Sňatek Josefa Kolrose a Veroniky Večerkové

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Sňatek Josefa Kolrose a Veroniky Večerkové

Příspěvekod Marta S » stř úno 25, 2015 13:47

Dobrý den, nesetkal se prosím někdo se sňatkem Josefa Kolrose a Veroniky Večerkové dcery Josefa Večerky z Nové Vsi (Dědiny) německy psáno (Neudorf), prošla jsem už několik Nových Vsí, ale nemohu to nikde najít. Přišli do Kroměříže a v roce 1800 se jim narodila dcera a v roce 1802 syn, ale odkud tam přišli nevím. Právě jen v jednom ze zápisů jejich dětí je napsáno o Nové Vsi. Za jakoukoli informaci moc děkuji. Marta S
Marta S
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte srp 23, 2011 18:41

Re: Sňatek Josefa Kolrose a Veroniky Večerkové

Příspěvekod zedir » stř úno 25, 2015 14:27

Dobrý den,

můžete sem dát odkaz, kde se uvádí Neudorf? Napište také, ve kterých Nových Vsích jste zatím pátrala bez výsledku, šance na úspěch poté stoupne, bude možné vylučovat postupně další vesnice. Vím, že jsem se někde setkal s příjmením Večerka, ale nemůžu si uvědomit, kde a kdy.
Já mám například předky z Tišnovské Nové Vsi (dříve jen Neudorf), ale jen na okrese jsou Nové Vsi minimálně čtyři, další zádrhel také může být, že se vesnice jmenovala dříve Nová Ves, ale v dnešním názvu to již vůbec není patrné (dle actapublicy příklad Prokopova).
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6292
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Sňatek Josefa Kolrose a Veroniky Večerkové

Příspěvekod Marta S » čtv úno 26, 2015 6:39

Dobrý den,
zde mám odkaz na dceru Annu (poslední zápis na levé straně, č.p. 16).
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=31
Zatím jsem prošla tyto Nové Vsi : Nová Dědina u Kroměříže, Nová Ves u Prostějova, u Brna, u Třebíče, u Chotěboře, u Znojma, u Nového Města na Moravě, u Ždáru nad Sázavou. Výsledek zatím žádný. Večerkovi se objevovali na Kroměřížsku v Kroměříži, v Hradisku a Bojanovicích, ale i tyto místa jsem prošla a také jsem to nenašla.
Děkuji moc za pomoc a rady, kde to ještě zkoušet.
Marta S
Marta S
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte srp 23, 2011 18:41

Re: Sňatek Josefa Kolrose a Veroniky Večerkové

Příspěvekod Zora » čtv úno 26, 2015 7:27

actapublica nabízeji:

Nová Dědina:Nová Dědina (Deutsch Přemyslowicz,Nová Ves)
Prostějov
Nová Ves:Nová Ves (Neudorf)
Brno - venkov
Nová Ves:Nová Ves (Neudorf)
Třebíč
Nová Ves:Nová Ves (Neudorf)
Znojmo
Nová Ves u Nového Města na Moravě:Nová Ves u Nového Města na Moravě (Neudorf,Nová Ves)
Žďár nad Sázavou
Nová Ves:Nová Ves (Neudorf)
Žďár nad Sázavou
Prokopov:Prokopov (Prokopsdorf,Nová Ves)
Znojmo
Ostašov:Ostašov (Hostaschau,Nová Ves)
Třebíč
Ostrožská Nová Ves:Ostrožská Nová Ves (Nová Ves)
Uherské Hradiště
Batelov:Nová Ves (Neudorf)
Jihlava
Pohořelice:Nová Ves (Neudorf)
Brno - venkov

Rejstřík názvů obci pro actapublica nabízí: především na str. 47 tištěného textu tyto možnosti

http://actapublica.eu/userdata/inventar ... trik_2.pdf
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Sňatek Josefa Kolrose a Veroniky Večerkové

Příspěvekod Marta S » pon bře 02, 2015 6:13

Už mi chybí projít jen tři matriky Nových Vsí spadajících pod Brněnský archiv a zatím jsem nic nenašla. Už nevím kde to mám hledat Zkoušela jsem i Novou Ves u Chotěboře, Novou Ves u Božejova v jižních Čechách a Jindřichův Hradec. Nikde jsem nic nenašla.
Marta S
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte srp 23, 2011 18:41

Re: Sňatek Josefa Kolrose a Veroniky Večerkové

Příspěvekod zedir » pon bře 02, 2015 13:26

Zkoušela jste pátrat tedy nejen v dnešních Nových Vsích, ale především i historických a s rozvitějším názvem než jen NV (dnešní Modrá, Kuřimská Nová Ves...)? V záznamu je uvedena prostě jen Nová Ves bez bližšího určování země, kraje, okresu, z čehož bych očekával, že se muselo jednat o blízkou Novou Ves, dnes možná už jen městskou část nějakého většího města v okolí a při pohledu na kdejsme jsem si uvědomil, že s příjmením Večerka jsem se potkával na Uherskohradišťsku, tedy poměrně blízko Kroměřížska. Když jsem u svých předků narazil na stopu vedoucí do Nové Vsi, také nebylo nic více psáno a ze stejné výchozí vesnice to bylo přibližně stejně daleko do dvou Nových Vsí - asi 10 km do Tišnovské i Kuřimské Nové Vsi a nakonec to opravdu byla jedna z nich.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6292
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Sňatek Josefa Kolrose a Veroniky Večerkové

Příspěvekod czluny » pon bře 02, 2015 19:55

Take mohu potvrdit, ze pokud mam v zaznamu napsano treba Lhota jedna se o nejakou blizkou obec. Pokud se jedna o vzdalenejsi byva tam napriklad Lhota s poznamkou u Nemeckeho Brodu nebo okres atd.
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Sňatek Josefa Kolrose a Veroniky Večerkové

Příspěvekod Marta S » pát bře 06, 2015 14:28

Dobrý den, může se mi na to někdo podívat? Mohla by to být ta svatba, co ji tak dlouho hledám?
U nevěsty je sice napsáno otec František Janiš, ale já vím, že na Nové Dědině žádní Večerkovi (jak se uvádí v zápise o narození Anny její dcery) nežili. Tu knihu jsem procházela už čtyřikrát. Možná někdo spletl ta příjmení. Jinak to není možné, prohledala jsem všechny části Kroměříže a okolní obce a nikde ta svatba nebyla.
Zde je odkaz:
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=17
Zápis na pravé straně 13.2.1796

Moc děkuji. Marta S
Marta S
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte srp 23, 2011 18:41

Re: Sňatek Josefa Kolrose a Veroniky Večerkové

Příspěvekod zedir » pát bře 06, 2015 14:43

Záznam čtu takto:

Joseph Korosch nachbar von Oskoll
Weronika tochter deß Frantz Janisch, gebürtig von Neüdorf, gewohnerin

Zvážení, zda se jedná o hledaný pár, je na Vás...
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6292
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků