Václav Maťátko okolí Broumova

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Václav Maťátko okolí Broumova

Příspěvekod jagea » úte úno 04, 2014 18:00

Hledám Václava Maťátka *3.9.1947.V roce 1974 žil v Otvovicích u Broumova a pracoval tam v místním JZD.Jeho maminka pocházela z Třebíčska a i on se v tom kraji narodil.Na Broumovsko se odstěhoval až v dospělosti.Má asi 5 dětí.Můj otec Jan je jeho bratr,ale neviděli se, ani se nijak nekontaktovali nejmíň 30 let.
jagea
 
Příspěvky: 149
Registrován: stř zář 04, 2013 20:25
Bydliště: Praha,Polička
Oblast pátrání: Kněževes u Olešnice,Pulkov (okres Třebíč),Příštpo,Svojanov u Poličky a okolí

Re: Václav Maťátko okolí Broumova

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte úno 04, 2014 18:10

Jednou jsem kvůli podobné věci psala na obecní úřad a oni mi odepsali, co věděli- sdělili mi adresy atp- samozřejmě z dobré vůle a v rozporu se zákonem na ochranu osobních dat....
a Václav Maťátko už v Otvovicích nebydlí?
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Václav Maťátko okolí Broumova

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte úno 04, 2014 18:13

A jsou to Otovice, že?
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Václav Maťátko okolí Broumova

Příspěvekod jagea » úte úno 04, 2014 20:43

Ano,popletla jsem to jsou to Otovice.O tom,že v Otovicích bydlel,jsem zjistila jen z toho že jsem našla u rodičů papír o vypořádání majetku po smrti mé babičky,která zemřela v roce 1974.Jinak strýc nás nečekaně navštívil před více jak 30 lety spolu se svými 5 dětmi.Od té doby jsme o něm neslyšeli.
jagea
 
Příspěvky: 149
Registrován: stř zář 04, 2013 20:25
Bydliště: Praha,Polička
Oblast pátrání: Kněževes u Olešnice,Pulkov (okres Třebíč),Příštpo,Svojanov u Poličky a okolí

Re: Václav Maťátko okolí Broumova

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte úno 04, 2014 21:04

Tak tam napište- nebo zavolejte (myslím na úřad) a uvidíte.
Za to nic nedáte- v nejhorším Vám neodpoví :-)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Václav Maťátko okolí Broumova

Příspěvekod Ewka » stř úno 05, 2014 10:33

Hezký den,
bydlím v Broumově, v Otovicích mám pár známých, tak se můžu poptat :)
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko

Re: Václav Maťátko okolí Broumova

Příspěvekod Radix » stř úno 05, 2014 11:36

V Broumově žije Kamil Maťátko. Třeba to je příbuzný. Zkuste ho kontaktovat.
http://rejstrik.finance.cz/45571546-kamil-matatko/
Radix
 
Příspěvky: 3190
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: Václav Maťátko okolí Broumova

Příspěvekod Rozina » stř úno 05, 2014 12:59

Pokud si vzpomínám tak v Náchodě také asi před 20 lety žili Maťátkovi. Jindřich Maťátko z jejich rodiny po roce 1968 emigroval a žije ve Vídni (viz Facebook a vyhledávač Google).
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Re: Václav Maťátko okolí Broumova

Příspěvekod Radix » stř úno 05, 2014 13:25

V Náchodě je jich stále psaných 8.
Radix
 
Příspěvky: 3190
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: Václav Maťátko okolí Broumova

Příspěvekod jagea » stř úno 05, 2014 19:23

Ewka píše:Hezký den,
bydlím v Broumově, v Otovicích mám pár známých, tak se můžu poptat :)

To byste byla hodná,ale projela jsem si tam katastr nemovitostí a žádný Maťátko tam barák nevlastní,tak si spíš myslím,že se odstěhovali někam úplně pryč.Dobrá indície ale je hledat Maťátkovi,kteří měli nejméně 5 dětí,přece jen v 70 letech byla toto trochu rarita,mít tolik dětí.
jagea
 
Příspěvky: 149
Registrován: stř zář 04, 2013 20:25
Bydliště: Praha,Polička
Oblast pátrání: Kněževes u Olešnice,Pulkov (okres Třebíč),Příštpo,Svojanov u Poličky a okolí

Re: Václav Maťátko okolí Broumova

Příspěvekod jagea » stř úno 05, 2014 19:35

Rozina píše:Pokud si vzpomínám tak v Náchodě také asi před 20 lety žili Maťátkovi. Jindřich Maťátko z jejich rodiny po roce 1968 emigroval a žije ve Vídni (viz Facebook a vyhledávač Google).

Ono je to složitější v tom,že Václav Maťátko byl mého otce nevlastní bratr,tedy měli každý jiného otce.A právě nevím odkud otec Václava také Václav Maťátko ve skutečnosti pocházel.Vím jen z tátova vyprávění,že v 50 letech bydleli pár let někde poblíž Kraslic na Chebsku,než se zase vrátili na Třebíčsko.
A nevím to jistě zda tam někde neměl nevlastní tátův otec nějaké příbuzenstvo.A pokud neměli nějaké příbuzenstvo na Broumovsku,tak jediné co mě napadá vzhledem k těm 70 letům,kdy se lidé nemuseli stěhovat za prací,že tam mohl být strýček Václav na vojně a pak se tam oženit s místním děvčetem.
jagea
 
Příspěvky: 149
Registrován: stř zář 04, 2013 20:25
Bydliště: Praha,Polička
Oblast pátrání: Kněževes u Olešnice,Pulkov (okres Třebíč),Příštpo,Svojanov u Poličky a okolí


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků