hledám doklad o rozvodu dle čísla jedn. u soudu v Č.Buď.

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

hledám doklad o rozvodu dle čísla jedn. u soudu v Č.Buď.

Příspěvekod jachbed » pát led 31, 2014 18:53

Dobrý den, nevíte prosím někdo, kde hledat soudní listinu o rozvodu, hledám, s kým byl poprvé ženat můj děda a mám jen oddací list s mou babičkou, kde se tento rozvod zmiňuje, měl proběhnout v Českých Budějovicích a doklad a jeho číslo je od Soudu v Č.B. - je toto volně dostupný dokument, když znám jeho číslo ?
Přílohy
Usnesení krajského soudu v Č. Buďejovicích 29 9 1936 rozluka manželství Karel Bednář.jpg
Usnesení krajského soudu v Č. Buďejovicích 29 9 1936 rozluka manželství Karel Bednář.jpg (141.76 KiB) Zobrazeno 679 krát
Naposledy upravil jachbed dne pát led 31, 2014 19:27, celkově upraveno 1
jachbed
 
Příspěvky: 69
Registrován: úte led 21, 2014 18:37

Re: hledám doklad o rozvodu dle čísla jedn. u soudu v Č.Buď.

Příspěvekod karels » pát led 31, 2014 19:09

Nedám Vám vyčerpávající odpověď, ale shodou okolností jsem řešil podobný případ, dokonce ze stejného roku. Materiály krajského soudu byly uloženy v odpovídajícím archívu (v tomto případě by to mohla být Třeboň). Napsal jsem tam dotaz s číslem jednacím, podobným Vašemu. Oni přeposlali dotaz na pobočku, kde byly materiály uloženy opravdu. Problém byl v tom, že se jednalo o neuspořádanou část fondu. Ale výsledkem bylo, že mi přišly 3 oskenované listy.
Protože nevím, zda se nejednalo jen o ochotu daného pracovníka, raději neuvádím konkrétní místo, za to se omlouvám .
karels
 
Příspěvky: 795
Registrován: stř črc 07, 2010 20:38
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: H.Brod, Klatovy, Kroměříž, Náchod, Ostr. Nová Ves, Prostějov, Přerov, Telč, Třebíč, Úpice, Miroslav, Ořechov

Re: hledám doklad o rozvodu dle čísla jedn. u soudu v Č.Buď.

Příspěvekod artepa » pát led 31, 2014 21:47

Dle informací z Archivní fondy a sbírky v České republice to bude v Třeboni, jak psal kolega
Krajský soud České Budějovice, I (1850 - 1949)
Název fondu (sbírky): Krajský soud České Budějovice, I
Uloženo v archivu: Státní oblastní archiv v Třeboni
Místo vzniku fondu (sbírky): České Budějovice
Časový rozsah: 1850-1949
Metráž: 282,13 bm zpracováno (z toho 282,13 bm inventarizováno), 31,65 bm nezpracováno
Přístupnost: Archivní soubor je částečně přístupný pro nahlížení
Původce fondu(sbírky): Krajský soud Č. Budějovice, I
Tematický popis: Využití fodu pro politické,sociální a kulturní dějiny, zejmé na pro dějiny dělnického hnutí.
Archivní pomůcky:

RANDÝSEK R.: KRAJSKÝ SOUD ČESKÉ BUDĚJOVICE,1850 - 1897. Inventář, 1961, s. 62, ev.č. 11.
RANDÝSEK R.: KRAJSKÝ SOUD ČESKÉ BUDĚJOVICE,1898 - 1923,INVENTÁŘ II.. Inventář, 1961, s. 51, ev.č. 12.
RANDÝSEK R.: KRAJSKÝ SOUD ČESKÉ BUDĚJOVICE - TRESTNÍ SPISY 1850 - 1939. Tematický katalog, 1963, s. 221, ev.č. 13.
HAUBERT J.: KRAJSKÝ SOUD ČESKÉ BUDĚJOVICE-TISKOVÉ TRESTNÍ SPISY 1898-1923. Rejstřík, 1959, s. 23, ev.č. 15.
RANDÝSEK R.: KRAJSKÝ SOUD ČESKÉ BUDĚJOVICE - TRESTNÍ SPISY 1850 - 1923. Katalog, 1965, s. 77, ev.č. 3076.

artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků