Rody snížené

Už jsme velké fórum, tak se podíváme na trochu vážnější věci. Někdo se vrhá na genealogii slavných politiků, literátů, vědců atd. Zde je to místo pro zveřejnění vašich projektů či výzvy na spolupráci.

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » čtv bře 23, 2023 15:52

Zora píše:mně je to zcela jedno, spíš by se měli vyjádřit kolegové, kteří se starají o stránky snížených rodů.
http://vanek.free.fr/Resources/Pohodni%20Oxygen/fp1.htm
Z


Tak my je asi do naší DB přidávat nebudem (to by se pak nabalilo i kdoví co), ale samozřejmě tady to není naše, myslím že ovčáci to zde určitě nezahltí. :-)
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod Zora » čtv bře 23, 2023 17:41

viewtopic.php?f=33&t=59170
Upozorňuji na příjmení Degan. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Rody snížené

Příspěvekod Zora » stř bře 29, 2023 20:12

https://www.mza.cz/actapublica/matrika/ ... -00380.jp2

vlevo dole - bez záruky - žení se syn PO Janu KOřínkovi "actuserviens"
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Rody snížené

Příspěvekod Zora » úte dub 04, 2023 17:45

https://www.mza.cz/actapublica/matrika/ ... -00790.jp2

první vlevo ženi se Paulus, lictoris Slavkoviensis
s Ludmilou dcerou zemřelého Martina Svobody Carnificius" snad možná kata...
plus rody svědků
Víc nepřečtu. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » ned dub 16, 2023 20:48

Zora píše:https://www.mza.cz/actapublica/matrika/detail/7181?image=216000010-000253-003380-000000-016352-000000-00-B07126-00790.jp2

první vlevo ženi se Paulus, lictoris Slavkoviensis
s Ludmilou dcerou zemřelého Martina Svobody Carnificius" snad možná kata...
plus rody svědků
Víc nepřečtu. Z


Ten předchozí Kořínek asi nebude snížený, ale ještě se pak po něm trochu porozhlédnu.

Ale s tím Svobodou je to zajímavá náhoda, tu matriku totiž zrovna také procházím, ale jsem teprve u křtů. (ještě mi z nich chybí 20 snímků) A tam mám místního kata Martina s ženou Magdalenou, u kterých mám zatím 4 děti. A čirou náhodou první z nich je Ludmila *1674. Sice v době této svatby už by jí bylo 33 let, ale věřím že to bude ona. Ta nejistota pramení z toho, že u žádného z těch dětí není uvedeno příjmení otce, pouze Martinus carnifex, alternativně Martin mistr popravni. Takže jsem doufal že se před smrtí neodstěhoval, a jeho příjmení najdu v pozdějších záznamech. Takže jsi mě předběhla. :-)

A mimochodem na fórum jsem se přišel podělit se zajímavým záznamem ze strany 26, poslední zápis: (rodičové křtěnce) "Z kurvy mateře, otec lotr Urban Klímů, matka Kateřina" :-D Inu r. 1686
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » ned dub 16, 2023 23:59

Tak jsem našel ještě dvě děti toho kata, a u jednoho bylo konečně uvedeno i příjmení, je to tedy opravdu Martin Svoboda.

Tak mě napadlo, když už máš nakoukaný ten rukopis, nezkusila bys rozluštit příjmení právního posla na snímku 6, křest 11.2.1680. Je přespolní, ale neuvedeno odkud, takže zřejmě žádný další zápis tam nebude. Něco jsem si zapsal, ale nechci tě dopředu ovlivňovat, jestli se sejdem. :-)
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod Zora » pon dub 17, 2023 4:31

omlouvám se, třeba pomohou kolegové, ale ze mě nic nevypadne.- Bohužel na to nevidím... U
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Rody snížené

Příspěvekod zeter » pon dub 17, 2023 6:20

jestli je to ten správný zápis, vidím tam něco jako Ssty?ffelda
zeter
 
Příspěvky: 3262
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Rody snížené

Příspěvekod pavel.m » pon dub 17, 2023 6:27

Sstytoffelda?
PaM
pavel.m
 
Příspěvky: 1513
Registrován: stř led 05, 2022 12:46
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Panství Hodonín, Strážnice, Uherský Ostroh.

Re: Rody snížené

Příspěvekod zeter » pon dub 17, 2023 7:21

-to- tam podle mne není, z horního řádku zasahuje spodní tah písmene s.... řekl bych, že to nejasné písmeno je w a celé jméno je trochu zkomolene Stieffeld nebo tak něco
zeter
 
Příspěvky: 3262
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Rody snížené

Příspěvekod zburget » pon dub 17, 2023 8:51

Taky bych tam viděl napsáno "Stywffelda"
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » pon dub 17, 2023 9:40

Díky všem za vaše podměty, já to tedy četl stejně jako pavel.m, tj. Sstytoffelda. Ale to s tím w je dobrý postřeh, to jsem přehlédl. Každopádně mezi sníženými máme někoho začínajícího na S a končícího na feld pouze Schenfelda, a ten to tedy není určitě. Bohužel u těch poslů nejsou tak vyhraněné rody jako u pohodných a katů, takže to může být cokoliv. Tak si to holt jen zapíšu do poznámek, kdybych později narazil na nějaké podobné jméno. (teď zrovna se hrabu v nejstarších matrikách této oblasti, tak určitá šance tu je)
Ještě jednou dík za všechny reakce :-)
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod ladin8 » úte dub 18, 2023 17:56

Dne 17.3.1698 umírá Jan Vlček, posel právní města Dašice, ve věku 70 let.

https://aron.vychodoceskearchivy.cz/apu ... 946f96a9bf
ladin8
 
Příspěvky: 140
Registrován: pon led 07, 2019 13:48
Oblast pátrání: okolí Pardubic

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » úte dub 18, 2023 20:39

ladin8 píše:Dne 17.3.1698 umírá Jan Vlček, posel právní města Dašice, ve věku 70 let.

https://aron.vychodoceskearchivy.cz/apu ... 946f96a9bf


Dík, zapsáno.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod ladin8 » ned dub 23, 2023 13:38

Dne 7.8.1724 se narodil v Dašicích František, otec Václav Vlček právní posel jináč biřic, matka Ludmila. Kmotr František Janata mistr popravní z Hradce Králové, adstantes - Jan Kuželka popravní mistr ze Smidar, Dorota manž. Daniela Zelingera pohodného z Dašic.

Matrika Dašice NOZ 1711-1764 , sign.415, str.117

https://aron.vychodoceskearchivy.cz/apu ... d11eabe79a
ladin8
 
Příspěvky: 140
Registrován: pon led 07, 2019 13:48
Oblast pátrání: okolí Pardubic

PředchozíDalší

Zpět na Projekty a výzvy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků