Rodiny Havlicek Dolni Lukavice Lisice, Krasavce

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Rodiny Havlicek Dolni Lukavice Lisice, Krasavce

Příspěvekod Familie Schuster » pát pro 05, 2014 18:22

Dobrý večer všem,

Já se zabývám již několik let v soukromém historii svých předků.

Moje rodina strom s názvem Havlíček pochází z oblasti kolem Chotěšov, Mantov, Dolní Lukavice, Chlumčanech, Dobřany, Plzeň, Lišice, Krasavce, Horní Lukavice, Dnešice, Vodokrty, Ossek,

Jsem, včetně mimo jiné, tyto názvy:
Havlíček, Hrubý, Beran, Bouzek, Naar, Haizmann, Kasal, Havránek, atd.

Kdo z vás se zkoumá toto jméno v uvedené přilehlé? O zprávě, byl bych moc rád. Chtěl bych, aby mě nahradit. Moje rodina strom Havlíček obsahuje více než 1300 lidí a není dosud prozkoumána dlouho;)

pozdravy

Christoph Schuster
Familie Schuster
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte úno 28, 2012 11:09

Re: Rodiny Havlicek Dolni Lukavice Lisice, Krasavce

Příspěvekod Kirvin » pon pro 08, 2014 20:33

Právě jsem na OÚ Dolní Lukavice zakoupil knihu: Eva KLEPSOVÁ, Jak se žilo v Dolní Lukavici, vyd. Obec Dolní Lukavice, 2014. ISBN 978-80-260-6445-9, 256s. Autorka popisuje život v obci, kdy se věnuje i jeho obyvatelstvu, včetně popisu domů, výpisu židovského obyvatelstva, krátký exkurz do historie některých rodů atd. Pro toho, kdo pátrá v místě zajímavá věc...
Každý život má svou velikost. (Gorkij)

Ty Tomáš
Uživatelský avatar
Kirvin
 
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 04, 2013 16:35
Bydliště: Plzeňský kraj
Oblast pátrání: panství Šťáhlavy, Plasy, Radnice, Vsetínsko, Pardubicko, Klatovsko, Ostravsko.


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků