indexy pro Frenštát pod Radhoštěm

Už jsme velké fórum, tak se podíváme na trochu vážnější věci. Někdo se vrhá na genealogii slavných politiků, literátů, vědců atd. Zde je to místo pro zveřejnění vašich projektů či výzvy na spolupráci.

indexy pro Frenštát pod Radhoštěm

Příspěvekod AlesC » pát čer 11, 2021 20:56

Frenštát pod Radhoštěm patří mezi mé hlavní lokality, žila v něm velká část mých předků. Už nějaký čas pracuji na indexu k tamním gruntovním a městským knihám. Je to práce, kterou asi nikdy nedokončím, ale už mám toho tolik, že je to ve velké míře použitelné a snad to bude užitečné i pro někoho dalšího. Soubor jsem nasdílel na stránce
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
Jednotlivé listy obsahuji indexy k příslušným knihám z Archivu městečka Frenštátu (AMF), např. list pojmenovaný AMF_92 obsahuje index ke knize s inv. číslem 92.

Vysvětlivky:
- Číslování stránek v indexu nemusí přesně odpovídat stránce skenu v archívu, ale pořadí stránek by mělo být zachováno.
- Značku # používám, když předmětem převodu majetku byl dům nebo grunt. Pokud je mi známo číslo popisné daného domu, snažím se ho za tuto značku doplnit.
- V indexech nemám zcela jednotnou metodiku psaní některých příjmení. Např. dříve jsem ženská příjmení psal v české verzi včetně přechýlení, nyní se snažím používat spíše mužská příjmení (např. Anna Prachař), aby se snadněji v indexu vyhledávalo.
- V indexech jsou určitě i chyby, neručím za jejich správnost, uvítám opravy.

Závěrem bych poznamenal, že na indexech stále pracuji, ne všechny jsou kompletní, dokončené mám indexy knih s těmito inv. čísly:
89, 90, 91, 92, 93, 94, 95
AlesC
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát dub 25, 2014 12:32
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Frenštát p. R., Frýdlant n. O., Haná (okolí Prostějova, Vyškova a Přerova), okres Bochnia v Polsku

Re: indexy pro Frenštát pod Radhoštěm

Příspěvekod noir » úte čer 15, 2021 10:10

Protože část předků rovněž pochází jak z okolí Frenštátu, tak přímo z tohoto města, s velkou radostí vítám tento Váš obdivuhodný počin. Klobouk dolů. Sice se ještě stále peru s přečtením těchto textů, ale snad alespoň kostru obsahu pochopím a pomůže mi to se opět posunout o krůček dál.
Díky ještě jednou.
noir
Linux nutí lidi přemýšlet, proto má menšinový podíl oproti Windows.
noir
 
Příspěvky: 331
Registrován: pon čer 23, 2014 14:20
Oblast pátrání: Jižní Čechy, Severní Morava, Praha


Zpět na Projekty a výzvy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků