VYŘEŠENO O, 1811-12, Jelinek - Čermák

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO O, 1811-12, Jelinek - Čermák

Příspěvekod verkator » pon kvě 27, 2019 22:18

Dobrý večer,

Poprosil bych o pomoc při hledání oddání Františka Jelínka (Rutka 6) s Rozálií Čermák (Stanoviště) pravděpodobně kolem obce Stanoviště. První dítě se jim narodilo 1. 4. 1813 v Rudka 6, ale tam jsem jejich oddání nikde nenašel.

Předem děkuju za pomoc.
Naposledy upravil verkator dne stř kvě 29, 2019 19:39, celkově upraveno 1
verkator
 
Příspěvky: 382
Registrován: ned črc 15, 2018 10:41
Oblast pátrání: Rosice, Rudka, Ostrovačice, Šardice, Vlkov, Lukov, Gemelčička (Rum), Orava (Slovensko).

Re: O, 1811-12, Jelinek - Čermák

Příspěvekod Zora » stř kvě 29, 2019 9:35

Svatba byla v obci Stanoviště r. 1805 - první zápis
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=83

Já jsem Vám uvěřila :( :( , že tam svatba není, tak jsem nejprve hledala narození Rosálie

to je tady rok 1787 první zápis
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=87

Pak úmrtí otce Wenzela, zda se tedy matka znovu neprovdala a nepřestěhovala - do r. 1813 jsem + nenašla

Pak jsem hledala původ matky Rosalie, tedy Josefy , pocházela z Čikova, zde se ale Rosálie opravdu nevdala :-) (zda se matka Rosalie nevrátila k rodičům a dceru zde neprovdala)
Jméno a původ manželky Wenzela čermáka najdete zde:
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=93
jmenovala se Josefa Klíčník, dcera Jakuba - u narození dítěte Martina Čermáka dům č. 7, levá strana October.
Pak jsem prohledala Domašov....

Ve Stanovišti jsem nakonec hledala s představou, že se tedy Rosálie vdávala poprvé za někoho jiného, a za Jelínka se vdala následně coby vdova pod jiným příjmením...

Ještě důrazné upozornění:
Prosím, pokud někoho hledáte a odkazujete na souvislosti s jinými matričními záznamy , zde třeba narození prvního dítěte hledaných manželů, vkládejte současně i odkaz.
Je to důležité, takhle jsem si napřed musela dohledat i narození onoho dítěte, abych měla jistotu, že hledám správná jména a příjmení, případně obce. (také původ kmotrů by mohl napovědět)

Ale udělalo mně radost, že se svatba našla.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

VYŘEŠENO Re: O, 1811-12, Jelinek - Čermák

Příspěvekod verkator » stř kvě 29, 2019 19:38

Dobrý večer,

Moc děkuju za pomoc s hledáním. Omlouvám se za ten odkaz, neuvědomil jsem si to, mohl jsem ho sem hned nahrát.
Tak to jsem ani nečekal, že mě ještě doplníte tolik dalších informací.

Ještě jednou moc děkuju.

KV
Naposledy upravil verkator dne sob srp 10, 2019 7:19, celkově upraveno 1
verkator
 
Příspěvky: 382
Registrován: ned črc 15, 2018 10:41
Oblast pátrání: Rosice, Rudka, Ostrovačice, Šardice, Vlkov, Lukov, Gemelčička (Rum), Orava (Slovensko).

Re: VYŘEŠENO O, 1811-12, Jelinek - Čermák

Příspěvekod Zora » stř kvě 29, 2019 19:46

Hledám ráda, (dříve nebyl čas, mám něco rozdělaného), horší je to se čtením... po mě je třeba čtení kontrolovat !

Když ale vidím vaši snahu,a jak se lepšíte, tak proč neposlat i to, co jsem našla. Určitě Vám to pomůže, berte to jako povzbuzení do dalších "bojů" s matrikami.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník