Osoby "zatoulané" do farnosti Únanov

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Osoby "zatoulané" do farnosti Únanov

Příspěvekod PomněnkaPrvní » úte úno 03, 2015 17:24

Dobrý den,
náhodou jsem na internetu objevila stránky, kde badatelka vypisuje záznamy o osobách, které do dané matriky "nepatří".

Třeba se to bude někomu hodit a najde tam ztraceného předka.

http://otisky.webz.cz/matriky.html

Opět dávám ke zvážení, zda neudělat samostatnou rubriku "Cizí osoby v matrice" (nebo něco jinak výstižného), kam by mohli ochotní a všímaví badatelé občas přihodit cizince. Za tu radost, když někdo potom najde svého nenalezitelného předka, to myslím stojí :)
PomněnkaPrvní
 
Příspěvky: 562
Registrován: ned pro 15, 2013 18:22

Re: Osoby "zatoulané" do farnosti Únanov

Příspěvekod karels » úte úno 03, 2015 18:31

PomněnkaPrvní píše:... Opět dávám ke zvážení, zda neudělat samostatnou rubriku "Cizí osoby v matrice" (nebo něco jinak výstižného), kam by mohli ochotní a všímaví badatelé občas přihodit cizince. Za tu radost, když někdo potom najde svého nenalezitelného předka, to myslím stojí :)


Něco takového je již zde:
https://sites.google.com/site/mlynarsti/
Jen je škoda, že je tam "málo živo". Bohužel vždy půjde proti sobě jednoduchost záznamu události a udržování potřebného řádu, aby se na druhou stranu v údajích dobře hledalo.
karels
 
Příspěvky: 795
Registrován: stř črc 07, 2010 20:38
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: H.Brod, Klatovy, Kroměříž, Náchod, Ostr. Nová Ves, Prostějov, Přerov, Telč, Třebíč, Úpice, Miroslav, Ořechov

Re: Osoby "zatoulané" do farnosti Únanov

Příspěvekod ivannam » sob bře 07, 2015 14:07

Na Stránky "Stěhovavých" ale není bohužel snadné cokoliv přidat, pokud se nepletu, tak se musí napsat mail správcům a čekat až to tam někdo dá. Je to nepřehledné, zdlouhavé a po pravdě - to se na to raději vykašlu. Dle mého je to ten kámen úrazu proč se stánky ve vývoji zastavili - a je to velká škoda. Také mám plno mrtvých bodů, které by mohli být vyřešeny. Takhle kdyby bylo zřízeno jedno vlákno, tak pokud zrovna v nějaké hledané matrice na něco narazím tak jen odkliknu jméno, odkud a odkaz, kde dotyčného najít a nazdar, než si dělat do pc seznam ve wordu. :-))
Uživatelský avatar
ivannam
 
Příspěvky: 77
Registrován: pát dub 04, 2008 12:00
Bydliště: Chomutov
Oblast pátrání: Skláři (Eisner, Gerhard, Plešinger, Fillinger, Weingart...); Košťany 20.st. (Marek, Mišta...); Rumunsko - Scaius;

Re: Osoby "zatoulané" do farnosti Únanov

Příspěvekod luko » sob bře 07, 2015 15:12

To není špatnej nápad,vytvořit vlákno o stěhovavých povoláních.Sám nějaké mlynáře,ovčáky,šafáře,kováře a učitele mám,tak bych mohl přispět.Na web stěhovavých povolání jsem se taky snažil přidat,ale asi už nefunguje.Nějak zamrzl.Proč teda nevytvořit něco tady?
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 547
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: Osoby "zatoulané" do farnosti Únanov

Příspěvekod Claricia » sob bře 07, 2015 15:19

Web zamrzl, protože já jsem zamrzla a neměla jsem na další údržbu čas. Napadlo mě něco jiného než vlákno tady - co takhle wiki stránky, které může každý zaregistrovaný upravovat?
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Re: Osoby "zatoulané" do farnosti Únanov

Příspěvekod luko » sob bře 07, 2015 15:47

Cokoliv,co bude fungovat.Rád přidám své poznatky.
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 547
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: Osoby "zatoulané" do farnosti Únanov

Příspěvekod PomněnkaPrvní » sob bře 07, 2015 16:07

Už jsem narazila na několik zázamů, kdy se vůbec nejednalo o "stěhovavé", ale byli prostě zatoulaní jinde. Slovenský student na návštěvě se utopil v řece Svitavě, rodina sedláků si vyrazila snad na pouť a tam se jim narodilo jedno dítě. A to nemluvím o konci 19. století a o začátku 20. století, kdy jsou "stěhovaví" všichni, jezdí si za prací kam je napadne a my je pak hledejme ;)

Hlasovala bych pro vlákno zde, je to tady funkční, administrátoři pracují na jedničku a chodí sem mnoho lidí.
Často sem lidé dávají požadavek na nalezení předka do sekce "Hledá se".
Tak dřív, než by sem někdo požadavek vložil, napsal by jméno hledaného do vyhledávacího okna a rovnou by mohl vidět vlákno, kde jeho předka někdo našel v cizí matrice.

Nevidím důvod, proč to nemít zde.
I ta jednoduchost vkládání zde je výborná.
Prostě napíšete jméno a příjmení předka, do které obce má podle záznamu patřit a vložíte odkaz na matriku, kde jste ho našli. Hotovo.

Když to bude složité a na nějakém jiném místě (a ještě s nutností registrace), spousta lidí se na to vykašle a bude dělat, že cizince v matrice nevidí :(
PomněnkaPrvní
 
Příspěvky: 562
Registrován: ned pro 15, 2013 18:22

Re: Osoby "zatoulané" do farnosti Únanov

Příspěvekod zedir » sob bře 07, 2015 16:25

Přesně tak, pod to se mohu jen a jen podepsat všemi deseti. Také jsem narazil na záznamy typu "obchodník cestující skrz Drásov" a pocházel přitom tuším odněkud z Čech. Za sebe bych takovou sekci nechal rozhodně zde, protože mi přijde zbytečné zakládat nové stránky, o kterých stejně buď mnoho lidí nebude vědět, nebo se nebudou chtít registrovat a zvykat si na nové prostředí, když už jsou tu. Kdyby to zde fungovalo složitě, byl bych samozřejmě pro nějaké zjednodušení jinde, ale zde to funguje naprosto jednoduše, rychle a efektivně a předně je tu mnoho lidí, takže když někdo něco najde, je větší šance, že to někomu pomůže a že se ta informace dostane k tomu, ke komu se dostat má a také někdo třeba doplní další záznamy, odkazy, poznatky atd.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6292
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků