Rodina Polenových

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Rodina Polenových

Příspěvekod lenka1806 » čtv črc 17, 2014 15:19

Hledám sourozence mého dědečka
Takže můj děda Václav Poleno nar. 18.8.1920 v Hobšovicích 10 okr. Slaný syn Antonína Poleno a Anny roz. Michlové oddáni 22.11.1910. Co se mi ještě podařilo najít, že bydleli v obci Skůry 16 to je vedle těch Hobšovic. V Hobšovicích se narodil jen můj děda ostatní v těch Skůrech č. 16. Těch starších bratů měl ještě min.4. Jeden podle fotografie se jmenoval Sláva ( fotografie je na rozloučenou před popravou v Mnichově 9/1943 ).
lenka1806
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv dub 10, 2014 8:25
Bydliště: Most

Re: Rodina Polenových

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte črc 29, 2014 14:32

Dobrý den,
asi tedy bydleli ve Skůrech. Snad by tedy pomohlo napsat na obecní úřad, zda nemají nějaké "sčítání" nebo zda nemají kronikáře, který by věděl. Stejně tak by mohlo být i zajímavé zjistit, zda nemá rodina v obci hrob (asi spíš v Hobšovicích) a kdo v něm leží. A také by ve Slaném měli mít matriku, kam by Vás měli nechat nahlédnout, pokud si sebou vezmete rodný list svůj a svého patřičného rodiče.
Tak zkuste.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků