Hledám Josefa Jaroše nar. 16.11.1859

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Hledám Josefa Jaroše nar. 16.11.1859

Příspěvekod jaros.v » úte lis 26, 2013 7:56

Hledám Josefa Jaroše nar. 16.11.1859 v okolí Nového Města na Moravě, v roce 1900 bydlel ve Vojtěchově okr. Nové Město na Moravě, dnes obec Lísek, část Vojtěchov, okr. Žďár nad Sázavou. Ženil se v roce 1884 ve Zvole.
jaros.v
 
Příspěvky: 28
Registrován: pon lis 04, 2013 21:11

Re: Hledám Josefa Jaroše nar. 16.11.1859

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte lis 26, 2013 8:09

Jen doplňující otázka: a ta informace o místě narození není ani v matričním zápisu jeho sňatku?
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Hledám Josefa Jaroše nar. 16.11.1859

Příspěvekod Zora » úte lis 26, 2013 8:39

Jarošovi byl a je mlynářský rod na Vysočině.
Zde rodokmen Jarošů z mlýna Zboněk:
http://jaros.nickelli.sweb.cz/rodjar1.htm

Další mlanář Jaroš - stále žijící je na mlýně ve Veverské Bytýšce.
Na Vysočině mám často úspěch při hledání předků v matrice Bystřice nad Perštejnem.
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29163
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám Josefa Jaroše nar. 16.11.1859

Příspěvekod jaros.v » úte lis 26, 2013 12:44

Díky za inspiraci. Zatím jsem se dostal jen k digitalizovaným záznamům a u Zvole jsem našel jen knihu sňatků do roku 1880. Chystám se vyrazit do MZA v Brně, tam snad budu úspěšnější.
jaros.v
 
Příspěvky: 28
Registrován: pon lis 04, 2013 21:11


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků