Rody snížené

Už jsme velké fórum, tak se podíváme na trochu vážnější věci. Někdo se vrhá na genealogii slavných politiků, literátů, vědců atd. Zde je to místo pro zveřejnění vašich projektů či výzvy na spolupráci.

Re: Rody snížené

Příspěvekod Jojin » ned srp 19, 2018 15:05

Můj zeť je z rodu Altů ze Skutče, mám jeho rodokmen ať už získaný z matrik nebo z dalších zdrojů (http://vanek.free.fr/Resources/Pohodni%20Oxygen/fp1.htm) ...

Petr Heyduk
Jojin
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned zář 19, 2010 15:07
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Oblast pátrání: Praha a Středočeský kraj, Královohradecký kraj - Nechanicko, Moravskoslezský kraj - Štramberk a okolí

Re: Rody snížené

Příspěvekod Dagmar Stepankova » pon srp 20, 2018 7:46

http://img24.cz/images/80309036013300609338.jpg
http://img24.cz/viewer.php?file=8030903 ... 609338.jpg

Jan, syn pohodnýho Alta ze Skutče. Matrika zemřelých 325, snímek 164.
Dagmar Stepankova
 
Příspěvky: 161
Registrován: stř úno 10, 2016 9:47
Oblast pátrání: snaha o nalezení předků, kam až to půjde

Re: Rody snížené

Příspěvekod ZEL » pon srp 20, 2018 8:08

Ondřej Fafejta píše:
ZEL píše:Opět jsem tu s prosbou. Tentokrát hledám místo, kde žil manželský pár Václav a Eva Gruberovi po roce 1730. Vlastní děti už zřejmě neměli, jde mi především o úmrtí Evy a osudy jejích dětí z předchozího manželství. Nemáte je někdo někde náhodou?


Václav a Eva? tak žádnou takovou Evu jsem nenašel. se zájmem se ptám, kde byli


Eva rozená Poláková ovdovělá Zelingerová se provdala 30.1.1731 v Malešově za Václava Grubera rozeného z Havlovic psaného jako malešovský pohodný (její manžel Daniel zemřel 7.10.1729), malešovskou pohodnici prodala 13.7.1732 Jiřímu Stehlíkovi. Měla pět nezaopatřených sirotků ve věku osmnáct až dva roky (Dorota, Veronika, Magdaléna, Václav, Matěj). Nebyli ani v Malešově, ani v Havlovicích, takže je to celkem hledání jehly v kupce sena, proto ten dotaz.
ZEL
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát srp 25, 2006 10:42
Oblast pátrání: Rody Zelinků a Zelingerů
http://zelinka.genebaze.cz/zelinka.html

Re: Rody snížené

Příspěvekod Dagmar Stepankova » pon srp 20, 2018 8:20

Prohlížím matriky Skutče a často je tam uvedeno povolání "handlíř". Teď v souvislosti s úmrtím Václava Zvěřiny v r. 1815. Nikde jsem nenašla, jestli i handlíři byli na cti snížení? Jestli se nepletu, Václav Zvěřina (možná tenhle, možná je to jen shoda jména) byl pohodný.
Dagmar Stepankova
 
Příspěvky: 161
Registrován: stř úno 10, 2016 9:47
Oblast pátrání: snaha o nalezení předků, kam až to půjde

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » pon srp 20, 2018 9:08

ZEL píše:Eva rozená Poláková ovdovělá Zelingerová se provdala 30.1.1731 v Malešově za Václava Grubera rozeného z Havlovic psaného jako malešovský pohodný (její manžel Daniel zemřel 7.10.1729), malešovskou pohodnici prodala 13.7.1732 Jiřímu Stehlíkovi. Měla pět nezaopatřených sirotků ve věku osmnáct až dva roky (Dorota, Veronika, Magdaléna, Václav, Matěj). Nebyli ani v Malešově, ani v Havlovicích, takže je to celkem hledání jehly v kupce sena, proto ten dotaz.


Václavů asi 20, ale žádného v kombinaci s Evou jsem ve svých záznamech nenašel, bohužel.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » pon srp 20, 2018 9:13

Když je tu tolik znalců rodu Altů, už někdo zjistil kde měl Antonín a jeho žena Florentina Anna děti mezi 1731-48? (před návratem do Brodu) Případně odkud Antonín přišel? (jedinou stopu kterou mám je Staré Město, ale těch je halda a ani není jistota že se tam narodil) Už jsem jich pár prohledával, zatím marně.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod Jojin » pon srp 20, 2018 11:31

Co Staré město Pražské ... PH
Jojin
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned zář 19, 2010 15:07
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Oblast pátrání: Praha a Středočeský kraj, Královohradecký kraj - Nechanicko, Moravskoslezský kraj - Štramberk a okolí

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » pon srp 20, 2018 12:08

Jojin píše:Co Staré město Pražské ... PH


Ano, jedna z variant. Ale méně pravděpodobná. Jedno je i u Moravské Třebové 80 km od HB.
Mám pocit že jsem na jedno narazil i přímo v okrese HB, ale teď si nemůžu vybavit kde :-) (asi si to dnes tak už nejmenuje)
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod Zora » pon srp 20, 2018 12:11

Sagitarius píše:
Jojin píše:Co Staré město Pražské ... PH


Ano, jedna z variant. Ale méně pravděpodobná. Jedno je i u Moravské Třebové 80 km od HB.
Mám pocit že jsem na jedno narazil i přímo v okrese HB, ale teď si nemůžu vybavit kde :-) (asi si to dnes tak už nejmenuje)

https://cs.wikipedia.org/wiki/Star%C3%A9_M%C4%9Bsto
rozcestník Starých Měst. :-) Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Rody snížené

Příspěvekod Ondřej Fafejta » pon srp 20, 2018 15:58

Dagmar Stepankova píše:Prohlížím matriky Skutče a často je tam uvedeno povolání "handlíř". Teď v souvislosti s úmrtím Václava Zvěřiny v r. 1815. Nikde jsem nenašla, jestli i handlíři byli na cti snížení? Jestli se nepletu, Václav Zvěřina (možná tenhle, možná je to jen shoda jména) byl pohodný.


když už pohodní nemuseli být jen pohodní, byli často koňští handlíři nebo řemenáři. toť veškerá souvislost
Ondřej Fafejta
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon zář 03, 2007 8:14

Re: Rody snížené

Příspěvekod Ondřej Fafejta » pon srp 20, 2018 16:01

ZEL píše:
Ondřej Fafejta píše:
ZEL píše:Opět jsem tu s prosbou. Tentokrát hledám místo, kde žil manželský pár Václav a Eva Gruberovi po roce 1730. Vlastní děti už zřejmě neměli, jde mi především o úmrtí Evy a osudy jejích dětí z předchozího manželství. Nemáte je někdo někde náhodou?


Václav a Eva? tak žádnou takovou Evu jsem nenašel. se zájmem se ptám, kde byli


Eva rozená Poláková ovdovělá Zelingerová se provdala 30.1.1731 v Malešově za Václava Grubera rozeného z Havlovic psaného jako malešovský pohodný (její manžel Daniel zemřel 7.10.1729), malešovskou pohodnici prodala 13.7.1732 Jiřímu Stehlíkovi. Měla pět nezaopatřených sirotků ve věku osmnáct až dva roky (Dorota, Veronika, Magdaléna, Václav, Matěj). Nebyli ani v Malešově, ani v Havlovicích, takže je to celkem hledání jehly v kupce sena, proto ten dotaz.


kolegyně k téhle Evě napsala poznámku: + 12.10.1748 Zbraslavice (zemřela tato Eva?) snímek 135
že se podruhé vdala, jsme přehlédli.
Ten Václav Gruber byl můj pokrevní příbuzný a narodil se asi roku 1711 v Havlovicích jako syn Václava a Kateřiny
Ondřej Fafejta
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon zář 03, 2007 8:14

Re: Rody snížené

Příspěvekod Ondřej Fafejta » pon srp 20, 2018 16:07

Sagitarius píše:Když je tu tolik znalců rodu Altů, už někdo zjistil kde měl Antonín a jeho žena Florentina Anna děti mezi 1731-48? (před návratem do Brodu) Případně odkud Antonín přišel? (jedinou stopu kterou mám je Staré Město, ale těch je halda a ani není jistota že se tam narodil) Už jsem jich pár prohledával, zatím marně.


v letech 1734 a 1746 se Altovým narodily děti ve Štokách. na tuto lokalitu mě navedly Vaše zápisky na vanek.free, konkrétně zápis o svatbě Jiřího Hořínka a Magdaleny Zvěřinové ve Štokách
ve Štokách je též smrt starší ženy Evy Rosiny Altové (1736) a svatba Alžběty Altové z Českého Dubu (1730, snímek 267) s pohodným Gruberem. v Českém Dubu jsem nic nenašel, ale můžete to někdo ještě jednou zkusit a pak mi dát vědět.
Ondřej Fafejta
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon zář 03, 2007 8:14

Re: Rody snížené

Příspěvekod ZEL » úte srp 21, 2018 8:30

Ondřej Fafejta píše:
ZEL píše:
Eva rozená Poláková ovdovělá Zelingerová se provdala 30.1.1731 v Malešově za Václava Grubera rozeného z Havlovic psaného jako malešovský pohodný (její manžel Daniel zemřel 7.10.1729), malešovskou pohodnici prodala 13.7.1732 Jiřímu Stehlíkovi. Měla pět nezaopatřených sirotků ve věku osmnáct až dva roky (Dorota, Veronika, Magdaléna, Václav, Matěj). Nebyli ani v Malešově, ani v Havlovicích, takže je to celkem hledání jehly v kupce sena, proto ten dotaz.


kolegyně k téhle Evě napsala poznámku: + 12.10.1748 Zbraslavice (zemřela tato Eva?) snímek 135
že se podruhé vdala, jsme přehlédli.
Ten Václav Gruber byl můj pokrevní příbuzný a narodil se asi roku 1711 v Havlovicích jako syn Václava a Kateřiny


Ten zbraslavický zápis znám, ukazuje se, že zřejmě vůbec nepatří k Zelingerům (zemřela Eva Zelinková, ovšem ve Zbraslavicích byli Zelingerové zpočátku zapisováni jako Zelinkové). Takže přibližně padesátiletá vdova si vzala dvacetiletého. Dá se očekávat, že vlastní děti neměli a po její smrti se Václav Gruber znovu oženil. Není vyloučeno, že její malé děti z prvního manželství se ženily a vdávaly jako Gruberové. Kdybyste narazil na nějakou stopu, dejte mi prosím vědět. Díky.
ZEL
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát srp 25, 2006 10:42
Oblast pátrání: Rody Zelinků a Zelingerů
http://zelinka.genebaze.cz/zelinka.html

Re: Rody snížené

Příspěvekod Zora » úte srp 21, 2018 9:01

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... /?strana=3

dcera Marie 27. května 1871 otec Grasl, Wassenmeister v Batelově
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Rody snížené

Příspěvekod Ondřej Fafejta » úte srp 21, 2018 20:12

ZEL píše:
Ondřej Fafejta píše:
ZEL píše:
Eva rozená Poláková ovdovělá Zelingerová se provdala 30.1.1731 v Malešově za Václava Grubera rozeného z Havlovic psaného jako malešovský pohodný (její manžel Daniel zemřel 7.10.1729), malešovskou pohodnici prodala 13.7.1732 Jiřímu Stehlíkovi. Měla pět nezaopatřených sirotků ve věku osmnáct až dva roky (Dorota, Veronika, Magdaléna, Václav, Matěj). Nebyli ani v Malešově, ani v Havlovicích, takže je to celkem hledání jehly v kupce sena, proto ten dotaz.


kolegyně k téhle Evě napsala poznámku: + 12.10.1748 Zbraslavice (zemřela tato Eva?) snímek 135
že se podruhé vdala, jsme přehlédli.
Ten Václav Gruber byl můj pokrevní příbuzný a narodil se asi roku 1711 v Havlovicích jako syn Václava a Kateřiny


Ten zbraslavický zápis znám, ukazuje se, že zřejmě vůbec nepatří k Zelingerům (zemřela Eva Zelinková, ovšem ve Zbraslavicích byli Zelingerové zpočátku zapisováni jako Zelinkové). Takže přibližně padesátiletá vdova si vzala dvacetiletého. Dá se očekávat, že vlastní děti neměli a po její smrti se Václav Gruber znovu oženil. Není vyloučeno, že její malé děti z prvního manželství se ženily a vdávaly jako Gruberové. Kdybyste narazil na nějakou stopu, dejte mi prosím vědět. Díky.



ten Matěj se narodil v Malešově? my ho tam nenašli, ale bude to ten, který se ženil v Golčově Jeníkově 18.11.1750 Golčův Jeníkov (snímek 354), a jedno dítě měl pak v Pelhřimově 1758 (snímek 108)
Ondřej Fafejta
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon zář 03, 2007 8:14

PředchozíDalší

Zpět na Projekty a výzvy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník