Rodokmen Koten

Už jsme velké fórum, tak se podíváme na trochu vážnější věci. Někdo se vrhá na genealogii slavných politiků, literátů, vědců atd. Zde je to místo pro zveřejnění vašich projektů či výzvy na spolupráci.

Rodokmen Koten

Příspěvekod Koten » čtv čer 04, 2020 6:30

Dobrý den,

sestavuji rodokmen všech Kotenů. V současné době mám dohledaných a zařazených cca 1 243 osob tohoto jména. Z výsledků pátráný vychází, že všichni Koteni jsou příbuzní a prapůvod rodu je z Mysletína 7.

Snažím se oslovit i žijící nositele tohoto jména s prosbou o spolupráci, a někteří se již zapojili.
Pokud máte i Vy zájem o zapojení své rodové linie do tohoto celkového rodokmenu, ozvěte se mi prosím. Rád dohledám vaši rodinnou větev a napojím ji na stávající rodokmen. Hotový rodokmen Vám poté mohu zaslat ve formě pdf, případně po domluvě mohu poskytnout online přístup do celého rodokmenu. Vše je zdarma, mám to jako koníček.

Pro příklad zasílám malou ukázku z historie rodu Kotenů:
Asi nejstaršími archivními materiály, ve kterých lze dohledat zmínky o tomto rodu, jsou dokumenty „Soupis poddaných podle víry z roku 1651“ a „Berní Rula z roku 1653 – 1655“. V „Soupisu poddaných“ lze nalézt v záznamu pro obec Mysletín: Matěj Koten 23 let, jeho žena Markyta 21 let, jeho bratr Václav 16 let a Dorota jeho matka 48 let. V Berní rule jsou uvedeni majitelé jednotlivých domů a usedlostí. V seznamu s nadpisem „Rolníkův, jenž qualitates osedlého mají“ je na prvním místě uveden MATĚJ KOTTEN, což znamená, že byl ve vsi největší hospodář. Na základě údajů nalezených v Soupisu poddaných a v Berní rule lze usoudit, že rod Kotenů pochází ze vsi Mysletín. V ostatních obcích, kam se potomci rodu Kotenů provdali nebo oženili, se jméno Koten objevuje až v pozdějších záznamech.

Jaroslav Koten
Koten
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned říj 14, 2018 23:14

Re: Rodokmen Koten

Příspěvekod jakub_m » ned led 02, 2022 23:21

Náhodou jsem narazil na fotku náhrobku z Belgie: https://cs.billiongraves.international/ ... en/7528446
jakub_m
 
Příspěvky: 358
Registrován: pát led 10, 2020 9:44

Re: Rodokmen Koten

Příspěvekod matju » pon led 03, 2022 13:39

Na Gymnázium v Jablonci nad Nisou jsem měla za spolužáka Jiřího Kotena z Jablonce nad Nisou, ale nevím úplně přesně, kde žije nyní. Na FB je jako Jiri Koten.
TY Michala Maturová
matju
 
Příspěvky: 1025
Registrován: čtv úno 14, 2013 22:50
Oblast pátrání: Hradecko, Jičínsko, Trutnovsko, Železnobrodsko, Hořicko, Berounsko, Střední čechy
https://www.mojekoreny.com/


Zpět na Projekty a výzvy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků