MLYNÁŘI Kott, Kot, Koth, Gott, Goth, Chot až po r.1820

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

MLYNÁŘI Kott, Kot, Koth, Gott, Goth, Chot až po r.1820

Příspěvekod janamic » sob úno 02, 2019 10:18

Hledám mlynáře, mlynářské tovaryše, sekerníky, krupaře, dcery mlynářů apod. s příjmením Kott, Kottová a s možnými variantami tohoto jména. Svobodné i poddané. Oblast hledání: především střední, jižní a západní Čechy. Vše až po rok 1820
Zatím mám dohledané z lokalit:
Starosedlský Hrádek, Xaverov, Bohutín, Buková, Rtišovice (Příbramsko) od 1647-1800
Hořehledy (PJ) okolo roku 1700, Spálené Poříčí 1776-1800
Ostrovec-Lhotka (Zbirožsko) 1758-1790
Lnáře po roce 1802

Nehledám sedláky a chalupníky (o rodech z okolí Kladna, Kovářova, fary Starý Plzenec – Koterov,Tymákov, a o potomcích Matouše Kotta, osedlého v Tušovicích, vím)

Zejména hledám celou jednu rodinu (místa působení, úmrtí, sňatky), která odešla z Příbramska po r. 1788. Mohly se narodit další děti, Anně Kottové ještě nebylo 40.

Otec: Jan Kott (syn Jakuba Kotta mlynáře a Terezie Duchoňové, mlynářské dcery) narozen: 30.5.1742, Starosedlský Hrádek, úmrtí?
Matka: Anna Boubelíková narozena: 24.2.1751, Rosovice, (oo 7.11.1769) úmrtí?

děti:
Josef Kott (12.3.1770 Holšín – asi zemřel jako dítě) „otec: Jan KOTA, mlynář, podd. Hrádek, matka Anna“
Magdalena Kottová (2.3.1772 Buková č.28 - ?) „otec: Jan KOTT, mlynář, podd. Hrádek, matka Anna“
Kateřina Kottová (26.11.1774 Bohutín č.3- ?) „otec: Jan KOTT, mlynář, matka Anna“
Matěj Kott (12.1.1779 Bohutín č.43- ?) „otec: Jan KOTT, gazarius, podd. Hrádek ,matka Anna“
Josef Kott (2.2.1781 TISOVÁ č.3- ?) „otec: Jan KOTT, gazarius, podd. Hrádek ,matka Anna“
Ludmila Kottová (16.9.1783 Tisová 32 - ?) otec: Jan KOTT, gazarius, matka Anna“
Anna Kottová (9.4.1786 Tisová 44- ?) otec: Jan GOTT, mlynář , matka Anna Boubelíková“
(Anna je duplicitně zapsaná v matrice Příbram007 a Bohutín01, kde je otec. Jan KOT, mlynářský tovaryš)
Terezie Kottová (11.9.1788 Tisová 44- ?) otec: Jan GOTT, domkář , matka Anna Boubelíková z Rosovic"
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: MLYNÁŘI Kott, Kot, Koth, Gott, Goth, Chot až po r.1820

Příspěvekod von.bismarck » sob pro 11, 2021 23:34

Dobrý den, v rodokmenu mám přímé předky z mlynářského rodu Kottů. Můj 3xpraděd byl Ignác Kott nar. 1828 v Březnici na Příbramsku a zemřel roku 1913 v českých Budějovicích. Byl mlynářem a pachtýřem mlýna v Březnici - Poříčí č.10, později byl obchodníkem, krupařem a poté spolumajitelem Prvního uměleckého válcového mlýna v Českých Budějovicích.

Jeho rodičemi byli mlynář Josef Kott, nar. 1794 a Anna Magdalena Maršíková nar. kolem roku 1794, kteří měli svatbu 8.října 1809 v Březnici - Poříčí II. č10. (mlýn U Hořejních Šamsů).

Zajímalo by mě případné provázání tohoto rodu s dalšími mlynáři z rodu Kottů v okolí - například Podhajský mlýn ve Lnářích nebo Xaverov. Pokud budete mít zájem vyměnit si případně informace, dejte mi prosím vědět na von.bismarck@napis.to
von.bismarck (na) seznam.cz
von.bismarck
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 13, 2009 22:27

Re: MLYNÁŘI Kott, Kot, Koth, Gott, Goth, Chot až po r.1820

Příspěvekod janamic » ned pro 12, 2021 10:13

Dobrý den, posílám email. Propojení českobudějovických Kottů s mlynáři na Xaverově či ve Lnářích mám zpracované.
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: MLYNÁŘI Kott, Kot, Koth, Gott, Goth, Chot až po r.1820

Příspěvekod Choďáci » sob kvě 21, 2022 16:30

Dobrý den,

jsem přímý potomek mlynářů Chottů či Chotů. Mile mě překvapilo, že tu někdo pátrá po mlynářích z tohoto rodu. Moji předci, vesměs Janové Chottové mlynařili na Zmrzlíce (název rybníku) u Malého Boru (tehdy okres Horažďovice), tam přišli kolem roku 1800 ze Spáleného Poříčí (konkrétně pokud to z matrik dobře čtu Joanes Chott a Anna Hüttel - ti se měli přesunout ze Spáleného poříčí do Malého Boru).

Moc bych poprosil, pokud tenhle rod mlynářů mapujete, mohli byste mi poslat Vaše zjištění? Rád se Vám nějak odměním.

mail je mlynar.chott@seznam.cz

Předem moc děkuju!
Choďáci
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte úno 14, 2017 17:04

Re: MLYNÁŘI Kott, Kot, Koth, Gott, Goth, Chot až po r.1820

Příspěvekod janamic » sob kvě 28, 2022 18:37

Dobrý den, posílám email.
vypadá to že mlynáři Chottové ze Spáleného Poříčí krátce působili na Zbirožsku, odkud se tam vzali, není známo.
Jinak téma mlynářů Kottů je stále aktuání.
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: MLYNÁŘI Kott, Kot, Koth, Gott, Goth, Chot až po r.1820

Příspěvekod JHS » sob kvě 28, 2022 21:40

Dobrý den, v jedné větvi mám mlynáře Jakuba Kotta z Podlesí, který se 10.9.1769 žení s Annou Krumetovou - https://ebadatelna.soapraha.cz/d/13144/204. Pokud zkoumáte toto příjmení, nemáte ho někde přiřazeného k otci Matějovi ? A k vašemu dotazu. Zkoušela jste hledat v pozemkových knihách pro VS Zbiroh ? Ve fondu existuje dochovaná kniha pro vrchnostenské mlýny a hospody, kde by se teoreticky mohla nacházet informace odkud setam Jan Chot s manželkou vzali. Mám spoustu archiválií z fondu toho velkostatku, ale tuhle knihu jako na potvoru ne. V soupisu poddaných panství Zbiroh se jako svobodný logicky nevyskytuje.
JHS
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 25, 2021 15:49

Re: MLYNÁŘI Kott, Kot, Koth, Gott, Goth, Chot až po r.1820

Příspěvekod pentagun » ned kvě 29, 2022 8:04

Já mám v rodokmenu svatbu předka 3.10.1728 v Mníšku Jana Součka s Evou dcerou Jana Chota mlynáře na Luckým mlýně.
https://ebadatelna.soapraha.cz/d/8846/64 (pravá strana, druhý zápis odspodu)
TY Tomáš
Uživatelský avatar
pentagun
 
Příspěvky: 350
Registrován: úte dub 01, 2014 8:04
Bydliště: Mořinka
Oblast pátrání: okres: Benešov, Beroun, Hořovice, Chrudim, Karlovy Vary, Most, Písek, Plzeň-jih, Praha, Praha-západ, Příbram, Rokycany, Ústí nad Orlicí, Vídeň

Re: MLYNÁŘI Kott, Kot, Koth, Gott, Goth, Chot až po r.1820

Příspěvekod janamic » ned kvě 29, 2022 14:59

JHS píše: Zkoušela jste hledat v pozemkových knihách pro VS Zbiroh ? Ve fondu existuje dochovaná kniha pro vrchnostenské mlýny a hospody

Toto je zajímavá informace pro uživatele Choďáci. Nevypadá to, že by tito Chottové měli společného něco s mými Kotty
JHS píše:v jedné větvi mám mlynáře Jakuba Kotta z Podlesí, který se 10.9.1769 žení s Annou Krumetovou

Tak tento sňatek mi unikl :-), o Jakubovi jsem doteď nevěděla a Matěje nemám na 100% zařazeného, u sňatku Jakuba máte psáno po +Matějovi z Hrádku, tak předpokládám toto:
Na Hrádeckém mlýnu (Starosedlský Hrádek) byl mlynářem můj předek Jakub Kott od roku 1739 do roku 1754. V pozemkové knize je Jakub potvrzen jako mlynář až roku 1747, po roce 1754 zde vystřídal Kotty rod Školů. Poslední dítě před odchodem z Hrádku se jim zde narodilo 14.10.1754, ještě před tím je zde zaznamenáno narození dítěte Kateřiny 11.8.1754, rodičů Matěje Kotta a Kateřiny https://ebadatelna.soapraha.cz/d/4331/154. Tento Matěj mohl být mladší bratr mého Jakuba, narozený (13.5.1721 (Vysoká Pec). Moji Kottové potom byli v Bukové, na rodinu Matěje jsem již nikde nenarazila.
Budu ráda, za další údaje o Kottech - potomcích Jakuba a Anny Krumentové. Pokud se potvrdí výše uvedené, napište SZ, mohu poskytnout další informace o rodu
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: MLYNÁŘI Kott, Kot, Koth, Gott, Goth, Chot až po r.1820

Příspěvekod janamic » ned kvě 29, 2022 17:46

pentagun píše:Já mám v rodokmenu svatbu předka 3.10.1728 v Mníšku Jana Součka s Evou dcerou Jana Chota mlynáře na Luckým mlýně.
https://ebadatelna.soapraha.cz/d/8846/64 (pravá strana, druhý zápis odspodu)


Dobrý den,
podařilo se Vám zjistit, kde se Eva narodila? Vím, že Chotové byli r. 1675 na mlýnu v Bojově, ale po roce 1700 jsem už na ně nikde nenarazila, až zase po r. 1728.
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: MLYNÁŘI Kott, Kot, Koth, Gott, Goth, Chot až po r.1820

Příspěvekod pentagun » pon kvě 30, 2022 17:00

janamic píše:Dobrý den,
podařilo se Vám zjistit, kde se Eva narodila? Vím, že Chotové byli r. 1675 na mlýnu v Bojově, ale po roce 1700 jsem už na ně nikde nenarazila, až zase po r. 1728.

Dobrý den, tuhle větev jsem zatím nezačal. Zkusím se podívat když najdu trochu času.
TY Tomáš
Uživatelský avatar
pentagun
 
Příspěvky: 350
Registrován: úte dub 01, 2014 8:04
Bydliště: Mořinka
Oblast pátrání: okres: Benešov, Beroun, Hořovice, Chrudim, Karlovy Vary, Most, Písek, Plzeň-jih, Praha, Praha-západ, Příbram, Rokycany, Ústí nad Orlicí, Vídeň


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků