Vyřešeno -Rasch von Hessen

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Vyřešeno -Rasch von Hessen

Příspěvekod Vladan89 » pon dub 21, 2014 21:00

zatím žádná známka zchudlé šlechty, kde se vzalo Von Hessen není jasné..... byli to malíři karet z Prahy 1 - přízeň s Rašilovými se potvrdila, našla jsem co jsem potřebovala,děkuji M

Hledam již delši dobu rod Rasch prapra..... Byla Anna Raschova ale vubec nemohu zatím nic v archivech nalézt. Nevim ani místo narození rok jen přibližně 1820.na Interenetu jsem našla že herec Saša Rašilov se narodil jako Wenzel Rasch.
Naposledy upravil Vladan89 dne pát čer 20, 2014 18:31, celkově upraveno 1
Vladan89
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned dub 06, 2014 5:53

Re: Rasch von Hessen

Příspěvekod Kašpar » úte dub 22, 2014 6:03

*S hercem Rašilovem vyšel rozhovor v jednom z posledních čísel magazinu Ona dnes ( příloha MF Dnes)
*tady je pokus životopis jeho dědy http://www.fdb.cz/lidi-zivotopis-biografie/21372-sasa-rasilov.html
*Tady máte 2 Anny Rasch, ale poněkud už odleželé, staršího data
https://familysearch.org/search/record/results?count=20&query=%2Bgivenname%3AAnna~%20%2Bsurname%3ARasch%20%2Brecord_country%3A%22Czech%20Republic%22
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Rasch von Hessen

Příspěvekod Vladan89 » úte dub 22, 2014 18:33

Dekuji i za ty odleželé, možná mi pomuže rodiště.
Vladan89
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned dub 06, 2014 5:53


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků