Indexy k matrikám před rokem 1784 - okres Třebíč a okolí

Už jsme velké fórum, tak se podíváme na trochu vážnější věci. Někdo se vrhá na genealogii slavných politiků, literátů, vědců atd. Zde je to místo pro zveřejnění vašich projektů či výzvy na spolupráci.

Re: Indexy k matrikám před rokem 1784 - okres Třebíč a okolí

Příspěvekod luko » ned dub 28, 2024 9:30

Yxuq: Za Mohelno a Netín budu velmi vděčný.
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 547
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: Indexy k matrikám před rokem 1784 - okres Třebíč a okolí

Příspěvekod Yxuq » ned dub 28, 2024 18:16

luko píše:Yxuq: Za Mohelno a Netín budu velmi vděčný.

To jsem rád :) Ale jak říkám, bude to asi nějakou dobu trvat, zatím jsem s Mohelnem pouze na začátku - mám roky 1734 - 1752.
Yxuq
 
Příspěvky: 53
Registrován: úte lis 30, 2021 20:49
Bydliště: Třebíč
Oblast pátrání: Okres Třebíč - matriky Třebíč, Rudíkov, Pyšel, Vladislav, Budišov, Červená Lhota, velké množství obcí a jiných matrik, zejména v Třebíči a na sever a východ od ní - ve většině obcí v této oblasti mám nějaké přímé předky
Okres Jihlava - Bítovčice, Kamenice, Kamenička
Okres Žďár nad Sázavou - Nížkov, Veverská Bítýška, Skřinářov, Velká Bíteš
Okres Hodonín - Ždánice, Archlebov, Želetice, Žarošice, Věteřov, Lovčice, Mouřínov
Okres Prostějov - Alojzov, Myslejovice, Pačlavice, Dětkovice
Okres Písek - Smetanova Lhota, Horní Ostrovec, Nevězice, Dědovice, Křešice, Krsice, Radobytce, Písek

Re: Indexy k matrikám před rokem 1784 - okres Třebíč a okolí

Příspěvekod pavel.m » ned dub 28, 2024 18:25

Já teď dodávám knihu 5771, narození Strážnice a za 38 let tam je cca 11000 narození :D A to sou matriky od 1629. Ještě pár let co dělat.
PaM
pavel.m
 
Příspěvky: 1595
Registrován: stř led 05, 2022 12:46
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Panství Hodonín, Strážnice, Uherský Ostroh.

Re: Indexy k matrikám před rokem 1784 - okres Třebíč a okolí

Příspěvekod Yxuq » ned dub 28, 2024 20:57

pavel.m píše:Já teď dodávám knihu 5771, narození Strážnice a za 38 let tam je cca 11000 narození :D A to sou matriky od 1629. Ještě pár let co dělat.

To je fakt hodně, když to srovnám se svými zatím největšími indexy - pro Měřín a Jaroměřice nad Rokytnou - obsahovaly oba přibližně 15000 narozených, ale to za celou dobu od 1626/1632 - 1784. Potom index zemřelých pro Třebíč, který obsahoval přibližně 15 600 zápisů - z let 1701 - 1784 (k tomu ještě rok 1742 částečně a roky 1743 - 1744 úplně chybí, což je ohromná škoda).

Když už mluvím o Třebíči, nezmínil jsem ve svém plánu, že budu také indexovat narozené v Třebíči po roce 1784 - protože papírový index bude zveřejněn až v roce 2041 a do té doby se mi nechce čekat. A to hledání v takto rozsáhlé matrice bez indexu je velmi složité. To bude můj první index z 19. století, ale vzhledem k mnoha plánovaným farnostem předpokládám, že se do toho pustím nejdříve v roce 2025.
Yxuq
 
Příspěvky: 53
Registrován: úte lis 30, 2021 20:49
Bydliště: Třebíč
Oblast pátrání: Okres Třebíč - matriky Třebíč, Rudíkov, Pyšel, Vladislav, Budišov, Červená Lhota, velké množství obcí a jiných matrik, zejména v Třebíči a na sever a východ od ní - ve většině obcí v této oblasti mám nějaké přímé předky
Okres Jihlava - Bítovčice, Kamenice, Kamenička
Okres Žďár nad Sázavou - Nížkov, Veverská Bítýška, Skřinářov, Velká Bíteš
Okres Hodonín - Ždánice, Archlebov, Želetice, Žarošice, Věteřov, Lovčice, Mouřínov
Okres Prostějov - Alojzov, Myslejovice, Pačlavice, Dětkovice
Okres Písek - Smetanova Lhota, Horní Ostrovec, Nevězice, Dědovice, Křešice, Krsice, Radobytce, Písek

Re: Indexy k matrikám před rokem 1784 - okres Třebíč a okolí

Příspěvekod pavel.m » pon dub 29, 2024 5:11

My jsme si u jedné obce ten index dojeli ofotit na matriku a máme ho tak. Protože index byl NOZ 1784-1949. A farnost to byla velká
PaM
pavel.m
 
Příspěvky: 1595
Registrován: stř led 05, 2022 12:46
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Panství Hodonín, Strážnice, Uherský Ostroh.

Re: Indexy k matrikám před rokem 1784 - okres Třebíč a okolí

Příspěvekod Yxuq » pon dub 29, 2024 14:55

pavel.m píše:My jsme si u jedné obce ten index dojeli ofotit na matriku a máme ho tak. Protože index byl NOZ 1784-1949. A farnost to byla velká

V Třebíči žiju, takže teoreticky bych mohl zajít na matriku a index si nechat ofotit, ale já to pro sebe nepotřebuji (už mám všechny své předky z Třebíče najité) a zveřejnit bych to nemohl, protože bych tím asi něco porušil. Takže asi tím pádem budu přepisovat, což mi však nevadí.
Yxuq
 
Příspěvky: 53
Registrován: úte lis 30, 2021 20:49
Bydliště: Třebíč
Oblast pátrání: Okres Třebíč - matriky Třebíč, Rudíkov, Pyšel, Vladislav, Budišov, Červená Lhota, velké množství obcí a jiných matrik, zejména v Třebíči a na sever a východ od ní - ve většině obcí v této oblasti mám nějaké přímé předky
Okres Jihlava - Bítovčice, Kamenice, Kamenička
Okres Žďár nad Sázavou - Nížkov, Veverská Bítýška, Skřinářov, Velká Bíteš
Okres Hodonín - Ždánice, Archlebov, Želetice, Žarošice, Věteřov, Lovčice, Mouřínov
Okres Prostějov - Alojzov, Myslejovice, Pačlavice, Dětkovice
Okres Písek - Smetanova Lhota, Horní Ostrovec, Nevězice, Dědovice, Křešice, Krsice, Radobytce, Písek

Předchozí

Zpět na Projekty a výzvy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků