Prosba o pom oc hledání záznamu o osobě

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Prosba o pom oc hledání záznamu o osobě

Příspěvekod MaLiška » sob kvě 25, 2024 10:30

Dobrý den, sháním datum a místo narození a úmrtí mého předka Františka Hodouše. Vím, že 4.2.1802 si vzal v Podmokách nedaleko Krásné Hory Magdalenu roz.Hnátovou. V době svatba mu bylo (jestli to dobře čtu) 24 let, takže by se měl narodit kolem r.1778. Ve Zhoři jsem ale jeho narození nenašel. Byl to protestant. Zemřít by měl mezi léty 1843-1864, ale nenašel jsem kdy a kde. Jeho manželka zemřela 1.2.1864 ve Zrůbku u svého syna. Františka Hodouše st.jsem tam ale opět nenašel. Během života žil nějakou dobu v Hrachově, kde jsem jeho úmrtí opět nenašel.

Děkuji.

Martin Liška
MaLiška
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob kvě 25, 2024 10:17

Re: Prosba o pom oc hledání záznamu o osobě

Příspěvekod JHS » sob kvě 25, 2024 11:49

A třeba mu bylo víc jak 24 let. Když mohli zaškrtnout kolonku katolík a do textu napsat protestant ..... !?
http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... e9a23f26ca
JHS
 
Příspěvky: 70
Registrován: čtv úno 25, 2021 15:49

Re: Prosba o pom oc hledání záznamu o osobě

Příspěvekod MaLiška » úte čer 11, 2024 20:53

Děkuji za tip. Ten záznam v soupisu poddaných by odpovídal hledané osobě, ale ve Zhoři jsem opět jeho narození nenašel a to ani v dřívějších letech. Díval jsem se do rejstříků, které jsou tam výjimečně čitelné. Nicméně moc děkuji za snahu.

M.Liška
MaLiška
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob kvě 25, 2024 10:17


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků