WELZER, WELCER, VERCL, WELCR, VELCER (Staré Město, Sušice)

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

WELZER, WELCER, VERCL, WELCR, VELCER (Staré Město, Sušice)

Příspěvekod MartinaN » čtv úno 06, 2014 0:32

Dobrý den,
hledám informace o rodě Welzerů. Rodina by údajně měla pocházet z Německa (možná Rakouska), každopádně minimálně posledních 7 generací žilo na území ČR. Příjmení matrikáři (a "sčítači" obyvatel) neustále nějak komolili (viz. několik variant jmen v předmětu mojí zprávy), každopádně správná a originální varianta tohoto příjmení by měla být WELZER, v období druhé světové války bylo příjmení v naší části rodiny úředně změněno mým pradědem na českou variantu VELCER, nicméně potomci jednoho z jeho bratrů jsou Verclovi (pravděpodobně důsledek toho, že místní neuměli a stále neumí příjmení vyslovovat a skloňovat správně...), potomci jeho odstaních bratrů jsou Velcerovi.

Někteří členové rodiny žili nějakou dobu (před rokem 1900) ve Starém Městě a následně se přestěhovali z mě neznámého důvodu do vesnice Sušice (kolem jsou např. vesnice Jalubí, Huštěnovice, Babice nebo Kudlovice).

Předem děkuji za jakékoliv informace a přeji pěkný zbytek dne.
MartinaN
 
Příspěvky: 108
Registrován: stř úno 05, 2014 23:55

Re: WELZER, WELCER, VERCL, WELCR, VELCER (Staré Město, Sušic

Příspěvekod Jaroslav.V » čtv bře 13, 2014 9:07

Dobrý den MartinoN,
rovněž se zabývám sestavováním rodokmenu Velcerů a jejich nejbližších příbuzných. Welzerové vlastnili skoro celé 19. století tzv. Polní mlýn na okraji Starého Města (nyní před přejezdem železniční trati na Velehrad, s objektem hospodaří staroměšcťí myslivci), č. p. 156. Tento týden získám i výpisy z Pozemkové knihy, kde snad najdu datum přistěhování do Sušic, kde František Welzer by měl pobývat na č. p. 22 - rovněž vodní mlýn v Sušicích. Současně jsem si nechal udělat výpis na č. p. 11, kde vícero Velcrů bydlelo, včetně mého dědy Rudolfa Velcra, nar. 1884. Včera jsem Vám odesílal tzv. rychlou odpověď, ale nevidím ji na tomto fóru, tak odpovídám znovu druhou možnou volbou odpovědi. Nebo napište na e-mailové adresy jaroslav.velcer@cuzk.cz a současně na velcerjaroslav@seznam.cz, můžeme to dále probrat. S pozdravem
Jaroslav Velcer, Zlín
Jaroslav.V
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř bře 12, 2014 10:01

Re: WELZER, WELCER, VERCL, WELCR, VELCER (Staré Město, Sušic

Příspěvekod MartinaN » pon bře 31, 2014 20:30

Dobrý den! Dnes jsem Vám konečně odepsala. Mezi tím jsem zjistila, že patrně znáte moje prarodiče Jana a Věru Velcerovi ze Sušic. Za jakékoli informace o Velcerech budu moc vděčná. Přeji hezký zbytek dne. S pozdravem MartinaN, Staré Město u UH
MartinaN
 
Příspěvky: 108
Registrován: stř úno 05, 2014 23:55


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků