Rod Maukin okolí Tišnovska

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Rod Maukin okolí Tišnovska

Příspěvekod Filip Jurnečka » pon čer 16, 2014 11:43

Dobrý den,

nemáte čistě náhodou někdo ponětí odkud by mohl být rod Maukin (anebo tak nějak) pravděpodobně někde z okolí Tišnovska? Ideálně v 18. stol :)

Jedná se (doufám) o rodné jméno manželky http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/4480/?strana=150 3. záznam vpravo nahoře.
Filip Jurnečka
 
Příspěvky: 161
Registrován: stř kvě 14, 2014 12:17

Re: Rod Maukin okolí Tišnovska

Příspěvekod zedir » pon čer 16, 2014 12:03

Dobrý den,

pravděpodobně se jedná o Moukovy, kteří v Tišnově patří k tradičním starým rodům. V krásné brožurce Čtení o starém Tišnově od Jana Hájka se uvádí "V roce 1684 si zakoupil na Kukýrně grunt Jakub Mouka, jehož potomci též dosud žijí v našem městě" (Kukýrna je dnes součástí Tišnova, dříve stávala na okraji města při cestách směrem na Lomnici). Nepochybně jeden z jeho vzdálených potomků či potomků jeho příbuzných Antonín Mouka vybudoval za první republiky továrnu na provazy a v tomto odvětví působí dodnes. Když jsem procházel matriky na Tišnovsku, tak jsem na Mouky narazil určitě i v okolních vesnicích, ale jako jedna z jejich hlavních základen zde v okolí by měl být dle mého názoru opravdu hlavně Tišnov, kde nám bohužel napáchal nenávratné škody onen požár tuším z roku 1822...

edit: ano, v záznamu by se mělo jednat o Annu Moukovou.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6292
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Rod Maukin okolí Tišnovska

Příspěvekod Filip Jurnečka » pon čer 16, 2014 12:06

Ano, to už mě napadlo a bál jsem se toho :) Škoda, tudy cesta tedy asi nepovede.
Filip Jurnečka
 
Příspěvky: 161
Registrován: stř kvě 14, 2014 12:17

Re: Rod Maukin okolí Tišnovska

Příspěvekod zedir » pon čer 16, 2014 12:12

Z Tišnova žádné přímé předky sice nemám, ale ze spousty okolních vesniček ano a pokud jsem měl tu smůlu, že daná vesnice spadala pod tišnovskou faru, tak jsem se v bádání posunul tak hluboko, kam to jen šlo, se štěstím někdy skoro do samotných počátků v 80. letech 18. století a pak to zatím odložil na neurčito s vědomím, že se k těmto větvím někdy vrátím a naplánuju návštěvu MZA nebo možná lépe i archivu v Rajhradu a zkusím matriky nahradit čímkoliv to bude možné...
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6292
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Rod Maukin okolí Tišnovska

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon čer 16, 2014 12:16

tady je alespoň jeden index
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... /?strana=5
a není to sice Váš Wenzel, ale kupodivu jiný Jurnečka, který si bere Barbaru Mouka (Anna Maukin byla vlastně Anna Mauková/Mouková)
Zajímavé, že?
Možná, že kdyby se Vám povedlo dohledat tento sňatek, tak najdete alespoň nějaké Moukovi. A tam třeba zjistíte, zda Anna nebyla Barbary setra nebo sestřenice.....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Rod Maukin okolí Tišnovska

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon čer 16, 2014 12:18

jo, já zapomněla, že vyhořela fara.... ale je to aspoň důkaz těch Moukových
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Rod Maukin okolí Tišnovska

Příspěvekod Filip Jurnečka » pon čer 16, 2014 12:22

Je to zajímavé a už jsem to dříve četl. Jenom jsem si nebyl jist, jestli se v mém případě jedná opravdu o Mouku a ne Maukin. A předpokládám tam nějaký příbuzenský vztah, dost možná z obou stran, obzvlášť mezi těmi Jurnečky, ale nalezení toho přímého napojení bude nepříjemné.
Filip Jurnečka
 
Příspěvky: 161
Registrován: stř kvě 14, 2014 12:17

Re: Rod Maukin okolí Tišnovska

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon čer 16, 2014 12:30

hlavně, že ne nudné :-)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků