Rody snížené

Už jsme velké fórum, tak se podíváme na trochu vážnější věci. Někdo se vrhá na genealogii slavných politiků, literátů, vědců atd. Zde je to místo pro zveřejnění vašich projektů či výzvy na spolupráci.

Re: Rody snížené

Příspěvekod Ondřej Fafejta » čtv říj 06, 2016 20:02

jste na specializovaném fóru pro katy a pohodné. :-) mimochodem hořínkové jsou můj nejoblíbenější snížený rod
Ondřej Fafejta
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon zář 03, 2007 8:14

Re: Rody snížené

Příspěvekod Ondřej Fafejta » čtv říj 06, 2016 20:05

z Havlovic do Řestok a pak zemřel ve Žlebech u syna. řestockou pohodnici přenechal zeťovi
Ondřej Fafejta
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon zář 03, 2007 8:14

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » čtv říj 06, 2016 20:29

Ondřej Fafejta píše:jste na specializovaném fóru pro katy a pohodné. :-) mimochodem hořínkové jsou můj nejoblíbenější snížený rod


A asi také nejrozšířenější v této oblasti.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 718
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » čtv říj 06, 2016 20:30

Ondřej Fafejta píše:z Havlovic do Řestok a pak zemřel ve Žlebech u syna. řestockou pohodnici přenechal zeťovi


Dík, projdu to až dokončím ten HavlBrod. :-)
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 718
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod merapi » pát říj 14, 2016 23:02

Pěkný den,

nalzel jsem ve svém rodokmenu rod pohodných Graselů z Jindřichova Hradce a z Horní Cerekve. Nemáte někdo nějaké záznamy? Pak i rody Hamerle (Hämmerle) - pohodný z Nepomuku nebo Tirbach (Fürbach), pohodný Konopiště (okr. Prachatice).

Díky
merapi
 
Příspěvky: 102
Registrován: pon led 06, 2014 20:09
Bydliště: Třeboň
Oblast pátrání: Budyně nad Ohří, Dobrušsko, Hronovsko, Mělník, Praha, Českobudějovicko, Jindřichohradecko

Re: Rody snížené

Příspěvekod Ondřej Fafejta » ned říj 23, 2016 12:58

tak jsem konečně ve svých zápiscích nalezl jednoho Rouska, ale už ho asi máte: matrika Vrbatův Kostelec, 389, v Havlovicích se na straně 92 nachází narození Františky nemanželské dcery Josefa Rouska, syna pohodného, a Kateřiny Štěpánkové... jméno Štěpánek se zřídka ve spojitosti s pohodnými ve východních Čechách a na Vysočině vyskytuje
Ondřej Fafejta
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon zář 03, 2007 8:14

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » pon říj 24, 2016 14:21

Ondřej Fafejta píše:tak jsem konečně ve svých zápiscích nalezl jednoho Rouska, ale už ho asi máte: matrika Vrbatův Kostelec, 389, v Havlovicích se na straně 92 nachází narození Františky nemanželské dcery Josefa Rouska, syna pohodného, a Kateřiny Štěpánkové... jméno Štěpánek se zřídka ve spojitosti s pohodnými ve východních Čechách a na Vysočině vyskytuje


Od tohoto Josefa mám doloženo celkem 5 dětí. První Mariana se narodila už 1835, pak Antonín 1837, ta vaše Františka, a pak ještě Karolína a Hynek, od kterých mám ale jen jejich svatby v Horním Jelení.
Ten jejich otec Josef si vzal Kateřinu Štěpánkovou až v roce 1853! :-)
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 718
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re:

Příspěvekod stejsina » čtv lis 03, 2016 15:45

.
Naposledy upravil stejsina dne pát led 04, 2019 12:27, celkově upraveno 1
stejsina
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv lis 03, 2016 12:55

Re: Rody snížené

Příspěvekod Ondřej Fafejta » čtv lis 03, 2016 20:52

ano, jsme příbuzní, náš společný předek byl Ondřej Hořínek, právní posel v Moravské třebové , který zemřel roku 1683
Ondřej Fafejta
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon zář 03, 2007 8:14

Re:

Příspěvekod stejsina » pát lis 04, 2016 9:56

[
Naposledy upravil stejsina dne pát led 04, 2019 12:26, celkově upraveno 1
stejsina
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv lis 03, 2016 12:55

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » pát lis 04, 2016 10:34

stejsina píše:Dobrý den, prosím poradíte mi jakoukoliv bližší informaci ohledně ve Vašem příspěvku zmiňované Marie Hořínkové a Františka Hořínka, mistra ostrého meče ze Studence ? Je zde uvedeno, že měla v testamentu neteř Rubákovou...zřejmě zde bude nějaké spojení s naší rodinou.... můj prapradědeček byl František Hořínek *1847 a byl manželem Františky Rubákové *1853. Byl to vnuk drnomistra Antonína Hořínka myslím právě ze Studence 7?. Může být nějaké spojení mezi Antonínem Hořínkem drnomistrem ze studence a Františkem Hořínkem katem? Budeme vděční za jakoukoliv informaci či odkaz. Děkuji Jana


Můžu se také zeptat? Ta vaše Františka Rubáková se narodila kde? Mám narození dvou dětí (Josefa 1836 a Vincence 1838) v obci Odraneč 7 (většinou uváděné jako Studenec) od otce Matouše Rubáka a matky Anny Hořínkové, pak se ale někam ztrácejí. Zřejmě budete vědět kam?
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 718
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » pát lis 04, 2016 10:59

stejsina píše:
Ondřej Fafejta píše:ano, jsme příbuzní, náš společný předek byl Ondřej Hořínek, právní posel v Moravské třebové , který zemřel roku 1683


Moc Vám děkuji za tuto informaci, prosím, nemohla bych se s Vámi nějak např. mailem spojit? Potřebovali bychom zjistit nějaké další předky a bohužel jsme skončili u Antonína Hořínka drnomistra ze Studence 7... zajímá nás případné spojení s Františkem katem ze Studence, Marií a Václavem katem z Havl.Brodu... a naší větví... moc Vám děkuji za pomoc. Jana


Antonín Hořínek ze Studence je synem Františka ze Studence. A manželka Antonína Veronika je také rozená Hořínková, a je dcerou Václava a Marie z Havlíčkova Brodu.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 718
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re:

Příspěvekod stejsina » pát lis 04, 2016 11:17

.
Naposledy upravil stejsina dne pát led 04, 2019 12:26, celkově upraveno 1
stejsina
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv lis 03, 2016 12:55

Re: Rody snížené

Příspěvekod Ondřej Fafejta » pát lis 04, 2016 14:49

Ano, Grubl je ve skutečnosti Gruber. Gruber a Rubák jsou jména rasovských rodin. Gruber je velmi rozvětvený, Rubák se vyskytuje v okolí Jihlavy.
Ondřej Fafejta
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon zář 03, 2007 8:14

Re:

Příspěvekod stejsina » pát lis 04, 2016 15:12

.
Naposledy upravil stejsina dne pát led 04, 2019 12:31, celkově upraveno 1
stejsina
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv lis 03, 2016 12:55

PředchozíDalší

Zpět na Projekty a výzvy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků