Petržela

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Petržela

Příspěvekod pavla » pon črc 31, 2006 15:09

Hledám informace o předcích z Březiny (p.Drahany) u Vyškova. Dědeček Cyril Petržela a jeho žena Karolina Soldánová (*1881 a 1883), pra a prapradědeček Vincenc Petržela.
Za jakoukoli stopu děkuji Pavla
pavla
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon črc 31, 2006 14:52
Bydliště: Hradec Králové

Re: Petržela

Příspěvekod petrzela » stř kvě 13, 2015 10:31

Ahoj Pavlo. Můj děda Bedřich Petržela a praděda Josef žili v Březině - Nových Sadech. Zjistila jsi už nějaké další informace ? Zdraví Zbyněk
petrzela
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř kvě 13, 2015 10:26

Re: Petržela

Příspěvekod pavla » úte kvě 10, 2016 15:12

Ahoj Zbyňku,
našla jsem jsem Tvoji odpověď až po roce. Mezitím můj otec zemřel a já začínám znovu. Vydala jsem se do Drahan, jasně, žili v Nových Sadech, pokusím se přes léto dát další informace do pořádku. Bedřich by měl být bratrem mého dědečka Cyrila. Sepíšu a dám vědět. Pavla
pavla
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon črc 31, 2006 14:52
Bydliště: Hradec Králové

Re: Petržela

Příspěvekod Zbyněk » čtv kvě 04, 2017 21:36

Ahoj Pavlo, našel jsem Tvoji odpověď taktéž až po roce, vlastně úplně náhodou. Tak to jsou zajímavé informace, tím pádem jsme vlastně příbuzní! Pokud by se Ti podařilo cokoliv dalšího dohledat, dej mi určitě vědět. Můžeš tak udělat i na můj email izpetrzela@seznam.cz Odpověď se tak ke mě dostane možná i dříve jak do roka..Pokud bych mohl být nápomocen, mohu také požádat svého otce Josefa, který se v Drahanech narodil, a který bude určitě spoustu věcí vědět ohledně ohledně svého strýce Cyrila. Zdraví Zbyněk
Zbyněk
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv kvě 04, 2017 21:28


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků