Wenzel Jurnečka c. 1790-1840 Tišnovsko

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Wenzel Jurnečka c. 1790-1840 Tišnovsko

Příspěvekod Zora » stř čer 11, 2014 17:47

Filip Jurnečka píše:Děkuji za tipy, určitě se do nich ještě podívám, ale úspěšně jsem prošel rodokmenem právě do Březové u Tišnova až po tyto chybějící záznamy, předpokládám, že právě z důvodu toho požáru.


do Březiny :-)))

no, na netu si najděte Březina - historie obce, uvádí se tam nejstarší místní rody mezi nimi i ten Váš,
shodou okolností na domě, kde je uváděn i rod Bisom - tam mám nějakou drobnou souvislost s mými předky.

rusticus bychom spíš přeložili jako rolník, sedlák, o velikosti obdělávaných pozemků byste mohl zjistit podrobnosti v lánských rejstřících - pouze osobně v brněnském archivu.
Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Wenzel Jurnečka c. 1790-1840 Tišnovsko

Příspěvekod Filip Jurnečka » pon čer 16, 2014 9:58

Prosím potvrďte mi, že jsem opravdu našel Wenzla a jestli čtu správně povolání Bauer a příčinu úmrtí Altschwache: http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/4499/?strana=82

V rejstříku nebyl a zákeřne si umřel v jiném čísle popisném, než kde se mu narodily a umíraly děti i manželka, ale měl by to doufám být on!
Filip Jurnečka
 
Příspěvky: 161
Registrován: stř kvě 14, 2014 12:17

Re: Wenzel Jurnečka c. 1790-1840 Tišnovsko

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon čer 16, 2014 10:17

No, je to Wenzel Jurečka a sešlost věkem.
Zkuste zkontrolovat věk- bylo mu 85- tak se musel narodit někdy kolem 1743...
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Wenzel Jurnečka c. 1790-1840 Tišnovsko

Příspěvekod Filip Jurnečka » pon čer 16, 2014 10:28

Děti, o kterých mám záznam se mu rodily mezi lety 1778 a 1790, takže mě to zní velice pravděpodobně. Navíc to druhé číslo popisné bylo obýváno (mezi jinými) nějakou další větví Jurnečků (pravděpodobně bratr...), takže to smysl dává. Mockrát děkuji za pomoc! Teď ještě najít další historické prameny, kde by se daly zjistit starší předci a informace obecně, když si ta fara tak nešťastně vyhořela.
Filip Jurnečka
 
Příspěvky: 161
Registrován: stř kvě 14, 2014 12:17

Re: Wenzel Jurnečka c. 1790-1840 Tišnovsko

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon čer 16, 2014 10:38

nemáte vůbec zač- to Zorka se s Vámi s Jurnečky potýká :-)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Wenzel Jurnečka c. 1790-1840 Tišnovsko

Příspěvekod julie07 » pát čer 20, 2014 16:34

Dobrý den,
Březina je vesnička kousek od Tišnova,cca 3-5 km.Zkuste se podívat na mapy.cz.A Jurnečkovi myslím se vyskytovali taky v Lomnici u tišnova a ve Veselí u Lomnice.Babička měla kamarádku toho přijmení,ale nevím přesně kde se narodila.Ale chodila na základ.školu do Lomnice.Mj. v ve svém pátrání jsem narazila na Josefa Jurnečku z Drásova cca 1880+-,tak se zkuste podívat tam.
Ps Drásov je taky kousek od Tišnova.
julie07
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte čer 11, 2013 17:43
Oblast pátrání: Syrovice,Nosislav,Střítež,Lomnice u Tišnova
Habří,Heršpice u Slavkova

Re: Wenzel Jurnečka c. 1790-1840 Tišnovsko

Příspěvekod Filip Jurnečka » pon čer 30, 2014 13:46

Našel jsem tento http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/3843/?strana=23 záznam narození Wenzela Jurnečky z roku 1725. Jak moc je nereálné, že se dožil 102 let v té době? :) Výše zmíněný záznam úmrtí z roku 1827 říká, že se dožil 85, ale mám záznam o jeho pravděpodobném příbuzném Nikolausovi Jurečkovi, který se údajně dožil 95, takže čistě hypoteticky...

Jako další zajímavou informaci jsem zjistil, že první dítě, co jsem vystopoval se mu narodilo v roce 1771, což by bylo první dítě v 46 letech v Hradčanech. Poslední v roce 1790, tudíž v jeho potenciálních 65 v Březině. A v roce 1799, tedy v jeho potenciálních 74, předal svůj grunt synovi.

Navíc vím, že jeho potenciální bratr Anton bydlící hned ve vedlejším domě v Březině se narodil otci Josefovi z/v Hradčanech.

Nějaké názory prosím?
Filip Jurnečka
 
Příspěvky: 161
Registrován: stř kvě 14, 2014 12:17

Re: Wenzel Jurnečka c. 1790-1840 Tišnovsko

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon čer 30, 2014 13:48

Ohledně věku: zkuste se podívat na sem- je to celkem nedávno....
viewtopic.php?f=9&t=15629&p=72997&hilit=vysok%C3%BD+v%C4%9Bk#p72997
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Předchozí

Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků