emigrant do USA

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

emigrant do USA

Příspěvekod george » stř říj 16, 2013 12:20

Dobrý den,

chtěl bych poradit, kde bych mohl najít nějaké další informace o mém předku Jakubovi Hořejším,
který odešel v roce 1876 do USA (našel jsem o tom info zde:http://wc.rootsweb.ancestry.com/cgi-bin/igm.cgi?op=GET&db=6038&id=I35085).

Na castle garden, ellis island and family search jsem o něm nic nenašel.

Děkuji
george
 
Příspěvky: 64
Registrován: stř říj 02, 2013 14:16

Re: emigrant do USA

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř říj 16, 2013 12:48

A zkusit se probít skrz systém k tvůrci toho zápisu jste zkoušel?
Jde to až na ancestry.... nicméně zdá se, že paní (snad paní) je tvůrcem profilů pro pionýry na středozápad... vedle tlačítka Contact Peggy Nielsen je obrázek s emailovou adresou:
docmontana@montanasky.net
tam by možná taky šlo napsat....
Chci říct, že možná přímo existuje někdo, kdo ví, kde je hledat....
Našla jsem whitepages Baltimore- ale to je úplně bez záruky- vůbec není jisté, že vaše rodina tam zůstala- a tam jsou Hořejší- i ti by šli kontaktovat....
http://www.whitepages.com/name/horejsi/Baltimore-MD/
i když koukám, že to zase vede do "policejní databáze", kde už je to najít nechce- ale zkuste, třeba se někam dostanete.... ale jedno je Kalifornie (CA), ale druhé je Maryland (kam patří i ten Baltimor)....
Někde jsem zahlédla, že ty zápisy "passengers list" jsou na mikrofiších, takže asi ne online.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: emigrant do USA

Příspěvekod Šušara » stř říj 16, 2013 14:35

Ten odkaz mi nefunguje - víte alespoň odkud Jakub pocházel. Máme v rodokmenu vícero Hořejších z okolí Mořiny.(Beroun)
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: emigrant do USA

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř říj 16, 2013 14:53

tenhle odkaz?
http://wc.rootsweb.ancestry.com/cgi-bin ... &id=I35085

(byl tam vložený bez mezery)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: emigrant do USA

Příspěvekod george » čtv říj 17, 2013 14:11

Pocházel ze Řepče (Tábor), zkusím ještě pohledat na těch odkazech výše od paní/slečny Vernerové.

Děkuji
george
 
Příspěvky: 64
Registrován: stř říj 02, 2013 14:16


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků