Lubina,Kučera,Čech,Svoboda,

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Lubina,Kučera,Čech,Svoboda,

Příspěvekod Věra Čechová » pát led 08, 2010 19:18

Dobrý den,
začínám s tvorbou rodokmenu,a chtěla jsem se na pár věcí zeptat.snažím se dobádat svých příbuzných,kteří sice již pravděpodobně nežijí,ale jejich potomci by mohli.
Je to pro doplnění rodokmenu z otcovy i matčiny strany.

1. Lubina Jaroslav (můj pradědeček) měl ještě bratra,Aloise,ale před první sv. válkou přišli pravděpodobně z oblasti dnešního Polska /?/ - nenašel někdo někdy zmínku o tomto jméně?zase tolik jich není,pokud se nepletu

2. Hanzel .. můj děda,narozen 18.7.1911 v Kojeticích u Prahy,jehož otec (můj praděda) pocházel z Praskačky v okrese Hradec Králové.Kde se dá případně dostat k matrice z této oblasti,nejsem si jistá,že už je on -line.

3. Svoboda z Čečelic u Všetat (jsou to příbuzní ze strany mojí babičky z matčiny strany (babička byla Božena Hanzelová,roz. Plicková,a její sestra - Růžena si vzala pana Svobodu,bydleli v Čečelicích,měli mít 8 dětí,a pan Svoboda zemřel ještě docela mladý,údajně nehoda v cihelně.


Pokud jste tady o těch jménech někde viděli zmínku,nebo je máte v rodokmenu,tak prosím zkuste napsat.Díky moc.

Prohledávám všude,internet,seznamy,vypisuju si čísla matrik,kde bych měla hledat,ale v tomhle zatím tápu,hlavně se jménem Lubina.


Za informace nebo připomínky děkuju.
chci poznat minulost svou i mé rodiny...
Věra Čechová
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát led 08, 2010 0:21
Bydliště: Praha

Re: Lubina,Kučera,Čech,Svoboda,

Příspěvekod Argema » pát kvě 10, 2013 13:07

Dobrý den! V mém rodokmenu z matčiny strany se velice často vyskytuje příjmení Lubina, protože moje maminka je rozená Lubinová. / nar 1949 v Kutné Hoře/. Její otec nar 1925 se narodil v Kutné Hoře. Jeho rodiče Lubinovi pocházeli z Kostelce nad Černými lesy. Dále pátrám po významu tohoto přijmení. Nejsem si zcela jist, ale myslím si, že mezi mé příbuzné by mohl patřit i někdejší hokejový reprezentant Ladislav Lubina, rodák z Dvora Králové nad Labem. Ten v současné době působí v hokejových Pardubicích.
Argema
 
Příspěvky: 64
Registrován: pát dub 05, 2013 13:05

Re: Lubina,Kučera,Čech,Svoboda,

Příspěvekod Lucka. » sob kvě 11, 2013 8:46

Matriky pro obec Praskačka ještě nejsou online a jsou uloženy ve Státním okresním archivu v Zámrsku. http://vychodoceskearchivy.cz/zamrsk/fi ... ventar.pdf na straně 986.
Ohledně Aloise Lubiny, nenašla jste křestní listy, které si lidé museli obstarat v Protektorátu. V nich by bylo rodiště vašeho pradědečka a ve stejném místě se podívejte do matriky, jestli se tam Alois nenarodil také.
Lucka.
 
Příspěvky: 180
Registrován: čtv úno 21, 2013 17:54


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků