slavni rodaci vyškovska

Zde je prostor pro prezentaci hotových či velmi dobře rozpracovaných projektů. Měly by to být rodokmeny přímo pro danou osobnost. Pro projekty, kde se daná osoba vyskytla mimochodem v rámci vašeho bádání, prosím použijte příslušnou sekci.

slavni rodaci vyškovska

Příspěvekod hanapitelova » stř lis 01, 2023 19:10

hledam rodaky slavne osobnosti meho bydlište nevi o rodaroda a jinych osobach? jarmila dvořákova drnovice155 rodačka z rodneho domu meho pradedy matčina rodu.hanka
hanapitelova
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř lis 01, 2023 18:26
Oblast pátrání: vyškov a okoli
Rodokmen online: myheritagehanapitela@centrum.cz

Re: slavni rodaci vyškovska

Příspěvekod Zora » stř lis 01, 2023 19:37

Kolegyně, opravte si prosím zprávu, moc tomu není rozumět. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: slavni rodaci vyškovska

Příspěvekod zburget » stř lis 01, 2023 19:58

Možnajibudmemusetodpovídattakjakjezvyklápsatnebonebuderozumětonanám
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12592
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: slavni rodaci vyškovska

Příspěvekod Mistr Jan » stř lis 01, 2023 20:03

zburget píše:Možnajibudmemusetodpovídattakjakjezvyklápsatnebonebuderozumětonanám

Nezlobte se, ale tohle mně přijde již trochu moc, jedno varování ve vláknu snad stačí, není třeba si z toho utahovat.
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2941
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: slavni rodaci vyškovska

Příspěvekod Zora » stř lis 01, 2023 20:08

Kolegyně tu má více příspěvků, myslím, že je to ona, kdo si utahuje z fóra. Neumí ani napsat s velkým písmenem svoje příjmení. Neodděluje slova, nepoužívá velká písmena, o oddělování slov mezerou nebo čárkou snad neslyšela. Sorry, mně to nepřijde ani taktní vůči ostatním, ani slušné. Jak je vidět, neváží si vůbec českého jazyka. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: slavni rodaci vyškovska

Příspěvekod Mistr Jan » stř lis 01, 2023 20:11

Zora píše:Kolegyně tu má více příspěvků, myslím, že je to ona, kdo si utahuje z fóra. Neumí ani napsat s velkým písmenem svoje příjmení. Neodděluje slova, nepoužívá velká písmena, o oddělování slov mezerou nebo čárkou snad neslyšela. Sorry, mně to nepřijde ani taktní vůči ostatním, ani slušné. Jak je vidět, neváží si vůbec českého jazyka. Z

Na netaktní dotazy přece ale není potřeba odpovídat netaktními odpověďmi. Stojím si za tím, že jedno varování v tomto vlákně stačilo, to jsi napsala Ty, a jakékoliv přídavky jsou jen zbytečná kopnutí.
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2941
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: slavni rodaci vyškovska

Příspěvekod Zora » stř lis 01, 2023 20:14

Jenže je problém v tom, že jsem psala tři upozornění, jedno varování, příspěvky přibývaly ve stejném tvaru.
Ona nevnímá, že my to musíme luštit, přesunovat a tak podobně.
Dostala ban na 14 dnů, "opravila" příspěvek tak, že napsala, tuším, jedno správné velké písmeno, jenže vše vložila do nového příspěvku.
Jestli něčemu nerozumí, tak se má ptát.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: slavni rodaci vyškovska

Příspěvekod Mistr Jan » stř lis 01, 2023 20:17

Zora píše:Jenže je problém v tom, že jsem psala tři upozornění, jedno varování, příspěvky přibývaly ve stejném tvaru.
Ona nevnímá, že my to musíme luštit, přesunovat a tak podobně.
Dostala ban na 14 dnů, "opravila" příspěvek tak, že napsala, tuším, jedno správné velké písmeno, jenže vše vložila do nového příspěvku.
Jestli něčemu nerozumí, tak se má ptát.
Z

Zoro, napsat upozornění a dělat si z někoho zbytečně srandu je přece něco jiného. Tvé body jsou relevantní, ale mně nejde ani tolik o to, co napsala kolegyně, nebo ty, ale o to, co napsal Zburget. Na toho jsem taky prvně reagoval.
Už je to asi jedno, když má ban, jde mi ale o to vysvětlit svůj úhel pohledu. Asi se mi to zatím nedaří.
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2941
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: slavni rodaci vyškovska

Příspěvekod Zora » stř lis 01, 2023 20:24

Nedaří, Zbyněk reagoval tak, jak ona píše, aby si to uvědomila, co my vlastně čteme, správně - musíme číst.
Pokud bych používala silná slova, asi bych místo varování pro ni zvolila nějaké fakt peprné...

Tebe to nevytočí, když vidíš, že buď si dělá legraci nebo je tak zvyklá psát , ři snad z radost fláká češtinu nebo při psaní nepřemýšlí?

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: slavni rodaci vyškovska

Příspěvekod Mistr Jan » stř lis 01, 2023 20:30

Volit peprná slova je jen ukázka toho, že mi nečiní potíže se snížit na úroveň toho, proti komu mám výhrady. Ne, nenaštvu se, protože se nenechám vyvést z míry příspěvky na internetu. Místo toho přece uvažuji nad racionálním řešením.
Můžu k tomu mít výhrady, to ano, ale v tom případě je taktně zformuluji do odpovědi. Jsme přece na seriózním genealogickém fóru. Nemáme zapotřebí něco někomu ukazovat, dokazovat a nepřiměřeně oplácet.
Asi nemá smysl v této diskuzi pokračovat, dokud se nevyjádří sám kolega Zburget.
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2941
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: slavni rodaci vyškovska

Příspěvekod Zora » stř lis 01, 2023 20:35

Naprosto přesně, proto jsem zatím silná slova nevolila. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: slavni rodaci vyškovska

Příspěvekod zburget » stř lis 01, 2023 22:13

Mistr Jan píše:…protože se nenechám vyvést z míry příspěvky na internetu.
moje reakce vás ale prokazatelně z míry vyvedla, protože jinak by zde nenásledovala tahle diskuze.
Místo toho přece uvažuji nad racionálním řešením.
Můžu k tomu mít výhrady, to ano, ale v tom případě je taktně zformuluji do odpovědi.
Napsala dotaz. Byl mimo. Po všech stránkách. Nesmyslným umístěním počínaje, zmatečnou formulací konče. Zora zareagovala stejně, jako u kohokoli nového, upozornila ji na nevhodnost použitého způsobu zápisu, požádala ji o to, aby psala srozumitelně, čitelně, strukturovaně, aby jejím požadavkům bylo rozumět a člověk si nemusel lámat halvu nad tím, o co jí vlastně jde. A dotaz přesunula do správné sekce. Jenže tazatelka pokračovala dalším příspěvkem, opět chaotickým, opět v nesmyslné části fóra. Opět byla slušně upozorněna. Následoval třetí stejně zmatečný příspěvek. Za ten dostala varování. Pořád to nestačilo a následoval další, stejně špatně umístěný a stejně zmatený příspěvek.
Opravdu jste přesvědčen o tom, že je tady pořád reálné uvažovat nad racionálním řešením?
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12592
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: slavni rodaci vyškovska

Příspěvekod Mistr Jan » stř lis 01, 2023 22:46

zburget píše:moje reakce vás ale prokazatelně z míry vyvedla, protože jinak by zde nenásledovala tahle diskuze.

Váš příspěvek mě z míry nevyvedl, ba mě ani nerozčílil, on mě spíš zklamal. Pokud by vyjádření negativního názoru mělo znamenat vyvedení z míry, tak bychom všichni byli nepříčetní. Berte to jen jako suchou kritiku vůči jednomu (resp. dvěma) Vašim příspěvkům. Diskuzi jsem pokračoval z jediného důvodu – a sice, že jsem si nepřipadal zcela porozuměn. Možná nebudu.
zburget píše:Opravdu jste přesvědčen o tom, že je tady pořád reálné uvažovat nad racionálním řešením?

Zora racionální řešení našla, udělila ban. Bylo to zcela legitimní a opodstatněné řešení. A ani nemusela psát stejným způsobem, jako tazatelka, a zbytečně ji tak napodobovat.
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2941
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: slavni rodaci vyškovska

Příspěvekod Zora » stř lis 01, 2023 22:52

Zpočátku jsem se snažila poradit, upozornit na chyby... na konci jsem se nerozmýšlela, padlo varování, nic, padl tedy ban...
Jen lituji toho, že jsem nepoužila přesně to, co udělal Zbyněk. Jenže - přiznávám, nenapadlo mě to.
Možná by to bylo jednodušší, než se tím zabývat skoro hodinu, psala jsem ji i SZ, následoval jen další neuvěřitelný příspěvek... nic, žádná rekce, žádná odezva...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Slavné a zajímavé osoby a osobnosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků