Rody snížené

Už jsme velké fórum, tak se podíváme na trochu vážnější věci. Někdo se vrhá na genealogii slavných politiků, literátů, vědců atd. Zde je to místo pro zveřejnění vašich projektů či výzvy na spolupráci.

Re: Rody snížené

Příspěvekod Ondřej Fafejta » pát zář 09, 2016 17:26

výborně, děkuji, o BUkovině jsem nevěděl. rod Hönig mě zajímá. o rodu Rousků jsem v souvislosti s pohodnými nikdy neslyšel. zato Grubrové jsou velmi rozvětvení. a Jelení jsem taky zběžně zkoumal, ale na rasovnu ani šatlavu jsem tam nenarazil. Tedy jestli myslíte Horní Jelení. rasovny a šatlavy v okolí: Dobříkov, Holice, Borohrádek, Choceň, Vysoké Mýto, Chroustovice, Hrochův Týnec, Brandýs nad Orlicí...
Ondřej Fafejta
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon zář 03, 2007 8:14

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » sob zář 10, 2016 12:38

Ondřej Fafejta píše:výborně, děkuji, o BUkovině jsem nevěděl. rod Hönig mě zajímá. o rodu Rousků jsem v souvislosti s pohodnými nikdy neslyšel. zato Grubrové jsou velmi rozvětvení. a Jelení jsem taky zběžně zkoumal, ale na rasovnu ani šatlavu jsem tam nenarazil. Tedy jestli myslíte Horní Jelení. rasovny a šatlavy v okolí: Dobříkov, Holice, Borohrádek, Choceň, Vysoké Mýto, Chroustovice, Hrochův Týnec, Brandýs nad Orlicí...


Kromě vámi uvedených ještě vím o pohodnici u adresy Havlovice 1, fara Vrbatův Kostelec, na jih od Horního Jelení. Ještě ji nemám sepsanou, ale vyskytují se tam Kocourkové, Hořínek, Rousek, a asi i Honig. (bohužel bez indexů, takže na dlohé pročítání)
A pak ještě Doudleby, kde je několik Gruberů a Hořínek.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 735
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod Rozina » sob zář 10, 2016 13:12

Ústí nad Orlicí a okolí Johanidesové, Fialové, Šulcové, Baborákové.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Re: Rody snížené

Příspěvekod Dagmar Málková » úte zář 20, 2016 16:37

venusev píše:Zdravím,

nedělá někdo rod Nesl / Nessl / Nesler nebo případně nemá někdo rodinu Traxler / Drexler / Drechsler?

Moc děkuji :-)

Venuše


Dobrý den,

já se zabývám rodem Gollů/Gallů/Kollů, kteří byli spřízněni s Nesslovými a ti pak s Draxlerovými - někteří z nich byli kati, jiní pohodní.
Jsem na tomto serveru nováček a neumím se tu moc pohybovat, pokud bych se neozývala, napište mi na můj email dagmar.malkova@gmail.com

Dáša
Dagmar Málková
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte zář 20, 2016 16:27
Oblast pátrání: osoby snížené

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » stř zář 21, 2016 6:02

Z které oblasti přibližně byli? Ještě jsem pokud vím na taková jména nenarazil.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 735
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod venusev » stř zář 21, 2016 7:27

Sagitarius píše:Z které oblasti přibližně byli? Ještě jsem pokud vím na taková jména nenarazil.


Nessl - Jihlava, Litoměřice
Drechsler - Jihlava (okolí Linze)

A ještě jedna společná svatba v Praze... holt pohodní a kati :-) Jsou spřízněni s rodem Wotruba, Ledvina, Zellinger.
Venuše (i v křestním listu)
Uživatelský avatar
venusev
 
Příspěvky: 539
Registrován: čtv lis 26, 2009 21:24
Bydliště: CHOMUTOV
Oblast pátrání: Kladno, Slaný, Mělník
jižní Čechy - Strakonicko

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » stř zář 21, 2016 9:38

venusev píše:
Sagitarius píše:Z které oblasti přibližně byli? Ještě jsem pokud vím na taková jména nenarazil.


Nessl - Jihlava, Litoměřice
Drechsler - Jihlava (okolí Linze)

A ještě jedna společná svatba v Praze... holt pohodní a kati :-) Jsou spřízněni s rodem Wotruba, Ledvina, Zellinger.


K Jihlavě už se pomalu blížím. (narazil jsem dost velké hnízdo Hořínků v Jimramově) :-)
I když zatím se snažím držet zdroje ze Zámrsku.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 735
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod Ondřej Fafejta » stř zář 21, 2016 19:12

venusev píše:
Sagitarius píše:Z které oblasti přibližně byli? Ještě jsem pokud vím na taková jména nenarazil.


Nessl - Jihlava, Litoměřice
Drechsler - Jihlava (okolí Linze)

A ještě jedna společná svatba v Praze... holt pohodní a kati :-) Jsou spřízněni s rodem Wotruba, Ledvina, Zellinger.



14.1.1840 Unkovice 56 d 146 vdávala se Josefa Drechslerová, dcera Martina Drechslera pohodného v Unkovicích a Josefy rozené Josef Knoll pohodný v Unkovicích


1815 kmotrem v Brně Michael Drachsler, pohodný z Chrlic, Terezie jeho žena

asi bych našel i víc, ale neumím ve Windows 10 vyhledávat, ještě jsem na to nepřišel


tady je velké množství Traxlerů v německy mluvících oblastech: http://www.reinhardriepl.homepage.t-onl ... srlist.pdf
Ondřej Fafejta
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon zář 03, 2007 8:14

Re: Rody snížené

Příspěvekod Ondřej Fafejta » stř zář 21, 2016 20:13

1.11.1774 Jevišovice d 87 svatba Jan Oberreiter, coprophorus z Borovníku sv. na sv. Ondřej Drexler pohodný Frischavia (asi z Břežan)

Filip OBerreiter 27.4.1790 Brno u sv. Janů 107 d 54 km. Michael Draxler, pohodný z Chyrlic, Terezie Draxlerová
Ondřej Fafejta
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon zář 03, 2007 8:14

Re: Rody snížené

Příspěvekod janamic » čtv zář 22, 2016 20:28

náhodný nález:
pohodný Neruda v Milevsku.
http://digi.ceskearchivy.cz/cs/5535/189/867/1991/57/0
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » čtv říj 06, 2016 16:38

Ti snížení se s tím zřejmě moc nepárali. Mám tu dva extrémní příklady.

V obci Havlovice si r. 1802 bral Karel Kocourek ras ze Žlebů za manželku Kateřinu Henichovou (Hönig), jak jinak, také dceru místního rasa.
A teď to zajímavé v matrice uvedený věk snoubenců je 84 u ženicha, a 16 u nevěsty. U toho ženicha farář asi schválně přestřelil, pochybuju že by vypadal tak zchátrale když zde zůstal a ještě za 8 let zplodil 3 děti. Možná se faráři nelíbilo, že si bere tak mladou. Zatím jsem neměl možnost ověřit jeho skutečný věk.
U nevěsty je to jiné. Té nebylo ve skutečnosti 16, ale 14 let a 8 měsíců. A první dítě s ním měla 14 dní před 17. narozeninama. Kupodivu všichni přežili.

Druhý případ:
Václav Hořínek, mistr ostrého meče Havlíčkova Brodu (tehdy Německého) dvakrát ovdověl, a tak si také r. 1802 vzal za třetí ženu Marii Hořínkovou, dceru Františka mistra ostrého meče z nedalekého Studence. Tyto dva rody asi k sobě měli hodně blízko, protože následně si jedna z dcer Václava vzala syna Františka (tedy bratra své macechy) a pak ještě jeden syn zase dceru Františka. Slušný maglajs, když se Hořínci berou sami mezi sebou. Jak hodně ty dva rody byly příbuzné zatím nevím, Studenec ještě není digitalizovaný, ale zřejmě příliš blízko. Z 9 dětí narozených v tomto třetím manželství nepřežilo žádné, nejdéle žilo poslední 7 let, jinak umírali velice záhy po narození. Přitom z předchozích manželství jich přežila většina. Asi se hodně milovali, když jim to stálo za to to pořád zkoušet.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 735
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod Raven » čtv říj 06, 2016 17:13

Karlovi Kocourkovi bylo 24 let, narodil se 1778 v Nasavrkách. On tam totiž prosvítá zápis z opačné strany a tak 2 vypadá jako 8.
Raven
 
Příspěvky: 206
Registrován: sob srp 12, 2006 20:08
Bydliště: Pardubice

Re: Rody snížené

Příspěvekod Ondřej Fafejta » čtv říj 06, 2016 19:19

i dcery Kocourkových se vdávaly brzy, ale ne tak brzy jako matka, jedna v 16 a jedna v 17 letech. ti starší synové opravdu přežili, bohužel je pak v rané dospělosti sklátila "horká nemoc"

u Hořínků je to opravdu smutné, Marie Hořínková pak měla neteř vdanou Rubákovou a tu myslím měla jako jakousi dceru, je uvedená v jejím testamentu
Ondřej Fafejta
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon zář 03, 2007 8:14

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » čtv říj 06, 2016 19:50

Raven píše:Karlovi Kocourkovi bylo 24 let, narodil se 1778 v Nasavrkách. On tam totiž prosvítá zápis z opačné strany a tak 2 vypadá jako 8.


A kruci, tady je to samej znalec! :-)

Teda díky, ani při největším zvětšení bych tam ten průsvit neviděl, pokud byste mě nenavedl. To se mi už dlouho nestalo, takovej kiks. :-) Ale taky mě mohlo trknout že byl svobodný. Ale jak už jsem psal, dohledání jeho narození jsem plánoval později. Ještě jednou dík. Alespoň mám kontrolu.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 735
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » čtv říj 06, 2016 20:02

Ondřej Fafejta píše:i dcery Kocourkových se vdávaly brzy, ale ne tak brzy jako matka, jedna v 16 a jedna v 17 letech. ti starší synové opravdu přežili, bohužel je pak v rané dospělosti sklátila "horká nemoc"

u Hořínků je to opravdu smutné, Marie Hořínková pak měla neteř vdanou Rubákovou a tu myslím měla jako jakousi dceru, je uvedená v jejím testamentu


Teda odkud tohle všechno máte? Já tedy neplánoval jít takto do hloubky, jen si udělat všeobecný přehled pohodných. Ale jak vidno znalců těch rodů je tu plno. :-)

Ten Kocourek šel pak z Havlovic kam? Zatím mám jen ty 3 syny co se mu narodili tam.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 735
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

PředchozíDalší

Zpět na Projekty a výzvy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků