Rudolf Husák z Nesvačilky * 1875 VYŘEŠENO - děkuji

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Rudolf Husák z Nesvačilky * 1875 VYŘEŠENO - děkuji

Příspěvekod alenas » stř úno 25, 2015 19:08

Zdravím -
pátrám po rodině a předcích Rudolfa Husáka z Nesvačilky (*13.11.1875 - + 1914), manželka Františka Kolaříková, dcera Gabriela (pravděpodobně). Údaje o Rudolfově smrti se rozcházejí - dle ústní tradice padl v Itálii, podle VÚA na ruském bojišti a byl prohlášen za nezvěstného. VÚA jako datum narození uvádí 20.3.1875 v Nesvačilce. Přivítám každou informaci a děkuji předem
Aš.
Naposledy upravil alenas dne pát úno 27, 2015 17:38, celkově upraveno 1
alenas
 
Příspěvky: 536
Registrován: stř lis 28, 2012 8:43

Re: Rudolf Husák z Nesvačilky * 1875

Příspěvekod Zora » stř úno 25, 2015 19:24

Asi to moc nepomůže, i když jde o nepříliš vzdálenou oblast.
Vím, že v Ivančicích působil Josef Husák, učitel, *1906, syn hostinského z Ivančic, jeho dědeček byl Husák z Horních Dubňan.
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=327
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Rudolf Husák z Nesvačilky * 1875

Příspěvekod Václav » čtv úno 26, 2015 9:37

Zdravím. Rudolfa Husáka máme v našem rodokmenu zde:
http://hajek-rodokmen.info/phpgedview42 ... _width=100
Moje matka je také rozená Husáková z Nesvačilky.
Václav
 
Příspěvky: 174
Registrován: ned srp 20, 2006 8:51
Bydliště: Praha

Re: Rudolf Husák z Nesvačilky * 1875

Příspěvekod alenas » čtv úno 26, 2015 17:31

Václav píše:Zdravím. Rudolfa Husáka máme v našem rodokmenu zde:
http://hajek-rodokmen.info/phpgedview42 ... _width=100
Moje matka je také rozená Husáková z Nesvačilky.


Zdravím -
díky, na Váš rodokmen jsem se již dívala, dokonce jsme se už kdysi setkali na My heritage, mám tam rodinu Stejskalovou z Moutnic(e?). Problém je, že potřebuji Rudolfova otce, Nesvačilka má MN pouze do roku 1861.
Aš.
alenas
 
Příspěvky: 536
Registrován: stř lis 28, 2012 8:43

Re: Rudolf Husák z Nesvačilky * 1875

Příspěvekod Václav » pát úno 27, 2015 13:26

Zdravím. Díky panu Lízalovi z Nesvačilky jsem dohledal některé předky Rudolfa, viz zde:
http://hajek-rodokmen.info/phpgedview42 ... _width=100
Hájek.
Václav
 
Příspěvky: 174
Registrován: ned srp 20, 2006 8:51
Bydliště: Praha

Re: Rudolf Husák z Nesvačilky * 1875

Příspěvekod alenas » pát úno 27, 2015 17:37

Václav píše:Zdravím. Díky panu Lízalovi z Nesvačilky jsem dohledal některé předky Rudolfa, viz zde:
http://hajek-rodokmen.info/phpgedview42 ... _width=100
Hájek.


Díky za pomoc, je to víc než jsem čekala
Aš.
alenas
 
Příspěvky: 536
Registrován: stř lis 28, 2012 8:43

Re: Rudolf Husák z Nesvačilky * 1875 VYŘEŠENO - děkuji

Příspěvekod Václav » pát úno 27, 2015 19:18

Jsem rád, že jsem pomohl. Nicméně, mohu vědět, kam zapadá Rudolf ve Vašem rodokmenu? Jeho předci, jsou totiž i mí předci a to bychom tedy byli rodina. :-))
Hájek.
Václav
 
Příspěvky: 174
Registrován: ned srp 20, 2006 8:51
Bydliště: Praha

Re: Rudolf Husák z Nesvačilky * 1875 VYŘEŠENO - děkuji

Příspěvekod alenas » sob úno 28, 2015 0:16

Václav píše:Jsem rád, že jsem pomohl. Nicméně, mohu vědět, kam zapadá Rudolf ve Vašem rodokmenu? Jeho předci, jsou totiž i mí předci a to bychom tedy byli rodina. :-))
Hájek.

Zdravím -
Rudolf do mého rodokmenu nezapadá, ale obrátil se na mne můj dlouholetý kolega Emil Husák z Nesvačilky, který o předcích svého otce neví téměř nic. Pouze slyšel historku o tom jak se dědeček Adolf nevrátil z války a údajně padl v Itálii. Po podrobném výslechu jsem dospěla k přesvědčení, že dědečkem je ve skutečnosti dotyčný Rudolf a zemřel snad někde na východě. Pro zajímavost - jeho matka byla taky rozená Husáková a jmenovala se (snad) Valpurga. Pokud je má úvaha správná, společní předci se najdou. Emil žije v Praze a svatosvatě slíbil dodat v nejbližší době další informace.
Aš.
alenas
 
Příspěvky: 536
Registrován: stř lis 28, 2012 8:43

Re: Rudolf Husák z Nesvačilky * 1875 VYŘEŠENO - děkuji

Příspěvekod Václav » sob úno 28, 2015 10:24

alenas píše:
Václav píše:Jsem rád, že jsem pomohl. Nicméně, mohu vědět, kam zapadá Rudolf ve Vašem rodokmenu? Jeho předci, jsou totiž i mí předci a to bychom tedy byli rodina. :-))
Hájek.

Zdravím -
Rudolf do mého rodokmenu nezapadá, ale obrátil se na mne můj dlouholetý kolega Emil Husák z Nesvačilky, který o předcích svého otce neví téměř nic. Pouze slyšel historku o tom jak se dědeček Adolf nevrátil z války a údajně padl v Itálii. Po podrobném výslechu jsem dospěla k přesvědčení, že dědečkem je ve skutečnosti dotyčný Rudolf a zemřel snad někde na východě. Pro zajímavost - jeho matka byla taky rozená Husáková a jmenovala se (snad) Valpurga. Pokud je má úvaha správná, společní předci se najdou. Emil žije v Praze a svatosvatě slíbil dodat v nejbližší době další informace.
Aš.


No vida, tak tak v Praze žije někdo z naší rodiny. To jsme mohli vedle sebe stát v metru a vůbec jsme netušili, že jsme rodina. Mohla byste mi na něj dát spojení, rád bych se s ním sešel. Nebo mu dejte můj mail hajek@hajek-rodokmen.info, aby mě mohl kontaktovat on.
Díky.
Václav
 
Příspěvky: 174
Registrován: ned srp 20, 2006 8:51
Bydliště: Praha

Re: Rudolf Husák z Nesvačilky * 1875 VYŘEŠENO - děkuji

Příspěvekod alenas » sob úno 28, 2015 10:54

Václav píše:
alenas píše:
Václav píše:Jsem rád, že jsem pomohl. Nicméně, mohu vědět, kam zapadá Rudolf ve Vašem rodokmenu? Jeho předci, jsou totiž i mí předci a to bychom tedy byli rodina. :-))
Hájek.

Zdravím -
Rudolf do mého rodokmenu nezapadá, ale obrátil se na mne můj dlouholetý kolega Emil Husák z Nesvačilky, který o předcích svého otce neví téměř nic. Pouze slyšel historku o tom jak se dědeček Adolf nevrátil z války a údajně padl v Itálii. Po podrobném výslechu jsem dospěla k přesvědčení, že dědečkem je ve skutečnosti dotyčný Rudolf a zemřel snad někde na východě. Pro zajímavost - jeho matka byla taky rozená Husáková a jmenovala se (snad) Valpurga. Pokud je má úvaha správná, společní předci se najdou. Emil žije v Praze a svatosvatě slíbil dodat v nejbližší době další informace.
Aš.


No vida, tak tak v Praze žije někdo z naší rodiny. To jsme mohli vedle sebe stát v metru a vůbec jsme netušili, že jsme rodina. Mohla byste mi na něj dát spojení, rád bych se s ním sešel. Nebo mu dejte můj mail hajek@hajek-rodokmen.info, aby mě mohl kontaktovat on.
Díky.


Teď už se s Emilem nevídáme tak často, je už v důchodu. Ale spojím se s ním a dám vědět.
Zdravím Aš.
alenas
 
Příspěvky: 536
Registrován: stř lis 28, 2012 8:43


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 15 návštevníků