Hledám příjmení: Dykast, Dikast, Dicast, Dicastus

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)

2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Hledám příjmení: Dykast, Dikast, Dicast, Dicastus

Příspěvekod JanaVi » stř bře 28, 2018 17:56

Dobrý den, dnes jsem náhodou narazila na příjmení Dykast v Berouně v roce 1907. Nejspíš ho znáte, ale pro jistotu posílám http://ebadatelna.soapraha.cz/d/3952/118#
JanaVi

Oblast pátrání: Kladno, Beroun a okolí, Pocinovice, Úsilov, Kosova Hora, Hvožďany, okolí Komárova, Stará Ves - Altdorf, Panenský Týnec, Jezbořice, Horní Kamenice

Příspěvekod Monika » stř bře 28, 2018 19:36

JanaVi, DĚKUJI! :)

Tohoto Antonína v Berouně už jsem zaznamenala díky jeho dvěma svatbám, ale ještě jsem se k němu nepropracovala a neměla jsem tedy ani jeho úmrtí. Beroun bude na řadě možná tak za tři až čtyři roky, takže jste mi urychlila cestu. :)
Monika

Oblast pátrání: Lounsko, Slánsko, Kladensko, Rakovnicko, Nové Strašecí, Halič

Příspěvekod janamic » stř črc 11, 2018 0:12

Miana
janamic

Oblast pátrání: Prácheňsko, Jižní Čechy, Podbrdsko, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Příspěvekod Monika » stř črc 11, 2018 17:28

DĚKUJI, janamic! :D

Teoreticky bych už jeho narození měla mít podchycené, ale nemám. To znamená, že je potomkem některého ze "ztracených", proto je pro mě váš nález doslova POKLAD! :D (ten smajlík rozhodně nevyjadřuje, jak moc se teď raduji :D )
Monika

Příspěvekod janamic » čtv črc 12, 2018 8:54

Zaznamenala jsem příspěvěk v sekci čtení a znovu jsem se na záznam podívala. Asi jsem nechtěně způsobila falešnou naději, omlouvám se. V matrice je "Dykastel" - stejná koncovka jako u slova neděl, na konci prostě jen ozdobné L, nikoli zkratka. Tento Dykastel bude mít pravděpodobně něco společného s rodinami, které se dnes píšou Decastello či Dekastello.
Miana
janamic

Oblast pátrání: Prácheňsko, Jižní Čechy, Podbrdsko, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Příspěvekod Monika » čtv črc 12, 2018 14:38

Našla jsem narození jeho dcery 28. 12. 1726: http://ebadatelna.soapraha.cz/d/8846/355 Je tam psaný jako Decastel a to už je moc velký rozdíl (Dykastel by ještě mohla být varianta Dykastů ve farnosti, kde nebyli "doma" po generace). František ale fakt bude patřit k rozrodu Decastellů. Na ně při hledání narážím také, samozřejmě. Ještě to chci prověřit - hledám jeho svatbu a svatbu jeho vdovy, ale zřejmě ani jeden z nich nebyl ze Senešnice. Panství Dobříš bylo docela velké, chvilku to potrvá.

I tak vám, janamic, moc děkuji za tip! Mám v rozrodu nějaké ty "ztracené" a co kdyby to byl právě někdo z nich. ;)
Monika

Předchozí

Zpět na Hledá se!