Příjmení Maška (Maschka)

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Příjmení Maška (Maschka)

Příspěvekod Agáta » úte říj 22, 2013 9:42

Dobrý den,
zpracovávám rodokmen příjmení Maška (převážně řemenáři a sedláři). Pohybovali se celkem často po celé Moravě. Potřebovala bych najít sňatek Michaela Mašky (řemenářského mistra, narozeného 1755 v Brtnici u Jihlavy) a Kateřiny Podroužkové, z Chrastu asi v rozmezí let 1774-1777. Bohužel nevím z kterého Chrastu, jen předpokládám toho u Chrudimi, jelikož další jeho pobyt a úmrtí jsem našla v Letovicích. V současné době nemůžu cestovat a osobně navštěvovat archivy, tak už rok čekám na pokračování digitalizace Zámrsku.
Může někdo pomoct?
Děkuji moc za případnou odpověď. Agáta.
Agáta
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon říj 21, 2013 18:52

Re: Příjmení Maška (Maschka)

Příspěvekod Agáta » čtv říj 24, 2013 9:18

Přidávám odkaz na digitální knihovnu v Chrudimi . Konkrétně mně pomohl seznam členů literátského kůru v Chrasti u Chrudimi, kde jsem rodinu Podroužků - řemenářů objevila, takže alespoň vím, že pátrám správným směrem.
Dokonce jsou jsou zde na str. 17 zapsaní oba manželé Podoružkovi - Johan a Kateřina, což budou pravděpodobně rodiče mé hledané babičky - Kateřiny Podroužkové.
Třeba se bude někomu hodit. :)
http://www.knihovna-cr.cz/z-pameti-mest ... chrudimsku
Agáta
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon říj 21, 2013 18:52


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků