Rudolf Svojanovský

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Rudolf Svojanovský

Příspěvekod raadjaa » stř črc 18, 2018 20:18

Pěkné léto.
Prosím kolegy a kolegyně, bádající v pražských matrikách, jestli by se mi nepoohlédli po Rudolfovi Svojanovském *14.3.1889 někde v Praze, mžl syn Josefa Svojanovského, tkalce v Ústí n Orlicí a Anny, r. Faltejskové z Ústí n O. Vůbec netuším, kde hledat. A kdybyste při tom padli na jiné Svojanovské, pošlete mi, prosím, odkaz.
Děkuji mnohokrát.
raadjaa
 
Příspěvky: 34
Registrován: sob srp 06, 2016 17:48
Bydliště: Svojanov u Poličky
Oblast pátrání: Svojanov, rod Svojanovských, historie objevitelů Javoříčských jeskyní

Re: Rudolf Svojanovský

Příspěvekod L.V. » stř črc 18, 2018 21:34

Zdravím,
pokud již nemáte, tak se mrkněte na odkaz:
http://www.vuapraha.cz/fallensoldierdatabase
Naleznete zde některé Svojanovské z okolí Poličky.
Pěkný večer.
LV
L.V.
 
Příspěvky: 121
Registrován: pát pro 01, 2017 20:37

Re: Rudolf Svojanovský

Příspěvekod L.V. » stř črc 18, 2018 21:53

......a na odkaze níže (možná již máte) naleznete Immigration Card do Brazílie s fotografií Rudolfa Franze Svojanovského , syna Rudolfa Svojanovského (nevím, zda Vašeho - nedopočítávala jsem věk - a Marie Haberhauer. Musslau je zaniklá obec Muzlov v okr. Svitavy:
https://www.familysearch.org/ark:/61903/1:1:KXQJ-GMX
LV
L.V.
 
Příspěvky: 121
Registrován: pát pro 01, 2017 20:37

Re: Rudolf Svojanovský

Příspěvekod janek950 » čtv črc 19, 2018 8:10

Jednu pražskou rodinu Svojanovských (z Pavlišova u Náchoda) najdete tady
http://digi.nacr.cz/prihlasky2/
A ještě je tam nějaká Marie Trojanovská, původně Svojanovská.
janek950
 
Příspěvky: 231
Registrován: úte kvě 31, 2016 12:40
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Praha, Český ráj, Mladoboleslavsko, Berounsko, Uherskohradišťsko, Vizovicko, Černohorsko.

Re: Rudolf Svojanovský

Příspěvekod raadjaa » sob črc 21, 2018 9:33

Děkuji, vojenskou matriku i Brazilského Rudolfa už mám. Naopak policejní přihlášky mi vůbec nefungují, a zrovna ten Pavlišov mě taky zajímá.
raadjaa
 
Příspěvky: 34
Registrován: sob srp 06, 2016 17:48
Bydliště: Svojanov u Poličky
Oblast pátrání: Svojanov, rod Svojanovských, historie objevitelů Javoříčských jeskyní

Re: Rudolf Svojanovský

Příspěvekod ductrix » sob črc 21, 2018 9:51

Ty Marcela
ductrix
 
Příspěvky: 413
Registrován: pon led 12, 2015 18:05
Bydliště: Liberec
Oblast pátrání: Boží Dar, Krásná Lípa, Kutná Hora, Semilsko, střední Čechy

Re: Rudolf Svojanovský

Příspěvekod raadjaa » sob črc 21, 2018 10:20

Marcela - děkuji moc. On mě tam služební počítač nechtěl pustit. :-) Jsou digitalizované přihlášky i z pozdější doby?
raadjaa
 
Příspěvky: 34
Registrován: sob srp 06, 2016 17:48
Bydliště: Svojanov u Poličky
Oblast pátrání: Svojanov, rod Svojanovských, historie objevitelů Javoříčských jeskyní

Re: Rudolf Svojanovský

Příspěvekod milan 75 » pát črc 22, 2022 8:45

Dobrý den, ale myslím, že sledujete špatný směr, z Německého archivu máme Rudofa Svojanovského z Muslau a jeho bratra z obce Muzlov-Muslau v seznamu padlých.
Jinak v Březové nad Svitavou bydlela další rodina starousedlíků Svojanovských, ulice Pražská- pan Svojanovský byl pošmistr v Březové dlouhá léta, znal jsem ho osobně, existuje na youtube i jeho záznam z vyprávění a název záznamu je: p Svojanovský pošmistr

Pokud bych Vám mohl dále nějak pomoci, protože místo znám dobře, obraťte se na web muzlov.cz
a klidně mě kontaktujte soukromě přes formulář- viz oddělení - kontakt Hezký den s přáním všeho dobrého M.Vítkovič
milan 75
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát črc 22, 2022 8:31
Oblast pátrání: Muzlov. okres Svitavy, kraj Pardubický

Re: Rudolf Svojanovský

Příspěvekod milan 75 » pát črc 22, 2022 8:48

Hledejte v registru padlých vojáků z druhé války, popřípadě vojenské hřbitovy.
Nachname:
Svojanowsky
Vorname:
Franz
Dienstgrad:
Unteroffizier
Geburtsdatum:
15.05.1906
Geburtsort:
Muslau
Todes-/Vermisstendatum:
19.09.1942
Todes-/Vermisstenort:
K.L. VI/533 R. Artemowsk

Franz Svojanowsky konnte im Rahmen unserer Umbettungsarbeiten nicht geborgen werden. Die vorgesehene Überführung zum Sammelfriedhof in Charkow war somit leider nicht möglich. Sein Name wird im Gedenkbuch des Friedhofes verzeichnet.


Nachname:
Svojanowsky
Vorname:
Rudolf
Dienstgrad:
Wachtmeister
Geburtsdatum:
15.04.1900
Geburtsort:
Muslau
Todes-/Vermisstendatum:
08.05.1943
Todes-/Vermisstenort:
Grabkow Distr.Radom G.G.

Rudolf Svojanowsky konnte im Rahmen unserer Umbettungsarbeiten nicht geborgen werden. Die vorgesehene Überführung zum Sammelfriedhof in Siemianowice war somit leider nicht möglich. Sein Name wird im Gedenkbuch des Friedhofes verzeichnet.
milan 75
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát črc 22, 2022 8:31
Oblast pátrání: Muzlov. okres Svitavy, kraj Pardubický


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků