VYŘEŠENO matrika R5-16 O 1893-1926

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO matrika R5-16 O 1893-1926

Příspěvekod EduHav » stř pro 25, 2019 11:49

Dobrý den, v rámci rodinného setkání se věnujeme během svátků rodokmenu. Potřebovali bychom ověřit informace z Východních Čech, z Černilova, a digitální archiv v Zámrsku nefunguje. Nenašel by se tady někdo, kdo by měl staženou evangelickou matriku oddaných, označení R5-16 O 1893-1926? Moc děkuji.
Naposledy upravil EduHav dne stř pro 25, 2019 12:53, celkově upraveno 1
EduHav
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon lis 04, 2019 11:21
Oblast pátrání: Velké Karlovice, Loučka okr. Olomouc, Slavětín, Ješov, Bílsko, Černilov, Polánky nad Dědinou, Blešno, Jaroměř

Re: matrika R5-16 O 1893-1926

Příspěvekod Zora » stř pro 25, 2019 11:58

Zámrsk mně funguje, ale tohle označení neumím. Zkuste zadat farnost, obec. Z

edit našla jsem, normálně se stahuje - pro zkoušku
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: matrika R5-16 O 1893-1926

Příspěvekod Radix » stř pro 25, 2019 12:13

Radix
 
Příspěvky: 3179
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: matrika R5-16 O 1893-1926

Příspěvekod EduHav » stř pro 25, 2019 12:28

Jedná se o evangelickou farnost Černilov
měl by to být tento odkaz: http://195.113.185.42:8083/R05-00016.zip
proklik z této stránky: https://vychodoceskearchivy.cz/hradeckr ... avy/#fondy

jedná se o evangeliky, ne o luterány, mělo by tam být vždy označení R

možná ale dělám něco špatně
děkuji
EduHav
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon lis 04, 2019 11:21
Oblast pátrání: Velké Karlovice, Loučka okr. Olomouc, Slavětín, Ješov, Bílsko, Černilov, Polánky nad Dědinou, Blešno, Jaroměř

Re: matrika R5-16 O 1893-1926

Příspěvekod EduHav » stř pro 25, 2019 12:29

Moc děkuji, zaslaný odkaz mi funguje. Zkusím prozkoumat, kde došlo k nějaké změně a jak tedy pátrat.
Krásné Vánoce všem.
EduHav
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon lis 04, 2019 11:21
Oblast pátrání: Velké Karlovice, Loučka okr. Olomouc, Slavětín, Ješov, Bílsko, Černilov, Polánky nad Dědinou, Blešno, Jaroměř

Re: matrika R5-16 O 1893-1926

Příspěvekod zburget » stř pro 25, 2019 13:02

Zámrsk před čřasem změnil IP adresu svého serveru. Moc nechápu, proč do odkazů dávají IP adresu a ne URL. To by pak žádná změna IP adresy neměla vliv.

V Zámrsku je potřeba hledat tak, že si stáhnete Inventární seznam matrik (a občas je potřeba kontrolovat, jestli v něm nedošlo ke změně) z téhle adresy: https://vychodoceskearchivy.cz/zamrsk/s ... 1587-1949/
Tam najdete příslušnou farnost / úřad, najdete příslušnou matriku a máte u ní odkaz pro stažení.

Ještě stojí za to si pročíst tuhle stránku: https://vychodoceskearchivy.cz/zamrsk/matriky/
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: VYŘEŠENO matrika R5-16 O 1893-1926

Příspěvekod Zora » stř pro 25, 2019 14:27

Kolegyně psala, že jí nefunguje Zámrsk. To snad ani nemá s IP adresou nic společného.
Stejně tak vyhledávání v seznamu matričních knih, stahuje dle zadaného odkazu u přísl. matriční knihy.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO matrika R5-16 O 1893-1926

Příspěvekod zburget » stř pro 25, 2019 14:32

Zora píše:Kolegyně psala, že jí nefunguje Zámrsk. To snad ani nemá s IP adresou nic společného.
Stejně tak vyhledávání v seznamu matričních knih, stahuje dle zadaného odkazu u přísl. matriční knihy.
Z

Nefungovalo jí stažení matriky, protože měla odkaz se starou IP adresou. A ten odkaz nezískala z PDF seznamu matrik, ale z nějaké stránky, která sice je na webu zámrského archivu, ale nemá na sobě aktuální odkazy. Asi ji někdo někde zapomněl buď aktualizovat nebo úplně smazat.

Stačí se podívat na odkaz na zip matriky, který posílala EduHav a srovnat s odkazem, který poslal Radix, který podle slov kolegyně EduHav fungoval. Stejně tak posílala odkaz na stránku, ze které se k odkazu na matriku dostala.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: VYŘEŠENO matrika R5-16 O 1893-1926

Příspěvekod Zora » stř pro 25, 2019 15:04

Položený dotaz mě vedl k tomu zjistit, zda je Zámrsk funkční a zda se dá ona matrika stahovat.
Mně to fungovalo, kolegyni nikoliv.
Pokud použila jiný postup, (měla uložený odkaz na jinak označenou verzi a ta ji nešla otevřít), nebyl správný a následná informace o nefunkčnosti Zámrsku byla neověřená, nesprávná. Funkčnost Zámrsku vůbec nevyzkoušela.

Takže - příště snad otevře rovnou inventární seznam a funkčnost si ověří.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO matrika R5-16 O 1893-1926

Příspěvekod zburget » stř pro 25, 2019 19:58

Zora píše:Položený dotaz mě vedl k tomu zjistit, zda je Zámrsk funkční a zda se dá ona matrika stahovat.
Mně to fungovalo, kolegyni nikoliv.
Pokud použila jiný postup, (měla uložený odkaz na jinak označenou verzi a ta ji nešla otevřít), nebyl správný a následná informace o nefunkčnosti Zámrsku byla neověřená, nesprávná. Funkčnost Zámrsku vůbec nevyzkoušela.

Takže - příště snad otevře rovnou inventární seznam a funkčnost si ověří.
Z

Já taky přišel na to přečíslování IP adres až v okamžiku, kdy jsem si otevřel stažený inventární seznam, klikl na matriku a dostal jsem chybovou hlášku. Zanadával jsem si, že Zámrsk zase nefunguje a zkusil jsem to druhý den. No, a když to nefungovalo ani třetí den, začal jsem pátrat po tom, kde je chyba.
Nebýt toho, že se živím tím, že (si myslím, že) rozumím internetu, asi bych napsal úplně stejný dotaz s tím, že Zámrsk nefunguje, stejně, jako to udělala kolegyně.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: VYŘEŠENO matrika R5-16 O 1893-1926

Příspěvekod Zora » stř pro 25, 2019 20:04

Neživím se tím,
ale psal jsi to tady vícekrát, tak si pamatuju, a kupodivu jsem to pochopila poprvé.... není opravdu třeba opakovat.

Já bych bych ovšem nejprve zkusila příslušnou knihu stáhnout z inventárního seznamu, (nebo některou jinou).
Rozhodně bych rovnou nepsala, že nefunguje Zámrsk, je třeba si to nejprve ověřit. O tom zase píšu já.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO matrika R5-16 O 1893-1926

Příspěvekod zburget » stř pro 25, 2019 20:22

Zora píše:Neživím se tím,
ale psal jsi to tady vícekrát, tak si pamatuju, a kupodivu jsem to pochopila poprvé.... není opravdu třeba opakovat.

Já bych bych ovšem nejprve zkusila příslušnou knihu stáhnout z inventárního seznamu, (nebo některou jinou).
Rozhodně bych rovnou nepsala, že nefunguje Zámrsk, je třeba si to nejprve ověřit. O tom zase píšu já.

Z

Modelová situace:
Mám na PC stažený inventární seznam matrik ze Zámrsku - když něco potřebuju, otevřu ho od sebe z disku, najdu matriku, kliknu na odkaz a stáhne se matrika.
Jednoho krásného dne otevřu onen inventární seznam, najdu matriku, kliknu a dostanu chybovou hlášku. Zkusím za hodinu, opět chybová hláška. Nu dobrá, asi mají nějaký problém, stane se. Zkusím znovu druhý den. A znovu chybová hláška.
Tak rozumím tomu, že se někdo zeptá, proč ten Zámrsk nefunguje. Koho napadne, že je potřeba stáhnout nový inventární seznam, ve kterém jsou kompletně všechny odkazy přesměrované na jiný server?

A zde to bylo o to lepší, že kolegyně byla na stránce https://vychodoceskearchivy.cz/hradeckr ... avy/#fondy - tedy na serveru zámrského archivu!
Našla si tam odkaz na matriku, klikla … a … nic!

Takže tady bych jí určitě nevyčítal, že něco udělala špatně. Zámrsk prostě má v tomto ohledu nekonzistenci na webu. Proto jsem psal o změně IP adresy, v čemž je v tomto případě "jádro pudla".
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: VYŘEŠENO matrika R5-16 O 1893-1926

Příspěvekod Zora » stř pro 25, 2019 20:32

Dobrý den, v rámci rodinného setkání se věnujeme během svátků rodokmenu. Potřebovali bychom ověřit informace z Východních Čech, z Černilova, a digitální archiv v Zámrsku nefunguje. Nenašel by se tady někdo, kdo by měl staženou evangelickou matriku oddaných, označení R5-16 O 1893-1926? Moc děkuji.

Reagovala jsem na tento dotaz, moje odpověď zněla, že Zámrsk funguje následně jsem si onu matriku stáhla do počítače (a pak ji zas tedy mazala).
Zřejmě i kolega postupoval stejně.

Tak nevím, kdo jak co myslel, já rozhodně ne nesprávně. nejprve si ověřím, pak tvrdím.

Pokud se snažila dostat přes proklik z této stránky: https://vychodoceskearchivy.cz/hradeckr ... avy/#fondy
(nevkládala jsem znovu odkaz)
pak nešlo o nefunkčnost Zámrsku a to si neověřila, sorry, další vysvětlování z Tvé strany je zbytečné.

Dotazy je třeba psát vždy co nepřesněji. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO matrika R5-16 O 1893-1926

Příspěvekod zburget » stř pro 25, 2019 20:49

Já reagoval na tuto odpověď

Zora píše:Kolegyně psala, že jí nefunguje Zámrsk. To snad ani nemá s IP adresou nic společného.
Stejně tak vyhledávání v seznamu matričních knih, stahuje dle zadaného odkazu u přísl. matriční knihy.

Z


A já se snažil vysvětlit, proč kolegyně nabyla dojmu, že Zámrsk nefunguje a že to souvislost s IP adresou mělo a jakou. I to, kde se stala chyba.

Nevím co víc a jak by měl uživatel ověřovat, když na oficiální stránce archivu klikne na odkaz a místo očekávaného souboru dostane chybovou hlášku.
Je to prostě a jednoduše chyba na webových stránkách onoho archivu.

Nic víc už k tomu nemám, co bych dodal.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: VYŘEŠENO matrika R5-16 O 1893-1926

Příspěvekod Zora » stř pro 25, 2019 21:11

Ověřit si to, co píše, tedy zda je nebo není Zámrsk v provozu.
Škoda času. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Další

Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník