Bajajovi - před rokem 1885

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Bajajovi - před rokem 1885

Příspěvekod MartinaN » ned úno 09, 2014 11:46

Nezaznamenali jste někdo v okolí Huštěnovic příjmení Bajaja? Podařila se mi dohledat pouze narození Eleonora Bajajová (*21. červenec 1885 v Huštěnovicích) a jejího bratra Jana, který zemřel v roce 1896 v Huštěnovicích na souchotiny. Jejich rodiče by měli být Jan Bajaja a Barbora, rozená František Obržálek, ale jejich narození, svatbu ani případné datum úmrtí se mi nepodařilo dohledat. Eleonora se provdala za Bonifáce Neorala z Dubicka a měli spolu jednoho potomka.

Děkuji za každý tip. Přeji pěkný zbytek dne. MartinaN
MartinaN
 
Příspěvky: 108
Registrován: stř úno 05, 2014 23:55

Re: Bajajovi - před rokem 1885

Příspěvekod silvava » stř kvě 02, 2018 12:39

Dobrý den,
nevím, jestli je to ještě aktuální, ale při prohlížení záznamů z Kněžpole kolem roku 1861 jsem narazila na rodinu Bajajů. To jméno mě tak zaujalo, že jsem se musela podívat, jestli je někdo nehledá.
Třeba tady: http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/9451/?strana=124. Je to tedy Franz a Barbora Ondrušek, ale třeba to jsou příbuzní.
Silva
silvava
 
Příspěvky: 82
Registrován: stř bře 07, 2018 12:33
Oblast pátrání: Lounsko, Kladensko, Rakovnicko, Jičínsko, Písecko,

Re: Bajajovi - před rokem 1885

Příspěvekod makke » stř kvě 02, 2018 12:56

Zkuste sčítací operáty z roku 1890, tam by mělo být uvedeno datum a místo narození.
makke
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob pro 11, 2010 0:58
Bydliště: Březka
Oblast pátrání: Březka, Březí (ZR), Březské,Hluboké (TR), Kamenná, Košíkov, Krokočín
obecně panství Náměšť nad Oslavou


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků