců sňatku Vladimíra se Zdenkou v archivu v Praze.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5764
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Josef Häckl *1789, místo narození?

Příspěvekod KFQ » čtv bře 13, 2014 20:22

Vědecky to by bylo krásné, ale mám teď na to čas jenom proto, že mám chřipku a nechodím týden do práce. Vlastně mám k jiným liniím více dokladů, jenom k mému příjmení více-méně zápisky a vzpomínky příbuzných. Zkusím archiv Praze, a uvidíme. A poznámka - co budu dělat, pokud všechny ověřím a skoro na konci bude u narození Antonína Häckla uvedeno, že se jeho otec Josef narodil v Schonhofu...
Uživatelský avatar
KFQ
 
Příspěvky: 154
Registrován: čtv bře 13, 2014 17:16
Oblast pátrání: Praha, Rokycany, Písek, Nevid, Kasejovice, Krásný dvůr u Podbořan, Ansbach (D), Telč, Třešť, Hodice, Polička, Benešov

Re: Josef Häckl *1789, místo narození?

Příspěvekod KFQ » čtv bře 13, 2014 20:37

Karolina: mám spíš štěstí, že podklady shromažďovali už předkové, i když kvůli poměrně zvláštnímu důvodu: prastrýci nechtěli dát za ženu ve třicátých letech 20. století jednu příslušnici šlechtického rodu, protože sá nebyl šlechtic. Tak strávil zbytek života pátráním po tom, jestli náhodou šlechtické předky nemá... A díky tomu víme o Quastech, což jsou zatím asi nejstarší dochované obrázky předků z roku 1841...
Uživatelský avatar
KFQ
 
Příspěvky: 154
Registrován: čtv bře 13, 2014 17:16
Oblast pátrání: Praha, Rokycany, Písek, Nevid, Kasejovice, Krásný dvůr u Podbořan, Ansbach (D), Telč, Třešť, Hodice, Polička, Benešov

Re: Josef Häckl *1789, místo narození?

Příspěvekod ozana » čtv bře 13, 2014 20:50

KFQ píše:... co budu dělat, pokud všechny ověřím a skoro na konci bude u narození Antonína Häckla uvedeno, že se jeho otec Josef narodil v Schonhofu...

ve 20. století by tam snad mělo být napsáno i o jaký okres se jedná
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5764
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Josef Häckl *1789, místo narození?

Příspěvekod KFQ » pát bře 14, 2014 9:47

Antonín Häckl se narodil 1822...
Uživatelský avatar
KFQ
 
Příspěvky: 154
Registrován: čtv bře 13, 2014 17:16
Oblast pátrání: Praha, Rokycany, Písek, Nevid, Kasejovice, Krásný dvůr u Podbořan, Ansbach (D), Telč, Třešť, Hodice, Polička, Benešov

Re: Josef Häckl *1789, místo narození?

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát bře 14, 2014 11:13

no ale i v 19. století :-)
(já teda pořád ještě zapomínám, že teď žiju ve 21.)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Josef Häckl *1789, místo narození?

Příspěvekod Zora » pát bře 14, 2014 11:55

http://www.hacklovi.cz/rodokmen.htm

Den nad tím přemýšlím, zda je to Váš nebo cizí rodokmen.
Jsou tam některé údaje navíc, - sourozenci, jiné se shodují, další chybí (ale to se může jednat o žijící osoby)
tak nakonec posílám pro jistotu odkaz, nemám šanci to nějak dohadnout. Pokud to máte na netu zveřejněno dvakrát, omlouvám se. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29168
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Další

Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků