Jiří Kubálek,nar.4.3.1910 v Praze,Poděbrady

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Jiří Kubálek,nar.4.3.1910 v Praze,Poděbrady

Příspěvekod jardaepp » čtv lis 07, 2013 12:42

Hledám jakékoliv info o panu Jiřím Kubálkovi,nar. 4.3.1910 v Praze II(otec Rudolf Kubálek,krejčí v Poděbradech a matka Barbora Marečková).Oženil se v roce 1943 se s Marií Truskovou.Pracoval jako projektant,konstruktér.
Předem moc děkuji.
J.H.
jardaepp
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned zář 25, 2011 8:14
Bydliště: Praha

Re: Jiří Kubálek,nar.4.3.1910 v Praze,Poděbrady

Příspěvekod Pichnat4 » čtv lis 07, 2013 13:38

Nosil oblek a rýsoval projekty inkoustovým perem. :D Teď vážně, když někdo napíše jakékoliv informace, tak to je co za žádost? Jestli je to Váš předek, tak to asi budete nejlépe vy vědět o něm něco. Jestli pracoval jako konstruktér,projektant, tak zjistit jestli v nějaké společnosti, pak zkusit projít příslušný fond pro společnost jestli existuje.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Jiří Kubálek,nar.4.3.1910 v Praze,Poděbrady

Příspěvekod jardaepp » čtv lis 07, 2013 14:28

Uznávám,že jsem se vyjádřil asi dost nepřesně.Byl jsem požádán jedním známým od protinožců o doplnění údajů do jeho foto rodokmenu a toto je poslední dvojice,u které by chtěl co nejvíce info,hlavně životopisné údaje,čím byli a kde žili.A pokud možno i potomky.A kde pracoval,to opravdu nevím.Zatím jsem ho nikde v tehdejších firmách neobjevil.Zkouším.
jardaepp
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned zář 25, 2011 8:14
Bydliště: Praha

Re: Jiří Kubálek,nar.4.3.1910 v Praze,Poděbrady

Příspěvekod peteee » pon led 20, 2014 20:07

ahoj, před 3 mi dny na prima zoom běžel pěkný dokument o supech a jeskyních....atd....ve francii. A tam je na jihu jeskyně viz. odkaz http://www.cavexclub.cz/index.php?pageI ... ory_id=112 Kde v roce 1952 zařval nějaký speleolog tak ,že se zřítila lanovka a tomu tam na dno dali pamětní desku a jak jsem na to koukal tak v záběru kamery byla ještě jedna deska a ač se ji jak naschvál snažil zakrýt tělem jeden z průvodců dokumentem (asi aby se nemusil o dalším člověku zmiňovat) tak jsem tam vyčetl jméno Jiří Kubálek.. a to mi nedalo protože české jméno + pamětní deska na dně v té době nejhlubší jeskyně...to by mohl být člověk o kterém bych se chtěl něco dozvědět víc a tak jsem začal "fárat" :)(to je haviřsky) po netu o koho šlo ale ke vší smůle nic ani ň. pouze tvůj dotaz..
Jestli ale má ten člověk tam pamětní desku tak musel mít zajímavý životní příběh a něco mi říká jestli byl konstruktér tak , že ta lanovka co nechali ti frantíci zkorodovat tak ,že řachla, byla možná jeho dílo... dej vědět. Teď odbočím od tématu, vlastně pokaždé jak jsem se dostal do kontaktu s čímkoliv co zavání francouzem, tak to vždycky bylo na levačku...počínajíc polévkou, kavou, pivem,vlekem!!,autem,postelí. jenom víno umí fakt dobře :):)
peteee
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon led 20, 2014 19:28

Re: Jiří Kubálek,nar.4.3.1910 v Praze,Poděbrady

Příspěvekod Zora » pon led 20, 2014 21:24

http://www.speleolbc.cz/setkani2013/historie.html

zde uveden Jiří Kubálek, vztaženo k r. 1985, uveden kontakt, snad bylo se možné doptat na osud tohoto speleologa.
V čísle 19 časopisu Speleolog je článek k ůmrtí tří speleologů: - článek jedině v tištěném vydání
http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=cz


----------------
Pro Pette: Dobrý postřeh s jeskyňáři, ale neodpoustím si radu :
....Teď odbočím od tématu, vlastně pokaždé jak jsem se dostal do kontaktu s čímkoliv co zavání francouzem, tak to vždycky bylo na levačku...
Snad příště zkoušejte Francouzky, u nich by to nemuselo být na levačku...

Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29179
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jiří Kubálek,nar.4.3.1910 v Praze,Poděbrady

Příspěvekod stanley4 » pon led 20, 2014 22:13

nejaký Jiří Kubálek (*1910) je v dokumente SOA Praha - "20100901172252-MLS_Praha_-_jmenny_rejstrik_1946_(spisy_Ls_1-1999)" - neviem presne o čo ide, ale vyzerá to ako zoznam súdených (vypočúvaných) osôb... (zdroj)
Uživatelský avatar
stanley4
 
Příspěvky: 4679
Registrován: ned bře 06, 2011 20:53
Bydliště: Slovensko
Oblast pátrání: Uničovsko (Troubelice, Lipinka, Nová Hradečná, Libina)
SR - Horná Nitra, Liptov

Re: Jiří Kubálek,nar.4.3.1910 v Praze,Poděbrady

Příspěvekod Zora » pon led 20, 2014 22:27

jde o MLS . asi městský lidový soud. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29179
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jiří Kubálek,nar.4.3.1910 v Praze,Poděbrady

Příspěvekod artepa » pon led 20, 2014 22:49

Tady něco málo k rodičům Jiřího Kubálka
Kód: Vybrat vše
http://amp.bach.cz/pragapublica/permalink?xid=CF991A162A0711E18189002215111B5A&scan=1
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: Jiří Kubálek,nar.4.3.1910 v Praze,Poděbrady

Příspěvekod stanley4 » pon led 20, 2014 22:55

Zora píše:jde o MLS . asi městský lidový soud. Z

naviedla si ma na správnu cestu - Mimořádný lidový soud - info: http://www.soapraha.cz/documents/praha/20100901172427-Mimoradne_lidove_soudy.pdf

edit: asi by stálo za to poslať tam mail, keďže konkrétne toto meno je už medzi spracovanými, mohli by poskytnúť informácie z databázy bez väčších problémov - minimálne dátum narodenia, aby ste vedeli, či je to on
Uživatelský avatar
stanley4
 
Příspěvky: 4679
Registrován: ned bře 06, 2011 20:53
Bydliště: Slovensko
Oblast pátrání: Uničovsko (Troubelice, Lipinka, Nová Hradečná, Libina)
SR - Horná Nitra, Liptov


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků