Anna Slavíková - Choceň ???

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Anna Slavíková - Choceň ???

Příspěvekod KackaCT » stř zář 18, 2013 17:15

Dobrý den všem badatelům,
prosím o informace, pokud by někdo měl.

Pátrám po Anně Slavíkové, zřejmě roz. Flídrové.
Zemřela v Litomyšlské nemocnici 5.2.1936 ve věku 29let.
Zůstal po ní manžel František Slavík a děti Bořivoj, Pavla a Marta.

Nemám, bohužel, informace o narození (zřejmě je to stále živá matrika, narozena byla roku 1907).
Z dostupných informací, které o této větvi mám, se mohla narodit v Bohuňovicích (farnost Cerekvice n. Loučnou), Dolním Újezdě, Svinné
nebo kterékoli obci v okolí těchto.
Poslední dopátranou a doloženou mám její starší sestru Pavlu, narozenou 1902 v Bohuňovicích.
Poté (ale nevím přesný rok), žila rodina ve Svinné u České Třebové.

O této Anně vím, že si vzala zmíněného Františka Slavíka, který byl z Chocně. Zřejmě tedy poté žila s ním v Chocni.
Bohužel tam došlo k něčemu, co po její smrti zpřetrhalo veškeré kontakty s naší rodinou a já tedy nemám žádné informace.

Nemáte někdo rodinu Slavíkovu ve svém rodokmenu? Velmi by mi pomohla jakákoli informace či nápad, kde hledat.
Děkuji předem. Kačka
KackaCT
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon led 28, 2013 20:45
Bydliště: Česká Třebová
Oblast pátrání: Bohuňovice okr. Svitavy, Dolní Újezd u Litomyšle, Svinná u České Třebové, Dobruška, Díly (Nový Postřekov), Postřekov.

Re: Anna Slavíková - Choceň ???

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř zář 18, 2013 17:58

Dobrý večer Kačko,
já pořád věřím, že za zeptání nic nedáte....

Níže seznam několika "Slavíků z Chocně".... Není to jisté, ale třeba některý z nich bude příbuzný..... Snad by se jim dalo napsat, někde i zavolat.... Chce to odvahu, ale na druhou stranu, co když....

A nebo vzít čokoládu (nenabádám k uplácení, jen myslím na chatrné nervy matrikářek :-) ) a zajít na matriku do Chocně. Snad by Vás nechali potají nahlédnout do matriky sňatků, zda se tam kolem roku 1925 neudála svatba hledané Anny a Františka.... I když by to mohlo vyjít v tom, že sňatky jsou "živé" jen těch 60 let- nebudete mít štěstí na matriku sňatků, že by už byla uzavřená?

Luboš Slavík Člen Záměstí 115, Choceň 604 825 966 lubos.slavik@tiscali.cz
Luboš Slavík 69134740 Choceň, Pod Vinicí 1390, PSČ 565 01
Martin Slavík IČ: 40112233 Prokopská 292 565 01 Choceň
Martin Slavík Dolní 270 565 01 Choceň
Miroslav Slavík Choceň, Běstovice 19, PSČ 565 01
Pavel Slavík AC Výkřiky Choceň 603 996 890

A v Litomyšli, v nemocnici, nemají u úmrtí Anny dopsanou adresu? I když si nejsem jistá, že by tak staré záznamy měli po ruce.....
Jen nápady....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Anna Slavíková - Choceň ???

Příspěvekod KackaCT » stř zář 18, 2013 18:28

Dobrý večer Karolíno,
tedy kam vy na to chodíte???

Čokoládka není problém. Neberu to jako úplatek, mám na to fintu - vytahuji až "po" a pak to není úplatek, ale pozornot či poděkování za ochotu.
Bohužel mám informaci, že v Chocni na matrice moc vstřícní nejsou, ale za zkoušku fakt nic nedám, asi se tam budu muset vypravit.

Jen jsem si říkala, že třeba tuto rodinu někdo v rodokmenu má.

Bohužel matrika oddaných pro Choceň končí rokem 1920 a pro Č. Třebovou rokem 1921. Ale tady mám matrikářky usprové, tak ještě popátrám, zda nebyla svatba zde. Problém je, že moc nevím, kde tou dobou rodina žila - zda zde v okolí, nebo jinde. Tohle je opravdu jehla v kupce sena :)

Každopádně moc díky za snahu a pomoc - kde na to berete čas???
KackaCT
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon led 28, 2013 20:45
Bydliště: Česká Třebová
Oblast pátrání: Bohuňovice okr. Svitavy, Dolní Újezd u Litomyšle, Svinná u České Třebové, Dobruška, Díly (Nový Postřekov), Postřekov.

Re: Anna Slavíková - Choceň ???

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř zář 18, 2013 18:56

Vůbec neděkujte- dlužím to tomuto fóru, všem, kteří pomáhají..... Navíc jsem dost často vedle jak ta jedle a stydím se za to.... Všechny adresy jsem vygůglila v obch. a živnostenském rejstříku- celkem to trvalo 20 minut- malá zásluha....Ostatní jsou jen nápady fantasty.
Chybí tady Zora, ZORO VRAŤ SE!- ona vždycky měla nápady z dalších stran....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Anna Slavíková - Choceň ???

Příspěvekod KackaCT » stř zář 18, 2013 19:05

No jo, já se v tom vždycky plácám.
Třeba obch. a živn. rejstřík mě vůbec nenapadl.

ZORA tu už není? To je velká škoda, ta vždy uměla poradit. Dlouho jsem tu nebyla, co se stalo? Nevíte?
KackaCT
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon led 28, 2013 20:45
Bydliště: Česká Třebová
Oblast pátrání: Bohuňovice okr. Svitavy, Dolní Újezd u Litomyšle, Svinná u České Třebové, Dobruška, Díly (Nový Postřekov), Postřekov.

Re: Anna Slavíková - Choceň ???

Příspěvekod KackaCT » stř zář 18, 2013 19:11

Jo, tak už vím, proč tu není. Co k tomu dodat? Je smutné, že jeden takový dokáže rozvrátit krásně fungující soukolí. Zora tu bude chybět - všem.
KackaCT
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon led 28, 2013 20:45
Bydliště: Česká Třebová
Oblast pátrání: Bohuňovice okr. Svitavy, Dolní Újezd u Litomyšle, Svinná u České Třebové, Dobruška, Díly (Nový Postřekov), Postřekov.

Re: Anna Slavíková - Choceň ???

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř zář 18, 2013 19:15

Ano, zde: viewtopic.php?f=16&t=10173&p=47736#p47736
No zdá se, že onen pán už vytáčí i další kolegy, tak uvidíme- třeba se polepší nebo dostane, jak psal před chvílí Ožana, BANána. Až se mi to rýmuje. Ale to už jsme off topic.

Zpět k tématu: v té nemocnici byste to nezkusila? Jsem celkem zvědavá, jak se tohle dá/nedá dohledat.... Možná kolegové budou vědět/míz zkušenost.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Anna Slavíková - Choceň ???

Příspěvekod KackaCT » stř zář 18, 2013 19:20

Určitě to tam zkusím. Ale nemám vůbec zkušenosti, na koho se tam obrátit. Tak jdu pátrat jak na to :)
KackaCT
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon led 28, 2013 20:45
Bydliště: Česká Třebová
Oblast pátrání: Bohuňovice okr. Svitavy, Dolní Újezd u Litomyšle, Svinná u České Třebové, Dobruška, Díly (Nový Postřekov), Postřekov.

Re: Anna Slavíková - Choceň ???

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř zář 18, 2013 19:28

ještě mě napadá najít její hrob a zjistit na hřbitovní správě, kdo ho platí- trochu morbidní cesta, ale taky schůdná
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Anna Slavíková - Choceň ???

Příspěvekod KackaCT » stř zář 18, 2013 19:39

Jo, to mám v plánu. Všechno to jen visí na tom čase - sednout do auta a objet okolí.
Každopádně moc děkuji za vaše nápady - jste k nezaplacení.
KackaCT
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon led 28, 2013 20:45
Bydliště: Česká Třebová
Oblast pátrání: Bohuňovice okr. Svitavy, Dolní Újezd u Litomyšle, Svinná u České Třebové, Dobruška, Díly (Nový Postřekov), Postřekov.

Re: Anna Slavíková - Choceň ???

Příspěvekod Lenkae » čtv zář 26, 2013 5:39

Můžu Vás ujistit, že v Chocni na matrice je velice vstřícná paní, neslibuji, že něco zjistím, ale můžu se pokusit zeptat, pokud to ještě potřebujete :D
Uživatelský avatar
Lenkae
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv led 17, 2013 23:57
Bydliště: Choceň
Oblast pátrání: Janovice u Polné,Polná, Sirákov//Dolní Dobrouč, Nasavrky u Chocně//Žďár Nad Orlicí, Chotiv//Dubicko, Bohuslavice, Zvole, Hněvkov, Příkazy, Olomouc //

Re: Anna Slavíková - Choceň ???

Příspěvekod KackaCT » čtv zář 26, 2013 7:55

Dobrý den Lenko, děkuji za informaci i pomoc. Mám zřejmě špatné informace, každopádně jsem se jimi neřídila :)
Prozatím jsem neměla čas se s matrikou v Chocni spojit - zajet tam teď, bohužel, časově nezvládám.

Navíc pátrání zřejmě ukazuje, že ta Choceň nebude tak směrodatná.
Usuzuji, že svatba proběhla v místě bydliště nevěsty, což by bylo tady u nás - už mi to řeší na matrice tady ve městě.
Nějakou dobu v té Chocni asi ale bydleli, ale kde? to, bohužel, netuším.

Pokud byste měla na vaší matriku cestu, postačily by mi informace, co mám udělat, abych se k informacím z jejich matrik dostala.
Hledaná osoba je sestra mé babičky.
Tedy jaké dokumenty si s sebou mám případně přivézt. Na každé matrice to mají trošičku jinak.

Za tyto informace vám budu velmi vděčná.
Kačka
KackaCT
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon led 28, 2013 20:45
Bydliště: Česká Třebová
Oblast pátrání: Bohuňovice okr. Svitavy, Dolní Újezd u Litomyšle, Svinná u České Třebové, Dobruška, Díly (Nový Postřekov), Postřekov.


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků