Ošťádal

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Ošťádal

Příspěvekod rene.hofman » čtv úno 05, 2015 9:28

Hledám předky dědečka mé ženy Oldřicha Ošťádala narozeného 5.11.1914 v Holici u Olomouce.Rod pocházel ze Senice Na Hané kde bydlel skoro 200 let na čísle popisném č.56.Dědeček měl 4 sourozence -Antonína,Vladimíra,Ludmilu a Věru.Otec se jmenoval Šebestián a matka Aloisie
rene.hofman
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv úno 05, 2015 9:15
Oblast pátrání: Orlová-Lazy,Ostravsko,Senice na Hané,Olomoucko,Tábor,Polsko

Re: Ošťádal

Příspěvekod Karolina Vernerova » čtv úno 05, 2015 9:40

Vítejte na fóru.

Matrika s narozením 1914 sice není k dispozici, ale matriky Senice na Hané jsou dostupné. V čem je tedy problém?
http://vademecum.archives.cz/vademecum/ ... ULT&row=20
(snad se Vám ten výběr otevře: jinak je to adresa matriky.archives.cz a do horního řádku zapsat Senice na Hané)
K.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Ošťádal

Příspěvekod Zora » čtv úno 05, 2015 9:49

To příjmení už tady probehlo, pokud si pamatuju, příště vložte hledané slovo zde do vyhledavače :-)))

viewtopic.php?f=4&t=896&p=3370&hilit=O%C5%A1%C5%A5%C3%A1dal#p3370

Zkuste se spojit s naším členem Zdenkem, viz odkaz, má mezi svými předky právě Vaše hledané příjmení ze Senice.
Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Ošťádal

Příspěvekod rene.hofman » čtv úno 05, 2015 10:03

možná jsem to napsal špatně,hledám i potomky sourozenců dědečka jelikož dědeček zemřel v roce 1947 ve Vizovicích a mi o něm nevíme vůbec nic.
rene.hofman
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv úno 05, 2015 9:15
Oblast pátrání: Orlová-Lazy,Ostravsko,Senice na Hané,Olomoucko,Tábor,Polsko

Re: Ošťádal

Příspěvekod Lucinka19 » čtv úno 05, 2015 10:12

Vítejte, René :)
Já bych zkusila jako první google, facebook a ikatastr.cz. Předpokládám, že se jedná o celkem malou obec, tak by stálo za to zkusit, zda tam nějací Ošťádalové nežijí doposud a jako první kontaktovat ty. Třeba Vás už pak navedou dalším směrem. Za pokus nic nedáte. Já si takhle našla všechny nositele jednoho příjmení asi v okruhu 5 kilometrů a postaru jim poslala dopis (ikatastr Vám umožní zjistit současného vlastníka a víte tedy i adresu). Světe div se, nakonec se mi ozvali ti, po kterých jsem pátrala! :) Tohle lze ale samozřejmě praktikovat jen na malém území s nepříliš častým příjmením.
Uživatelský avatar
Lucinka19
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned kvě 27, 2007 9:33
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Českodubsko, Mladoboleslavsko, Neveklovsko, Sedlčansko, Písecko, Táborsko

Re: Ošťádal

Příspěvekod Zora » čtv úno 05, 2015 10:16

rene.hofman píše:možná jsem to napsal špatně,hledám i potomky sourozenců dědečka jelikož dědeček zemřel v roce 1947 ve Vizovicích a mi o něm nevíme vůbec nic.


Zkuste kontaktovat, jak jsem psala, Zdenka, je to zkušený badatel, je dost možné, že o rodu ví hodně. Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Ošťádal

Příspěvekod rene.hofman » čtv úno 05, 2015 10:56

děkuji, již jsem udělal
rene.hofman
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv úno 05, 2015 9:15
Oblast pátrání: Orlová-Lazy,Ostravsko,Senice na Hané,Olomoucko,Tábor,Polsko

Re: Ošťádal

Příspěvekod honza.p » pon bře 02, 2015 17:23

rene.hofman píše:Hledám předky dědečka mé ženy Oldřicha Ošťádala narozeného 5.11.1914 v Holici u Olomouce.Rod pocházel ze Senice Na Hané kde bydlel skoro 200 let na čísle popisném č.56.Dědeček měl 4 sourozence -Antonína,Vladimíra,Ludmilu a Věru.Otec se jmenoval Šebestián a matka Aloisie


Patrně to bude jiná větev, ale pro jistotu: Mám v rodokmenu řezníka Jana Ošťádala, který se přiženil do obce Týniště na jižní Plzeňsko, ale vím že pocházel z Moravy, snad z obce Slatiná?! Zemřel v březnu 1945 ná následky mučení po nepodařeném útěku při transportu z koncentračního tábora. V kronice Týniště je krásně zaznamenán jeho příběh na základě motáku se vzkazem rodině, který on sám vyhodil z transportního vlaku, když projížděl poblíž Týniště.
honza.p
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon bře 10, 2008 23:47

Re: Ošťádal

Příspěvekod rene.hofman » úte bře 03, 2015 10:04

děkuji,bude to jiná větev ale velice rád se na to podívám .Náš dědeček Oldřich Ošťádal prošel také koncentračním táborem ,ale ten přežil ,ale bohužel na následky zemřel v roce 1947 ve Vizovicích
rene.hofman
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv úno 05, 2015 9:15
Oblast pátrání: Orlová-Lazy,Ostravsko,Senice na Hané,Olomoucko,Tábor,Polsko


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků