Ignác Schlisch

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Ignác Schlisch

Příspěvekod Václav » ned lis 24, 2013 12:05

Hledám místo narození Ignáce Schlische (během let nejspíše došlo k počeštění jména) nejspíše v obcích kolem Těšan, ok. Brno-venkov a také jeho svatbu. Zemřel v roce 1740 v Těšanech a alespoň v nich se mu nenarodily žádné děti.
Václav
 
Příspěvky: 174
Registrován: ned srp 20, 2006 8:51
Bydliště: Praha

Re: Ignác Schlisch

Příspěvekod Karolina Vernerova » ned lis 24, 2013 13:28

Prosím pošlete odkaz na záznamy, které o něm máte- to třeba pomůže. A ještě jsem zvědavá: jak jste ho v Těšanech našel, když tam "jen zemřel"? Jeho následníci žili kde?
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Ignác Schlisch - doplnění

Příspěvekod Václav » ned lis 24, 2013 16:49

Tady je odkaz na náš rodokmen, kde je ale již vdaná vdova Ignáce Schlische, jejíž jsem potomkem a samozřejmě i jejího manžela Františka Husáka:
http://hajek-rodokmen.info/phpgedview42 ... _width=100
Po kliknutí na zmenšený obrázek s matričním záznamem o svatbě vdovy Schlischové se otevře další okno a po opětovném kliknutí na zmenšeninu se zobrazí přímo matriční záznam ke svatbě Františka Husáka s vdovou Schlischovou. V něm je uveden její zesnulý manžel Ignác Schlisch. Mě ovšem samozřejmě zajímá první svatba vdovy Schlischové. Protože jsem toto příjmení nenalezl nikde v blízkém okolí Těšan, domnívám se, že se do Těšan dostal i se svojí manželkou jako sloužící, nebo nějaký hospodářský zaměstnanec místního zámku.
Jak jsem se již zmínil, jejich děti jsem v matrice Těšan nikde nenalezl. Protože se Anna Schlischová podruhé vdává v roce 1741 jako vdova, tak jsem celkem snadno nalezl záznam o úmrtí jejího prvního manžela.
Václav
 
Příspěvky: 174
Registrován: ned srp 20, 2006 8:51
Bydliště: Praha


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků